Vanemad piitsutavad...

Räägin millestki, mis on meie pere traditsiooniks nö juba kujunenud.
Nimelt meie perekonnas on põlvest põlve pärandatud üks piits, mida mu vanematele(vist lõbu pärast) meeldib nii minu kui ka minu 3 aastase õe peal kasutada.
Tänu sellele on muidugi kasvatus meie perekonnas olnud laitmatu, alla 5-e ühtegi hinnet siiamaani pole näinud ja ei tahaks ka teada mis siis juhtuks...
Meie peres lapsed ei räägi kui neil ei paluta seda teha.Arvuti ees võib üldse olla vaid korra nädalas, muul ajal ütlevad mu vanemad mu õppimise e-koolist mulle ise.
Nende põhjendused mind piitsaga peksta on muidugi äärmiselt absurdsed, isegi mu 3 a õde saab sellest aru.Näiteks, su meeleolu on liiga hea/halb natuke piitsa ei tee kunagi maha!Riided maha!, Mul on selline tunne et sa oled külmakapist loata süüa võtnud/arvuti ette läinud jne...
Mul on tunne, et kuigi kasvatuslikust perspektiivist võib see olla hea(mitte haavade osas muidugi mu seljal), kuid kuna meie peres lapsed kodus ei räägi ja meid kogu aeg alavääristatakse tunnen, et meie iseloomu või nö meie MINA arenemine jääb küll väga tõsiselt taha eakaaslaste omale.

Suur tänu teile, et mu mure ära kuulasite!

Re: Vanemad piitsutavad...

Mkmm ma rääkiksin vanemateg et mis mõttega nad jätkavad seda traditsiooni? Et arutle oma vanematega sel teemal .

Ja tegelikult ole õnnelik et sul vanemad kes ikka hoolivad sinu hinnetest ja nee;) Kuigi nad piitsutavad sind aga mina olen ka vahest vitsa saanud;D Ja see olnud mitme asja eest et tuleb ema isa sõna kuulata lihtsalt:P

Aga arutle ja räägi sel teemal, et sa lõbu pärast ei saaks enam piitsa, et püüad olla tubli ning hästi õppida^^
Raske on joonistada päikest, kui nutad ...

Kunagi ära ole oma valuga üksi , sest kui kellegile räägid , on valutum!

ELU EESMÄRK ON ENESEARENDAMINE.-Oscar Wilde.
Uued tutvused tere tulnud!

Kuule sa praegu teed ise oma elu raskemaks kui püüad seda varjata siis ei muutu su eluga mitte midagi.

Alati aitab rääkimine .
Raske on joonistada päikest, kui nutad ...

Kunagi ära ole oma valuga üksi , sest kui kellegile räägid , on valutum!

ELU EESMÄRK ON ENESEARENDAMINE.-Oscar Wilde.
Uued tutvused tere tulnud!

Kuulge kaasteelised!

Kui inimene saab piitsa juba 2 aastasest peale, siis ta harjub sellega.Lihtsalt praeguses eas tunnen et olen seetõttu teistest erinev.
Kuid kui aus olen, siis soovin ise sama traditsiooni oma perekonnas jätkata.Tagab laitmatu kasvatuse!
Mina kui rohkem uue aja inimene, kavatsen oma lastele ka mõned märgid sisse põletada, pidavat alati keelama kui neil kiusatus tekib.

Ma tänan et mind ära kuulasite!
(Täna olid vanemad natuke kauem ära, võtsin piitsa ja andsin õele paar hoopi.KUIGI ebainimlik, annab see tõesti positiivset energiat.Lasin öel ennastki lüüa et tema sama tunneks.Ja ta tõepoolest nõustus minuga[mis võis olla lihtsalt sellest et ma olen talle eeskujuks.])

"Yaredia", traditsioonid omavad väga tugeva mõju ja jätavad sügava jälje südamesse, isegi siis kui keegi juba ei teadvusta ja ei mäleta, milleks see on. Sageli kõik käituvad nii nagu on kombeks, sest vanemad ja vanavanemad tegid nii, siis ka mina teen nii, sest pean seda õigeks, ei saa ju olla nii, et mitu põlvkonda eksib... Võib öelda et Sinu vanavanemad ei teadnud teist kasvatamise viisi, sest neid on omal ajal nii kasvatatud, sinu vanemad järgivad seda sama teed, ja Sinagi, kui kasvad suureks võid olla selle metoodika pooldaja, sest Sul ei ole kogemusi, et vanemad võivad ka teisiti oma lastesse suhtuda. Tuleb välja nõiatu ring, kus vägivald tekitab uut vägivalda, ja iga põlvkonnaga aina suuremat. See võib olla lõpmatu, kui üks kord keegi seda ringi ei katkesta. Sina võid olla see, kes alustab enda väärikuse kaitsest. Ma usun, et see ei ole üldse kerge, sest see, keda kaua aega löödi harjub selle mõtega et nii peabgi olema ja see on õige, kui luuakse, ma olen ära teeninud ja see on minu kasuks. Aga ma võin Sulle veendusega öelda, see ei ole õige, seda ei pea peres olema, piitsaga kasvatatakse ainult orjasi, kellel ei ole sõnaõigust.
Sinu kirjast mulle tundus, et Sa ei ole praeguse seisuga nõus. Siis on vaja tegutseda ja ennast kaitsta, tõenäoliselt Sinu vanematele see isee ei meeldiks, ja na oleksid selle vastu, siis tuleks pöörduda kooli sotsiaaltöötaja poole või lastekaitsetööja poole, samuti saab ka meie kaudu spetsialiste leida. Oluline on et Sa ise hakaksid tegutsema.
Palun kirjuta vastu, mis sa sellest arvad.
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Yaredia kirjutas:Kuulge kaasteelised!

Kui inimene saab piitsa juba 2 aastasest peale, siis ta harjub sellega.Lihtsalt praeguses eas tunnen et olen seetõttu teistest erinev.
Kuid kui aus olen, siis soovin ise sama traditsiooni oma perekonnas jätkata.Tagab laitmatu kasvatuse!
Mina kui rohkem uue aja inimene, kavatsen oma lastele ka mõned märgid sisse põletada, pidavat alati keelama kui neil kiusatus tekib.

(Täna olid vanemad natuke kauem ära, võtsin piitsa ja andsin õele paar hoopi.KUIGI ebainimlik, annab see tõesti positiivset energiat.Lasin öel ennastki lüüa et tema sama tunneks.Ja ta tõepoolest nõustus minuga[mis võis olla lihtsalt sellest et ma olen talle eeskujuks.])
sa oled vist mingi jo.bu ? :? :shock: :D
miks sa mu maha jätsid ? hale ...

Kas sa tõesti tahad, et kunagi Sinu lapsed tunneksid seda sama, mida sina oled pidanud terve elu kannatama? Miks sa ei tahaks anda neile kasvõi natukenegi paremat elu, kas sa ei taha et neil hea elu oleks, et nad oleks vabad, et nad armastaks oma ema ja isa, et ei peaks kannatama piitsutamist? Kas sa tõesti ei taha kunagi enda lastele head elu? Kui ei, siis sa peaks tõesti kellegi poole pöörduma..

see on ju natuke masohhistlik või mis? head kasvatust saab ikka rääkimise ja arutlemisega ka saavutada, füüsiline vägivald jäägu üldse kõrvale. ja, oh, palun, ära plaani seda enda laste peal kasutada, see võib põhjustada tõelise hingelise trauma neile ning arvestades seda, et kõik ei ole sama iseloomuga, võivad tulevikus Sinu lapsed Sinust, kui oma emast (sain aru, et oled vist tüdruk??) loobuda.
i have no family
i ate them

Yaredia kirjutas:Kuulge kaasteelised!

Sa oled mingi tõsine retard w
OMFG mis sul viga on ?
Sulle meeldib ,et sind pekstakse piitsaga ???? EEEEIIIII
Miks sa siis tahad teisi peksta??
OMFG milline retard sa oled

(Täna olid vanemad natuke kauem ära, võtsin piitsa ja andsin õele paar hoopi.KUIGI ebainimlik, annab see tõesti positiivset energiat.Lasin öel ennastki lüüa et tema sama tunneks.Ja ta tõepoolest nõustus minuga[mis võis olla lihtsalt sellest et ma olen talle eeskujuks.])[/quote]

Sellise ebardse jutu eest lööks sul raudlatiga neerud lahti. :wink:
Suletud

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”