Vajan abi

Mida teha ? Vanemad kasutavad vägivalda ja suruvad peale usku. Võiksin minna politseisse, lastekaitsesse aga mis oleks tagajärjeks ? Läheks elama vanavanemate juurde, kes elatuvad pesionist ja on niigi rahahädades ja vahetades kooli vajan suuremat sissetulekut. Kas pean kannatama kuni saan 18 ?

Re: Vajan abi

lapsmurega kirjutas:Mida teha ? Vanemad kasutavad vägivalda ja suruvad peale usku. Võiksin minna politseisse, lastekaitsesse aga mis oleks tagajärjeks ? Läheks elama vanavanemate juurde, kes elatuvad pesionist ja on niigi rahahädades ja vahetades kooli vajan suuremat sissetulekut. Kas pean kannatama kuni saan 18 ?
Alustuseks tõeesti kui vana sa oled, kas vanematega rääkida ei oleks kuidagi võimalik?
Püüda neile selgeks teha, et nad teevad sulle liiga ja on ülekohtused ning et sul peaks olema usu kohapealt endal õigus valida mida keda ja kui palju sa usud.
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

Viimati, minu sünnipäeva õhtul tuli ema mulle rusikatega kallale kuna ma ei teavitand teda, et olin koju jõudnud. Usku surutakse nii, et meil on koguduse koosviibimised ja kuulutustöö, ei tohi sünnipäevi pidada ega jõule jne.. pean kõigest sellest kinni pidama kuni saan 18 ja otsustan ise oma elu üle. Mis võimalused mul on nüüd ? Mida teha ?

Oi appikene, oled ikka päris raskes olukorras kullakene.
Kas sa suudaksid see viimane aasta nende pillijärgi tantsida? teha kõikke nii nagu nad tahavad? Teavita igast oma sammus ka sellest kui lähed vetsu, kui väljud. Kas see ei aitaks?
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

on võimalus pöörduda lastekaitsesse, politsei asjasse mässimine... ma ei tea see halvendaks suhteid veelgi, samas on olemas turvakodu kuhu saaksid ehk ka minna.
Kas tõesti su vanemad ei võta sinu juttu üldse kuulda, kui sa ütled et nad teevad haiget või küsid et miks nad peksavad? On neil elus midagi halvasti läinud või milles asi on et sina kannatama pead?
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

Sa oled üsna raskes olukorras.
nii- sa ei saa lahkuda pole kuhugi minna.
politsei ja lastekaitse langevad siis ära.
No aga turvakodu?? aastakese peaksid seal vastu pidama, või siis sa võiksid ju tööle kuhugi minna kasvõi poole kohaga ja siis vanavanemate juures elada.
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

Kommuunile selline küsimus, et kui teema algatajal oleks materiaalselt võimalus minna vanavanemate juurde, siis kuidas on asi seadustega? Kuna ta on veel 17, siis kas vanematel on mingi õigus/kontroll tema üle, et sundida ta tagasi minema, vms?

kui sa tahad ja usud endasse siis saad hakkama.
Mina nt. käin täiskohaga tööl, pluss veel poole kohaga ning samal ajal koolis, teen trenni, püüan sõpru aidata ja püüan üldiselt igal võimalusel igal pool olemas olla.

See on sinu pääsetee.

Alates 18 eluaastast oleme me seaduse silmis täiskasvanud, aga samas kui on elukoht olemas alates 16 eluaastast ja suudad ära põhjendada oma soov mitte kodus olla siis ei viida väevõimuga tagasi.
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

Vanemad ei saa ise koju tirida kui laps ei tule, ilmselt pöörduksid nad siis ise vastavate jõudude poole- nt. politsei, siis räägidki ära oma loo politseinikele ja vajadusel ka lastekaitsele kuna pollarid siis suunavad sinna asja edasi ja ei sunnita koju minema.
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

jah loomulikult, kui sa nt. lähed tööle ja vanavanemate juurde elama, vanematele see ei meeldi, nad ei saa tulla sind koju lohistama kui sa ütled et ei taha tagasi tulla ja kõik- kui nad tahavad et tagasi läheksid peavad nad pöörduma politseisse, siis tulevad nemad, räägid pollaritele oma loo, nad suunavad asja koheselt edasi muidugi oleks hea kui sul oleks tunnistajaid jms. Nii on võimalik küll kodust eemale saada.
Oleneb vähekene muidugi ka ametnikest.
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

Saan Su jutust aru, et tegu on Jehoovatunnistajatega. Tutvusin alles ise hiljuti inimesega, kes on seda usku. Õppides teda isiksusena tundma mõnda aega, mõistan kui tugev on see usk ja tean, et Sinu vanemaid ei ole mitte kuidagi võimalik ümber veenda. Tean, et nad ei jätaks Sind rahule ka peale 18 aastaseks saamist. Austan inimesi, kes on tugevalt usklikud, ning mõistan Jehoovatunnistajate käitumist. Mida mina teeksin sellises olukorras. Palu oma vanematel Sulle piiblit õpetada. Vaata kuidas nad reageerivad sellele. Mine nende sooviga kaasa. Ehk lõpeb see vägivald. Selleks, et usust palju teada, ei pea ise ju uskuma. (vanemad ei pea ju midagi teadma) Jah, see on julm, kui kodus on kohutav olukord. Ja kaks valikut ongi ainult. Kas lähed kodunt ära, või õpid piibli selgeks ja teed nii kaua seda, mida vanemad nõuavad, kuni oma elu peale saad ning iseseisvalt elama hakkad. Piibel on tegelikult väga hea raamat. Muidugi ainult sellisel juhul kui sa oskad seda neutraalsete nö. silmadega lugeda. Piibel on kombeõpetus. Soovin, Sulle tugevat enesekindlust tegemast seda, mis süda soovib. Kunagi pole hilja. Peaasi, et sa alla ei anna. Oled tugev, ilmselt tead seda isegi väga hästi :)
Tunnen miski pärast, et pean Sulle oma kontakti andma. Kui sa tunned, et tahad kellegagi rääkida, siis kirjuta mulle Kontaktandmed kustutatud. Admin
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”