kas?

Kas vanemad tohivad 16 tytart keelata? N2iteks 6ue minemast.V6i kas nad tohivad mulle mind aresti panna,et ma ei v6i n2dalate kaupa ei v6i v2ljas k2ija? Kas nad tohivad lugeda mu kirju?smse?sorida mu asjades?(mis mind v2ga n2rvi ajab)
Paljud on 6elnud,et vanemad ei saa enam keelata,kui inimene on saanud 16..Et nad v6ivad vastu kyll olla,aga pmst ei saa enam midagi suurt teha.Kas see on 6ige?
Praegu olen arestis ja v2lja ka ei saa,( eile sai natuke segast pantud,valetasin..emale..aga jh kui ma oleks t6tt r22kind,oleks palju hullem olnud!!) Ma valetan ysna tihti emale,kuna..kui ma r22giksin t6tt ei lubaks ta mind kuskile.tema arust on minu s6brad t2ielikud joodikud ja kes iganes veel.Aga ta ei saa aru,et ma suhtlen hetkel 18-20 aastastega..Ja nemad v6ivad juua jne..(nad pole mingit joodikud,t2iesti normaalsest perekonnast jne..ja kk2ivad t66l..jh aga n2dalavahetustel ikka panevad hullu..aga eks me olemegi sellised need noored!!...)
Kuidas emale seletada...SEDA????

Re: kas?

kas ?.......... kirjutas:Kas vanemad tohivad 16 tytart keelata? N2iteks 6ue minemast.V6i kas nad tohivad mulle mind aresti panna,et ma ei v6i n2dalate kaupa ei v6i v2ljas k2ija? Kas nad tohivad lugeda mu kirju?smse?sorida mu asjades?(mis mind v2ga n2rvi ajab)
Paljud on 6elnud,et vanemad ei saa enam keelata,kui inimene on saanud 16..Et nad v6ivad vastu kyll olla,aga pmst ei saa enam midagi suurt teha.Kas see on 6ige?
Praegu olen arestis ja v2lja ka ei saa,( eile sai natuke segast pantud,valetasin..emale..aga jh kui ma oleks t6tt r22kind,oleks palju hullem olnud!!) Ma valetan ysna tihti emale,kuna..kui ma r22giksin t6tt ei lubaks ta mind kuskile.tema arust on minu s6brad t2ielikud joodikud ja kes iganes veel.Aga ta ei saa aru,et ma suhtlen hetkel 18-20 aastastega..Ja nemad v6ivad juua jne..(nad pole mingit joodikud,t2iesti normaalsest perekonnast jne..ja kk2ivad t66l..jh aga n2dalavahetustel ikka panevad hullu..aga eks me olemegi sellised need noored!!...)
Tutvusta emale "New Age" ravimeetodeid... see avab ta chakrad ja surub ta negatiivse energia kokku. Küll ta siis hakkab sind lubama.

link

Tead, seda keelamiste asja sa talle selgeks ei teegi. Esiteks tuleb teie vahele lapse-vanema asi ja teiseks generatsioonide erinevused. Kuna tema on vanem ja sina laps, alaealine, siis on tal õigus oma reegleid määrata. Samas kirjade lugemine ja asjades sorimine on juba teise inimese privaatsuse ja seega sinu õiguste rikkumine. Õigus eraelu puutumatusele - ja ka alaealistel on vähemaltki mingilgi määral eraelu, st asju mis on täiesti privaatsed - on aga igal isikul.

Sinu asjades nüüd sorimine ei oleks vist lubatud. :shock: Meil kõigil on nii,et keegi ei sori kellegi asjades.Okey kui panevad koduaresti siis on koduarest.Enda sõber pidi pool aastat koduarestis olema ja oli oma pool aastat ära.Sellega võrreldes on sul veel vedanud :roll:
don't worry,Bee happy! ;)

Sorimine on üks nõmedamaid asju mida vanemad teevad (olgu siis sinu koolikott, taskud või internet).
Ometigi võivad nad seda rakendada alaealistel
seega pead sellega leppima.
Ja küllap oli su emal ka põhjust sulle koduarest
peale panna kui ta näeb, et sa ei ole küllalt küps rääkimaks otse ja sa ju ikkagi valetasid talle.

kas ?.......... kirjutas:Kas vanemad tohivad 16 tytart keelata? N2iteks 6ue minemast.V6i kas nad tohivad mulle mind aresti panna,et ma ei v6i n2dalate kaupa ei v6i v2ljas k2ija? Kas nad tohivad lugeda mu kirju?smse?sorida mu asjades?(mis mind v2ga n2rvi ajab)
Isiklikes asjades sorida ei tohi. See on seadusega keelatud. Mul oli ka nii, et ema soris asjades ja ma rääkisin kooli sotsiaalpedagoogile ja me otsisime koos lastekaitse seadustes välja sellise seaduse, et kui vanem sorib isiklikes asjades, siis on võimalik asi ka kohtusse anda.
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”