Ema :S

Asi on siis selles, et täna tahtis mu ema võtta mult ühe ajakirja ja siis ütles mulle: " Noh mingi seksi ajakiri vä?" , ma ütlesin et ei.. ja siis ta võttis selle mult vägisi ära ja ma üritasin seda tagasi saada, ja ütlesin et loen sealt ainult horoskoope. See ajakiri oli mu sõbranna oma... pärast ütlesin emale, et sul pole õigus kõike minu asju ka puutuda aga ta ütles, et emad võivad kõiki laste asju puutuda :S... ma vaidlesin talle ikka vastu ja siis ta tiris mind juustest, kuigi ma juba 13. Kas see on normaalne kui ema tirib 13-aastast juustest? :S.. ta on seda ennegi teinud.. ja pärast ütles, et olen paha laps kuna ei luba tal oma enda asju vaadata ja üldse ta sorib mu asjades nagu ma oleks mingi väike laps... ja isegi kui tahan näiteks mõne poisiga välja minna, ei luba ta seda. Ütleb, et viivad äkki nurga taha ja vägistavad ära :S...

Re: Ema :S

sa oled liiga noor ja ema võib sind kontrllida...
kasva veel siis võid alles öelda emale et ära sori mu asjades!
aga hetkel sa ei saa talle midagi öelda!
ja muide sa oled ka poiste jaoks väljas käimiseks liiga noor...
ja emal on õigus muretseda!
ja kui sulle ei meeldi et ema sinu asjades sorib siis koli ta juurest ära!

Külaline kirjutas:sa oled liiga noor ja ema võib sind kontrllida...
kasva veel siis võid alles öelda emale et ära sori mu asjades!
aga hetkel sa ei saa talle midagi öelda!
ja muide sa oled ka poiste jaoks väljas käimiseks liiga noor...
ja emal on õigus muretseda!
ja kui sulle ei meeldi et ema sinu asjades sorib siis koli ta juurest ära!
ee, ei ütleks et ta nüüd nii noor on puberteet käes ja ilmselged tunnusmärgid ;D .. ja kui tüdrukul aru peas siis miks mitte käia poistega väljas, sõbrad võib ju ka olla (siinkohal ta ei maininud mis suhted tal poistega on).. ema peab normaalselt tütrega rääkima "suurte asjadest".
Igal inimesel on õigus oma privaatsusele..
õigus muretseda on emal tõesti, kuid miks peab selleks vägivalda kasutama?
proovi räägi oma emaga sellest kuidas ta käitub, rahulikult, et kumbki endast välja ei läheks. kusjuures omast kogemusest saan öelda et emaga on parem sõbralikke suhteid hoida :)

Jah, selles suhtes on cittyl ikkagi õigus, et päris nii noor ka 13 aastane enam ei ole, et vanemal oleks õigus laps ilma igasuguse privaatsuseta jätta, rääkimata siis vägivallast.
Aga mis ma oskan öelda, eks siin tulebki võibolla lihtsalt võtta üks päev ja emaga maha istuda ja asjad sirgeks rääkida. Ma olen kindel, et ema teeb seda kõike vaid murest sinu suhtes aga siiski, arvan, et peaksid lihtsalt ükspäev proovima istuda temaga maha ja seletada seda mida sina tunned. Füüsilisest vägivallast ma ei hakkagi siin rääkima, sest see on juba teema, mille puhul on nii, et kui sõnadega asju selgeks niisama ei saa, siis tuleks sul rääkida ka mõne teise täiskasvanu sugulasega, keda sa usaldad, et sel juhul oskab ehk tema sind selle koha pealt aidata ja rääkida sinu emaga.
Igatahes edu:)
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”