vanemad peksid.

Kas see on normaalne,et vanemad peksavad oma lapsi?
Räägin oma eluloost siis teile. Elan ranges,intelligentses peres.Olen 16 tüdruk ning mul on ka 18 aastane vend.
Elan väikses linnas..käin aga linna koolis.Ma eitea kust alustada,igatahes..kõik algas siis,kui..olin vist 6 aastane.Kui esimest korda peksa sain.tavaliselt sain selle eest,et ma ei tahtnud magama jääda. Siis tuli isa võtis rihma ja virus paar korda vastu per***. Nii mulle kui vennale. Mäletan,et umbes kui olin 10 kuni 15. Meeldis emal mind alati juustest kinni haarata nii kõvasti,et kukun pikali ja siis ta tassis mind juustest teisse tuppa,võtis rihma või vitsa ja peksis nii kaua,kuni hakkan valust lihtsalt peaaaegu terve linna peale lõugama. Siis küsis " noh tahad veel???" See juhtus tavaliselt siis kui olin mõne 2 saanud või midagi sellist. Mäletan veel,et kui olin umbes 15. Ning mul tuli tunnistusele üks 2..see oli vist tööõpetuses.Koju tulles,võtis jälle ema mu juustest ja lükkas mu põrandale..siis peksis mind paarkorda jalgadega siis käskis oma tuppa minna ja püksid maha võtta ning peksis mind jälle rihmaga.Ükskord peksti ka mu vennat, ta oli siis 16 vist. Ma ei mäleta küll mille eest.Igatahes isa ähvardas teda niikaua peksta kuni kõik põrand verd täis..(ja mul tulid nüüd pisarad silma,seda pilti..meeldetuletades) Mäletan,et vend oli karjumisest ja valust nõrk juba..ja palus lausa põlvili andeks ja nuttes,et lõpetage see peksmine,või ma suren valust..Ise olen ka sama öelnud..Ema on alati öelnud,et lapsi tuleb umbes peksta selle eest,kui nad midagi halba teinud on. Vanaema rääkis ka vahepeal,kuidas teda peksti lausa puukurikatega või siis labidaga..või mille iganes veel.Peksti nii kõvasti,et ta lamas seal põrandal poolsurnuna..või verd täis..tundub,et see oli mu vanavanematega ja vanemate jaoks normaalne asi..Hetkel olen 16..ja viimati mind peksti vist kui juuni kuus.Kui läksin ema loata linna ning kodu tulles valetasin,et käisin sõbrannaga väljas..ema tassis mu wc'sse ja käskis meigi maha võtta..siis keeldusin ja hakkas ise seda lausa maha kraapima..siis hakkasin vastu..siis hoidis mind nii kinni ja lükkas vanni..ja sikutas juustest ja lõi mitu korda kõhtu selga jne..ta on mind peale vitsa ja rihma peksmist ja mitme suure raamatuga vastu nägu visanud..Hetkeks on need peksmised küll enamvähem lõpetatud..aga jah paar nädalat tulin täispeaga koju..ja siis ema ütles,et kas hakkan 16 aastast tüdrukut jälle peksma? ma ütlesin.. peksa kui tahad..aga siis ta ei hakkanud. Mu vanemad armastavad mind vennaga väga..aga mõeldes oma lapsepõlvele..hakkavad minul praegu ausaltöeldes pisarad jooksma...........
Praegu olen 16.Ning mu ema ei taha , et ma poistega suhtelskin..ja kui suhtlen..ei võta ta seda tõsiselt,ütleb,et ma tean,see on teil umbes mängult,et sul tuleb neid mehi veel 10000 tükki..olen nüüd selle aastaga 2 poisiga käinud ja mõlemat olen jätnud ema pärast maha..kuna ema ei luba mul tema juurde ööseks,või üldse.....ta ei luba midagi.....kontrollib mu elu täiesti läbi..loeb mu sms'e..loeb mu kirju..teeb kõike..et teada mind 100%..Olen viimasel ajal lihtsalt rikkunud tema reegleid..selle pärast on suured tülid olnud..Ta keelab mu meikimist.Ütleb,et olen niigi ilus,et milleks mul see meik..aga kui mulle meeldib meikida...Keelab mul juuste värvimist,kuna ütleb,et need ka mul ilusat värvi..aga ma tahaks vahelduseks midagi muud..Tahan minna 19 augustil Allstarsile..ja tean,et pole mõtet paludagi..sest mulle nikuinii öeldakse" SA OLED VEEL VÄIKE,ISTU KODUS JA LOE RAAMATUID VÕI VALMISTU KOOLIKS"....terve suvi olen pmst kodus istunud..vahest küll väljas käinud.Aga kuskil pidudel(ei ma ei mõtle joomist...) ma joon küll..aga ma tean,et ma saaks ilma ka hakama..aga jah...olen väike 16 aastane hiireke..kes ootab oma 18 sünnipäeva..ja lihtsalt saada lõpuks VABAKS....
:'(
ma lihtsalt tahtsin südamest kõik ära rääkida..mida tunnen.....

Re: vanemad peksid.

oh issand,kui ma vaid oskaksin aidata :( kurb oli su juttu lugeda,lausa väga.
ei oskagi midagi öelda...äkki peaksid nõustaja poole pöörduma?või enese tervise poolest psühholoogi poole.
kas sa oled vanematega kunagi peksmisest rääkinud?kas nende meelest on normaalne lapsi peksta??
Suvel armastus ja
praktika,
talvel koolitöö ja
taktika.

Niiviisi päris oma last peksta küll ei tohiks/: Mina olen oma lapsepõlves kunagi lasteaiaaegadel tõsiste asjade eest paar korda rihmaga vastu peppi saanud.. ning kaks korda on ema mulle öelnud "Paki oma asjad kokku ja mine ära kodust, kui Sulle siinsed reeglid ei meeldi või arvad, et mujal on parem", siis olengi oma asjad nö kokku pakkinud kuid hiljem emalt vabandust palunud..
Ma usun, et ka Sina armastad oma vanemaid jne, kuid arvan, et kui see peaks veel korduma, siis peaksid julguse kokku võtma ning koheselt kuskile pöörduma, kui sa ei taha, et nad enam nii hullult oma kätt Sinu vastu tõstaksid. Ma olen nõus, et vanemad võivad karistada oma lapsi, kui nad sõna ei kuula, aga nad ei tohiks seda tehes käituda lastega nagu loomadega (isegi loomadega tegelikult ei tohiks niiviisi käituda) :/ Ma olen hämmingus Sinu vanemate lapsekasvatamise arusaamadest..
„Mis on au? me vist räägime millestki muust. Ütleme ilge mark, täitsa bläss. Me ei ütle au.”

Elu ei ole lill -
elu on lillepeenar!

Omg.. kui haige.. mind on ka pekstud.. :( Ükskord ma kukkusin rullikatega ja käsi pandi kipsi siis läksin koju ja ema ütles sellepeale: loll oled we. see teeb ikka täiega haiget :cry: Kui veel pekstakse, mine politseisse, kellegi tuttavaja juurde kelle juurde iganes.. räägi kõik ära ja ütle, et sa ei taha nendele midagi halba ka teha lihtsalt kuhugi mujale minna, nendest eemale. mina küll tahaksin, et sa ära jookseksid kodust vms..kui veel peksma hakatakse, mulle kohe üldse ei istu vägivald laste vastu :x Tegelikult kui nad sind enam ei peksa praegu siis püüa nende meele järgi olla ja väldi konflikte, sest siis nad võivad leebemaks minna.. Vähemalt minu ema on läinud.
Rumalad ei andesta ega unusta, naiivsed andestavad ja unustavad, targad andestavad, aga ei unusta. T.Szasz
Ära lükka homsele neid tegevusi, mida saaks lükata ülehomsele. Mark Twain

.. kirjutas:Kas see on normaalne,et vanemad peksavad oma lapsi?
Vanaema rääkis ka vahepeal,kuidas teda peksti lausa puukurikatega või siis labidaga..või mille iganes veel.Peksti nii kõvasti,et ta lamas seal põrandal poolsurnuna..või verd täis..tundub,et see oli mu vanavanematega ja vanemate jaoks normaalne asi..
Ei, see ei ole normaalne. Paistab, et sinu peres peksmine on kasvatamise osa, kuid see komme on julm ja mõttetu.
Kui sa tahad peatada seda traditsiooni (oma lapsi peksmine) siis tuleb läbi vaadata praegu oma suhtumine sellesse kuidas sinuga võib kohelda. Kui sa oled nõus kannatada peksmist ja võtad seda vastu, siis see võib jätkuta edasi ka. Otsusta enda jaoks missugust suhtumist endasse sa ootad ja millega sa ei taha leppida. Kui keegi ütleb sulle, et peksab sind selle pärast et väga armastab sind , siis mõtle kas sa vajad just sellist armastust.

(Ema) kontrollib mu elu täiesti läbi..loeb mu sms'e..loeb mu kirju..teeb kõike..et teada mind 100%..

olen väike 16 aastane hiireke..kes ootab oma 18 sünnipäeva..ja lihtsalt saada lõpuks VABAKS....
16 aastat on hea vanus oma piiride püstitamiseks. Sellest kuidas sa praegu saad sellega hakkama sõltuvad sinu tulevad suhted. Ära karda konflikti. See on täiskasvanumaks saamise osa.

Jõudu Sulle!
Ei konsulteeri enam.

aga kust ma tean,kui palju vabadust ma praegu nõuda emalt võin?
Näiteks tahan minna allstarsila 19. ja seal on vanusepiirang 16. aga kui emale sellest räägin,ütleb,etoioi..mine valmistu kooliks..et mis pidudest sa siin unistad

Jutt šokeeris mind. Kahju hakkab sinust ja su vennast.
Endal mu ema mind ei peksnud, isa ka ofc mitte kuna nad on lahus. Aga üht juhtu mäletan kui olin 5-6 aastane ja oli jõulueelne aeg ja siis ema oli täielikult valmistunud ja pani kõik söögid tahaesikusse ja ma läksin koeraga tagaaeda möllama. Nii möllasime tund aega ja siis tuli kogemata tagaesikust sisse ja koer tuli ka ja sõi kõik toidu ära. Oii kuidas ma veel mäletan seda. Ema oli nii pühaviha täis ja siis mingi tiris mind juustest ja lükkas ja siis saatis oma tuppa. Ma mäletan isegi seda, et ma toas lamasin voodis ja nutsin ja siis tuli ema ja ütles, et ma olen niigi sita kokku keeranud, et ma peaks veel kuusepuu ka põlema panema. Ja siis tiris mu alla, ma enam ei mäleta rohkem, kuuske igastahes põlema ei pannud.
Muidu on mul suuremad õed-vennad ja ma olen igast roppusi kuulnud nendelt ja emalt ka ofc ja kui ma ütlen nt: no täitsa perzes. siis kukub ema röökima, et kust ma olen kuulnud selliseid sõnu jne.
Ennem oli mingi nii, et kui mingi röökimine minu kallal käis siis oli küll hirm ja kartsin, aga nüüd midagi toimus ja nüüd on niimoodi, et kui ema röögib siis proovin naeru tagasi hoida ja mõtlen et mutt võiks juba vait jääda.

Külaline kirjutas:äkki annab veel keegi nõuu..
Ei teagi. Ma leian, et on vale oma lapsi peksta ja julmemat füüsilist
vägivalda kasutada.
Ma arvan, et tasub temalt selle peo kohta küsida kuhu sa minna tahtsid.
Kui ta endast välja läheb siis pead lihtsalt vastu hakkama ja talle
näitama, et ei lase endale peksa anda ja niimoodi alandada.

.. kirjutas:Kas see on normaalne,et vanemad peksavad oma lapsi?
Räägin oma eluloost siis teile. Elan ranges,intelligentses peres.Olen 16 tüdruk ning mul on ka 18 aastane vend.
Elan väikses linnas..käin aga linna koolis.Ma eitea kust alustada,igatahes..kõik algas siis,kui..olin vist 6 aastane.Kui esimest korda peksa sain.tavaliselt sain selle eest,et ma ei tahtnud magama jääda. Siis tuli isa võtis rihma ja virus paar korda vastu per***. Nii mulle kui vennale. Mäletan,et umbes kui olin 10 kuni 15. Meeldis emal mind alati juustest kinni haarata nii kõvasti,et kukun pikali ja siis ta tassis mind juustest teisse tuppa,võtis rihma või vitsa ja peksis nii kaua,kuni hakkan valust lihtsalt peaaaegu terve linna peale lõugama. Siis küsis " noh tahad veel???" See juhtus tavaliselt siis kui olin mõne 2 saanud või midagi sellist. Mäletan veel,et kui olin umbes 15. Ning mul tuli tunnistusele üks 2..see oli vist tööõpetuses.Koju tulles,võtis jälle ema mu juustest ja lükkas mu põrandale..siis peksis mind paarkorda jalgadega siis käskis oma tuppa minna ja püksid maha võtta ning peksis mind jälle rihmaga.Ükskord peksti ka mu vennat, ta oli siis 16 vist. Ma ei mäleta küll mille eest.Igatahes isa ähvardas teda niikaua peksta kuni kõik põrand verd täis..(ja mul tulid nüüd pisarad silma,seda pilti..meeldetuletades) Mäletan,et vend oli karjumisest ja valust nõrk juba..ja palus lausa põlvili andeks ja nuttes,et lõpetage see peksmine,või ma suren valust..Ise olen ka sama öelnud..Ema on alati öelnud,et lapsi tuleb umbes peksta selle eest,kui nad midagi halba teinud on. Vanaema rääkis ka vahepeal,kuidas teda peksti lausa puukurikatega või siis labidaga..või mille iganes veel.Peksti nii kõvasti,et ta lamas seal põrandal poolsurnuna..või verd täis..tundub,et see oli mu vanavanematega ja vanemate jaoks normaalne asi..Hetkel olen 16..ja viimati mind peksti vist kui juuni kuus.Kui läksin ema loata linna ning kodu tulles valetasin,et käisin sõbrannaga väljas..ema tassis mu wc'sse ja käskis meigi maha võtta..siis keeldusin ja hakkas ise seda lausa maha kraapima..siis hakkasin vastu..siis hoidis mind nii kinni ja lükkas vanni..ja sikutas juustest ja lõi mitu korda kõhtu selga jne..ta on mind peale vitsa ja rihma peksmist ja mitme suure raamatuga vastu nägu visanud..Hetkeks on need peksmised küll enamvähem lõpetatud..aga jah paar nädalat tulin täispeaga koju..ja siis ema ütles,et kas hakkan 16 aastast tüdrukut jälle peksma? ma ütlesin.. peksa kui tahad..aga siis ta ei hakkanud. Mu vanemad armastavad mind vennaga väga..aga mõeldes oma lapsepõlvele..hakkavad minul praegu ausaltöeldes pisarad jooksma...........
Praegu olen 16.Ning mu ema ei taha , et ma poistega suhtelskin..ja kui suhtlen..ei võta ta seda tõsiselt,ütleb,et ma tean,see on teil umbes mängult,et sul tuleb neid mehi veel 10000 tükki..olen nüüd selle aastaga 2 poisiga käinud ja mõlemat olen jätnud ema pärast maha..kuna ema ei luba mul tema juurde ööseks,või üldse.....ta ei luba midagi.....kontrollib mu elu täiesti läbi..loeb mu sms'e..loeb mu kirju..teeb kõike..et teada mind 100%..Olen viimasel ajal lihtsalt rikkunud tema reegleid..selle pärast on suured tülid olnud..Ta keelab mu meikimist.Ütleb,et olen niigi ilus,et milleks mul see meik..aga kui mulle meeldib meikida...Keelab mul juuste värvimist,kuna ütleb,et need ka mul ilusat värvi..aga ma tahaks vahelduseks midagi muud..Tahan minna 19 augustil Allstarsile..ja tean,et pole mõtet paludagi..sest mulle nikuinii öeldakse" SA OLED VEEL VÄIKE,ISTU KODUS JA LOE RAAMATUID VÕI VALMISTU KOOLIKS"....terve suvi olen pmst kodus istunud..vahest küll väljas käinud.Aga kuskil pidudel(ei ma ei mõtle joomist...) ma joon küll..aga ma tean,et ma saaks ilma ka hakama..aga jah...olen väike 16 aastane hiireke..kes ootab oma 18 sünnipäeva..ja lihtsalt saada lõpuks VABAKS....
:'(
ma lihtsalt tahtsin südamest kõik ära rääkida..mida tunnen.....
oi jummel mul ema isa paika pandud ei julge lüüa siis pool maailma kuuleb seda kisa :D:D
aga jahm loodame et kõik hästi läheb
http://www.rate.ee/users/MinuReidikontoo <---minu reit!:)

tead,mul on sammasugune lugu,aga mitte nii hull..mul peksab mind ainult ema,aga kui ma kodust ära jooksin ss enam ei peksa,aga juustest sikutab mind kyll..kunagi peksis isa ka,aga kuna nad ei ela koos,ss isa ei peksa mind enam.Ma joon ja,ise olen 15 ja suitsetan..isa teab seda,aga ema mitte..ma olen mittukorda saanud oma emalt peksa mõtetute asjade eest,kuidas temal tuju tuleb,ss ka saan...Poisid,kes su su emapärast on mahajätnud,on mõtetud..sa peaksid rääkima oma sõbrannadele oma murest,ja see on väga õige,et siia kirjutad:).Kuid sammas ma soovitan sul käia kellegi täisealise juures rääkimas sellest..ja kui su ema teeb veel seda,ss oleks sul õigem politseisse pöörduda:).
Loodan,et sul läheb edaspidi hästi:)

füüsiline vägivald on lubamatu ja karistatav. kui veel ema v isa peax midagi sellist tegema siis helista kohe 110 ja räägi asi ära ja siis saad abi aga kindlasti pöördu kohaliku sotsiaaltöötaja poole ja sa saad abi usu mind aga sa pead lihtsalt olukorda tunnistama

kui sul sinikad jäävad siis tee neist pilte.. mine tea kunagi sa vb tahad seda kasutada.lindista vestlusi kui ema räägib sinu peksmisest!!!!

hea mõte on rääkida mõnele täiskasvanule et ta su vanematega räägiks.täiskasvanu võib öelda et kui ta sul kehavigastusi näeb vms siis läheb menti...siis vanemad vb ei julge enam lüüa...

ma olen ka ise peksa saanud ja nüüd kui vanemad midagi ei luba ja mina tahan siis ütlen et mis te ikka teha saate...peksate mu surnud?? mu vanemad mind tapma ikka ei hakka XD

aga kirjuta ikka eilekuidas läheb ja palju päikest sulle!!!

Külaline kirjutas:oh issand :/
ma tõesti nutsin seda lugedes, pluus ja laud pisaratest märg. :/
Nüüdseks oled vist juba 18?
Ei praegu on ta vist veel 17. :)
kui ma poleks selline, oleksin kui öö ilma kuuta !
You were my everything and i really miss you!! <3 But now i can't take all the pain that i feel.
Suletud

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”