füüsiline ja vaimne ahistamine

ma oma ema ja isaga üldse läbi ei saa. pole kunagi saanudki. kui ma päris väike olin mäletan ähmaselt kuidas isa autoga sõitis ja meid lapsi hirmutas sellega et ta roolis magama jääb. enam-vähem igapäev andis isa meile rihma. éks me aeg-ajalt teenisime selle ära ka, kuid siis kui me isegi päris süütud olime, siis öeldi et see on millegi selle eest millest nemad ei tea. mõnikord kui isa peale tööd koju tuli karjus ema isale et ta meiega, lastega, mida ette võtaks ja siis ta tuli ja lõi meid. kehad olid kaetud armide ja sinikatega. kui ma 7-8 aastane olin siis ema, kellel olid pikad(ja ka teravad) küüned uuristas mu kätte augu (väga imelik nii öelda...loodan et saate aru) ja siis veri voolas mööda kätt maha, mis ajas ema marru et jälle ma teen kõike mustaks ja ta lõi mind vastu pead ja hakkas peksma ja ütles et ma pean nüüd terve vannitoa korda tegema...meil oli rangelt keelatud rääkida sellest mis kodus toimub teistele, sest muidu oleks nad meiega midagi hullemat teinud. ükskord kui ma toitu külmkapist "varastasin" sai isa väga vihaseks ja pani mu käe tulisesse vette ja ütles et kui veel nii juhtub siis ta lõikab mul sõrmed otsast...ja läbi nende aastate ei kallistatud mind kordagi ega öeldud et ma tähendan neile midagi...praegu ootan ma kannatamatusega kuni ükskord 18 täis saaksin ja siit põrgust minema. nüüd küll on selline füüsiline ahistamine lõpenud, kuid armid jäävad, nii sisemised, kui välimised....ei tea kas mu vanemad kunagi kahetsevad kõike seda mida nad meiega tegid? ma loodan et nad surevad ära...vähemalt üks neist, äkki saaks siis teine aru, mis nad teinud on...vabandust et postitus nii pikale on veninud, tahtsin lihtsalt midagi südamelt ära rääkida...:(

Pisara võtab silma...:(:(:(

Mul on väga kurb sinu postitust lugeda! :cry: Ausalt öeldes suudan enesele midagi sellist vaevu ette kujutada! :shock: Kuidas saavad lihased vanemad oma lastega ometi niiviisi käituda??? :shock: :cry: Ma saan aru, et teil ei lubatud sellest, mis kodus toimub kellelegi midagi rääkida, aga kas siis keegi tõesti ei märganud midagi??? :o Sa rääkisid ju ometi armidest!!! :cry: Kas koolis ei saanud siis keegi millestki aru ega võtnud midagi ette??? :o Või naabrid? Kas nemad ka ei kuulnud ega taibanud mis toimub??? Ma ei usu, et te nüüd sellist kohtlemist just vaikides talusite... Ma mõtlen seda valu ei saa ju vaikides taluda!!! :shock:

Kahjuks ei oska mina siin sulle mingit nõu anda! :cry: :cry: :cry: Väga tahksin sulle kuidagi toeks olla, aga ei oska! :cry: Aga mina pöörduksin lastekaitse inspektori või lausa politsei poole... Või laseksin koos õdede/vendadega kodust jalga ja läheksin mõne sugulase juurde elama või siis laste turvakodusse... Kas sa pole selle peale mõelnud? Ma saan aru, et sina saad varsti 18 ja loodad sealt pääseda, aga kui vanad on su õed/vennad? On nad sinust nooremad või vanemad? Kas ei peaks nende pärast midagi ette võtma? Sest selge on ju see, et neid arme, mida selline kohtlemine jätab sinu hinge ei paranda miski! Kehal olevad armid võivad veel paraneda või nendega on võimalik midagi ette võtta, aga hingehaavad on väääääääga visad paranema, kui nad üldse paranevad!!! :cry:

Väga kahju, et ei oska sind siinkohal kuidagi paremini aidata!!! :cry: Ma loodan kogu südamest, et sul läheb kõik hästi ja sa leiad oma probleemile mingisugusegi lahenduse ning et ka su õed/vennad ei pea rohkem enam kannatama!!! :)
Meie elu sõltub meie valikutest...
Ole see, KES SA OLED
ja vali, KES SA OLLA TAHAD
ning siis vali OLLA SEE, KES SA TAHAD!!! :D
Niisiis - kes sa täna oled? ;)

No me elame oma majas ja majade vahe on ka suhteliselt suur, naabrid sellest küll midagi ei tea või kui teavad, siis neid ei huvita. Väiksemana ma küll karjusin ja nutsin, kuid nüüd olen ma õppinud valu "tuimestama", nii et ma ei tunne midagi. Alguses kui vanemad ei saanud sellist reageeringut minust välja, nagu nad oleksid tahtnud siis nad lihtsalt peksid hullemini, igasuguste abivahenditega (ma ei hakka neid parem nimetama). Hiljem nad lihtsalt loobusid, kuigi siiamaani aeg-ajalt peksavad.
Vanem vend on 17 ja õde on 14, ise olen 15. Minu elu on nii või naa rikutud, midagi ei saa teha. Vanaema ütles, et ema isa ahistas teda ka kogu aeg niimoodi, kuid tol ajal astus vanaema vahepeal vahele. Vanaisal endal olid joomis probleemid ja ta suri siis kui ema oli 22 või midagi sellist. Isa põhjuseid mina ei tea. Ja nad ise ei joo, kui siis väga harva. Ma olen ise küllaltki palju raha kõrvale pannud, et kui mingi hetk peaks võimalus avanema lasen mina kohe siit põrgust jalga:(
Aga mis ma ikka halan....küllap on inimesi kellel on hullem olukord...

tere..

(xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx)..tõsiselt!see rämps pole õigus elule,kui nad niimoodi oma lapsi kohtlevad!!õudne! :shock: kadakas*,oleks nati suurem ,piinaks neid ise,vaataks kas neile siis meeldib või ei...ja mis nende lapsepõlves nende endiga juhtus,see pole vabandus! :evil: :evil: :evil:
jessas,sa alles 15?ja sul tuleb veel 3 aastat neid taluda???
..pole sõnu..
(xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx).. redigeeritud:evil: :evil: :evil: hee-hee

Re: füüsiline ja vaimne ahistamine

Lugesin sinu postituse läbi. Põrgu, mis põrgu. Sinu vanemate juures tuleb ainult konstanteerida fakti, et teistmoodi nad elada ei oska. See on nende elustiil. Kahju, et selle juures lapsed kannatada saavad. Mis lapsed on teinud? Kahjuks ei saa me oma vanemaid ise valida?

Pidevad peksmised, vaimne terror - õudne. Kui kellegile kaebama lähed siis saad veel hullemini kannatada. Suletud ring.

Millegist peab siiski alustama.
See, et sul tuleb mõned aastad veel seda elu kannatada ei ole veel fakt. Kusagil tuleb ju elada ja ega see teine elukoht ka iseenesest sülle kuku?

Soovitan sul siiski oma linnaosa lastekaitsespetsialisti poolt läbi astuda. Tean, et see on raske samm.

Algatuseks jäägu sinu kaitseks sõnad, head sõnad. Proovi nendega hellalt ümber käia. Lisa oma sõnumisse natuke armastuse häält. Sellele ei tohiks ka kõige riiakamad vanemad kurdiks jääda. Kui see tibagi aitab siis on ka see suur võit. Võit sinu MINA nimel. Ära lase sellel kustuda.

Parimate soovidega.

Sinu juttu lugedes tulid lausa pisarad silma. Kuidas saavad vanemad oma lastele nii teha??? :shock:
See on ju lausa kohutav. :?
KUi see tõesti ka nii on ja sul on ka välimised armid, siis mina isiklikult soovitaksin sul pöörduda politseisse, sest selline tegevus on juba kohtulikult karistatav.
Ma ei usu et just vanema surm oleks hea lahendus, kül nad saavad oma teost aru siis kui sind ükskord lihtsalt enam nende kõrval pole.
Kui küsida tohib siis kas su ema käbi/käis ka tööl???
Sest teinekord vanematel on tööl probleemid ja siis nad valavad kogu oma viha ja kõik selle mis nende sees valitseb oma laste peale välja.
Ega siin midagi erilist soovitada ei olegi, on vaid öelda veel niipalju et su vanemad on ju lausa segased. (loodan et sa ei pahanda, et nii ütlen), aga seda nad ju on kui nad käituvad oma lastega nagu need oleksid mingid peksukotid.
Elu pole kerge kellelegi.
Ja mis sellest?
Olgu meil visadust
jaeelkõige eneseusku.
Peame uskuma, et meil on
millegi jaoks annet
ja see tuleb iga hinna eest saavutada!!!!!!

Kohutav, mis siin ilmas ikka toimub! Miks sellised inimesed endile üldse lapsed muretsevad???
Igatahes soovitan ka mina Sulle, et Sa võimalikult kiiresti midagi ette võtaksid, sest mida kauem Sa seda kõike talud, seda kohutavam see on! Ja siin just eelkõige haavad, mis jäävad hinge.
Nagu ma Su jutust aru saan siis Su vanaema teab, mis teil kdus toimub?!? Kas ta siis ei võta midagi selle vastu ette??? Kuidas Ta saab oma lastelaste kallal sellist vägivalda kasutada?
Tegelikkuses on paljud inimesed, kes teiste kallal füüsilist vägivalda kasutavad, seda ka ise kunagi lapsepõlves kasutanud. See ei ole küll vabandus, kuid see on enamasti fakt! Kahjuks :cry:
Mina isiklikult soovitaks Sul pöörduda samuti lastekaitse või politsei poole, kuid kui elad Tallinnas, siis on üks hea koht ka Tallinna Laste Turvakeskuse Lilleküla keskus, kust Sa leiaksid väga head abi, sest sealsed inimesed on tõesti oma ala profid!
Igatahes edu ja jõudu
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

ooooo...... :roll: ......
täica jube kohe......
mina ei lubaks endaga iial nii käituda :shock: ....
panex kohe pasunni ja jh kui võimalik siis mõrvaks äää....... :evil: :evil: :evil: :evil:
aga jah on tore olla puhas ja nene ajadega ple nalja :P :P :P :mrgreen:

Kunagi ja ka präegu oli ja on mul nii et isa ei luba kauem väljas olla kui 23.00...mõnikord juhtun pool tundi hilinema ja siis paanika lahti...mõnikord lihtsalt helistab mulle ja ütleb tule koju kui olen paar tundi õues olnud...
Ükskord kui ta helistas,umbes 7 paiku õhtul siis läksin koju ja hakkasin selgitsut nõudma et miks kurat ma kodu pidin tulema....siis ta seal soius ja siis hakkasin teda sõimama ja ta lajatas mulle rusikaga vastu lõgemeid....Mina kui noor ja kiire ei hakkand kõhklema ja lõin teda vastu 2 või 3x, ja jooksin kohe kodust minema ja sõin rahusteid metsikult ja sattusin nädal aega hiljem koju tagasi...siis sellest juttu polnud ja tal oli hea meel mind näha, nüüd ta mind enam suvalisel ajal koju ei kutsu kuid 11 paiku pean ikka kodus olema.
"16 aastane poiss"

.

Vaene inimene!
Jutust jääb tõesti mulje, et su vanemad pole sind väärt. Mine lastekaitsesse :!: Kas tõesti suutis üks naine OMAENDA LAPSELE kätte augu uuristada :?: :?:
Inimesed on ebanormaalsed. Proovi psühholoogi, ainult selleks, et sa saaksid lahti halbadest mälestustest ja kui sa ise lapsi saad, ära nendega mitte mingil juhul samamoodi tee! :cry:
Ja väldi oma lastega vanemaid/vanavanemaid.. Ma oskan ainult seda öelda,,
See on sinu elu! Jäta see meelde!

Re: füüsiline ja vaimne ahistamine

Külaline kirjutas:ma oma ema ja isaga üldse läbi ei saa. pole kunagi saanudki. kui ma päris väike olin mäletan ähmaselt kuidas isa autoga sõitis ja meid lapsi hirmutas sellega et ta roolis magama jääb. enam-vähem igapäev andis isa meile rihma. éks me aeg-ajalt teenisime selle ära ka, kuid siis kui me isegi päris süütud olime, siis öeldi et see on millegi selle eest millest nemad ei tea. mõnikord kui isa peale tööd koju tuli karjus ema isale et ta meiega, lastega, mida ette võtaks ja siis ta tuli ja lõi meid. kehad olid kaetud armide ja sinikatega. kui ma 7-8 aastane olin siis ema, kellel olid pikad(ja ka teravad) küüned uuristas mu kätte augu (väga imelik nii öelda...loodan et saate aru) ja siis veri voolas mööda kätt maha, mis ajas ema marru et jälle ma teen kõike mustaks ja ta lõi mind vastu pead ja hakkas peksma ja ütles et ma pean nüüd terve vannitoa korda tegema...meil oli rangelt keelatud rääkida sellest mis kodus toimub teistele, sest muidu oleks nad meiega midagi hullemat teinud. ükskord kui ma toitu külmkapist "varastasin" sai isa väga vihaseks ja pani mu käe tulisesse vette ja ütles et kui veel nii juhtub siis ta lõikab mul sõrmed otsast...ja läbi nende aastate ei kallistatud mind kordagi ega öeldud et ma tähendan neile midagi...praegu ootan ma kannatamatusega kuni ükskord 18 täis saaksin ja siit põrgust minema. nüüd küll on selline füüsiline ahistamine lõpenud, kuid armid jäävad, nii sisemised, kui välimised....ei tea kas mu vanemad kunagi kahetsevad kõike seda mida nad meiega tegid? ma loodan et nad surevad ära...vähemalt üks neist, äkki saaks siis teine aru, mis nad teinud on...vabandust et postitus nii pikale on veninud, tahtsin lihtsalt midagi südamelt ära rääkida...:(
tulisesse vette? mida kadakas*.u nagu su vanemad ikka täielikud .........!

Re: .

FuBu kirjutas:Vaene inimene!
Jutust jääb tõesti mulje, et su vanemad pole sind väärt. Mine lastekaitsesse :!: Kas tõesti suutis üks naine OMAENDA LAPSELE kätte augu uuristada :?: :?:
Inimesed on ebanormaalsed. Proovi psühholoogi, ainult selleks, et sa saaksid lahti halbadest mälestustest ja kui sa ise lapsi saad, ära nendega mitte mingil juhul samamoodi tee! :cry:
Ja väldi oma lastega vanemaid/vanavanemaid.. Ma oskan ainult seda öelda,,
nii palju on ikka lapsi kes kannatavad koduvägivalla all :cry:
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”