Re: Vanem peksab!

Anonymous kirjutas:Mida ma teen mu isa peksab mind ja ma ei saa midagi teha :(
Kas ta seda moodi "kasvatab" sind, ehk karistab? Või purjuspäi või lihtsalt halvas meeleolus olles lööb nii sama?
Kas ema sellest teab ka?

Vasta neile küsimustele. Püüame koos mõelda mida võib ettevõtta!
Ei konsulteeri enam.

No kuule mu vend kirjutas kirjandit ja kui ta midagi valesti tegi hakkas, vanem karjuma ja ähvardas, et võtab vitsa ja hakkab peksma. Meil on alati nagu kogu aeg peab olema ettevaatlik muidu järgmine kord on sul jalgade peal punased triibud :( :( . Ja meie ei saa nii juu elada kui keegi karjub, et valesti ja on täiega vihane meie peale. Mu vend on juu alles 11-st ja ma ei kannata, et tema peab seda kannatama, aga vahele ka minna ei saa ...
Palun aitake! PALUN!!!!

PS: on veel muidugi ka üksasja olu... Kui ma olin 11 või 12 ma varastasin ja siis ma sain koguaeg peksa. Koolis ei julgenud kehalises lühikesi panna. Teised oleksid näind arme :(. Ta rohkem vist karistab aga kuidas saab inimene karistada selle eest kui valesti on ta peaks juu aitama. Oma süü ka tegelt kui enamik lapsi õpib ise siis tema "õpib" meiega nii öelda koos ja siis on ta niiiiiiiii vihane (mitte alati vahest). Ja mu ema teab sellest ja ma olen öelnud talle, et ma tahan tema juurde jääda aga ta ütleb, et pole midagi. Mina ja mu noorem vend elasime ema juures ennem, aga mu ema läks "hulluks" ja ta läks haiglasse. Nüüd on tema korras aga isa keeras ära :(((

Tere, Mammmukaz!!!

Kui asi on tõsine , ja isa peksab teid pidevalt iga päev ja rohkem kannatada ei jaksa, siis peab tegutsema ja kõrvalt abi otsima.

On olemas niisugused asutused - sotsiaalhoolekanned, kus tegeletakse laste kaitsega, ja kuhu võib pöörduda koduse vägivalla puhul. (kõik aadressid ja telefonid leiad meie avaleheküljel http://www.lapsemure.ee/est/7.php ,
ja veel loe selle kohta foorumi teadet: http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewtopic.php?t=182)

Seal sotsiaaltöötaja või lastekaitseinspektor uurib asja, et võib olla on teil võimalust ema poole kolida (kui ta on juba terveks saanud ja saab teie eest holitseda), või leiab muu lahenduse.

Kui sa kardad sinna ise minna või helistada, siis sa võid meile e-maili (lapsemure@hot.ee) või privaat sõnumi kirjutada või helistada (6460770), me täpsustame sinu andmed, ja proovime ise sinu rajooni sotsiaalhoolekannega sidet pidata, ja selgitada kuidas saab teid aidata.

Kindlasti kirjuta meile kuidas teil läheb!!
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Ta ei peksa igapäev. Ainult siis kui ta vihaseks läheb. Ja ega see ei ole ainult füüsiline. Lapsel on ikka vastik kuulata, kui vanem karjub, et nad on laisad ja "lollid". :cry: Ma tõesti ei jõua kannatada, aga mis teha ise ma juu ei julge midagi teha :(
...
Abi on ligemal kui probleem kaugemal :)

PS: Seda, et ta peksab ei juhtu enam igapäev, aga see ei ole normaalne (vist), et kui mina olen pahas tujus ja võibolla tõesti nati jonnin siis võtab juustest kinni ja proovib käega pihta saada mulle pln kuidagi on vaja abi kui tõesti :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Muide kui minu ema veel "haige" oli siis käis kohus ja võttis meid ema juurest ära ... Kui see inf peaks aitama :D

mammmukaz kirjutas:Ta ei peksa igapäev. Ainult siis kui ta vihaseks läheb.
Kas ta läheb vihaseks, kui sina teed midagi, mis talle ei meeldi, või on mingid teised põhjused ka?
mammmukaz kirjutas:Ja ega see ei ole ainult füüsiline. Lapsel on ikka ebameeldiv kuulata, kui vanem karjub, et nad on laisad ja "lollid". Ma tõesti ei jõua kannatada, aga mis teha ise ma juu ei julge midagi teha

Ma ei tea, kuidas sa käitud, kui isa karjub. Kas sa vastad talle kuidagi. Võib-olla, kui sa vastad talle umbes sama moodi, siis läheb su isa veelgi vihasemaks ja peksab sind?

Soovitan sulle, kui isa järgmisel korral hakab karjuma, ära tee temast suurt välja. Sa võid rahulikult ära kuulata ja teha umbes niisugune nägu "Jah, olen süüdi. Püüan parandada oma vigu". Püüa sel hetkel säilitada rahulikkust endas . Sa võid ka eriti mitte kuulata neid solvavaid asju, mida ta sulle räägib, et mitte vihaseks muutuda. Võid, näiteks, meenutada mingit laulu. Mõtle ka alati selle peale, et kõige olulisem on see, et sina tead, et sa pole mingi "loll". See, mis teised sinust mõtlevad pole nii oluline, olgu see isegi sinu isa. Ja samuti ei tähenda ka see, et ta karjub, et ta tõesti nii sinust mõtleb. Kui inimene on vihane, siis ta võib liialdada palju asjadega, soovides niimoodi teisele inimesele valu tekitada. Mõtle selle peale ja ära lase isa viha enda peale ja öra lase isal saavutada tema eesmärki. Proovi! Siis sul on lihsam rahulikult ära kuulata seda, mida su isa sinust räägib. Võimalik, et kui ta räägib kõik välja, siis rahuneb maha ja ei lähe su kallale.

Kui sa näed, et isa tahab sind lüüa, võid käe ette sirutada ja öelda "Stop! Last ei tohi peksta! Ära peksa mind! Parem räägime!" Siis tekib paus, mida saab ära kasutada. Räägi siis tõsiselt teie omavahelistest probleemidest. Räägi, näiteks, seda mida sa varem kirjutasid:
mammmukaz kirjutas:kuidas saab inimene karistada selle eest kui valesti on ta peaks juu aitama. Oma süü ka tegelt kui enamik lapsi õpib ise siis tema "õpib" meiega nii öelda koos ja siis on ta niiiiiiiii vihane (mitte alati vahest).

Mina olen sellega täitsa nõus! Ma arvan, et su isa pole sein ja ta suudab sellest ka aru saada.

mammmukaz kirjutas:Kui ma olin 11 või 12 ma varastasin ja siis ma sain koguaeg peksa.

Võib-olla isa mõtleb niimoodi, et ainult peksmise abil saab sind kontrollida. Sa võid talle öelda, et said nüüd aru, et varastamine ei ole hea ja ei tee seda rohkem, et sulle võib ka rahulikult öelda.

Küsi ka tema käest, kas ta tõesti mõtleb,et tema pojal on ainult puudused, ega tal häid külgi ei ole. See küsimus paneb teda mõtlema, et sa pole nii "halb".

mammmukaz kirjutas:Muide kui minu ema veel "haige" oli siis käis kohus ja võttis meid ema juurest ära ... Kui see inf peaks aitama :D
Kui su ema on praegu võimeline teie eest hoolitseda, siis on võimalus, et sina koos vennage lähete tema juurde elama. Sellepärast, mõtle siiski sellest, kas otsida lastekaitse abi. Töötajad, kes seal on, on spetsiaalselt koolitatud sarnaste situatsioonide jaoks, nagu sul on. Nad teavad, kuidas käituda, et situatsioon kodus ei muutuks veelgi hullemaks. Sellepärast, mõtle ja kaalu kõike. Mõtle, kas suudad ise isaga toime tulla.

Ole julge ja ära anna alla! Kirjuta meile edasi, kuidas sul läheb!
Hanna (konsultant).

Niih... Nüüd hakkan siis vastama...

Ta läheb vihaseks kui ma midagi valesti teen või ei teegi... Ei tule meelde, et teisi asju oleks...

No kuulge ega ma ei saa isale öelda, stop lapsi ei tohi peksta, sest muidu ma järgmisel päeval ikka koolis ei ole!!!

Ah, kuulge kui keegi tuleb meie juurde siis on vits koguaeg näha...

Ta peksab edasi, isegi siis kui ma ütlen, et ei varasta enam ja asi on selles, et minu oma enese isa ei usu mind. Kuna ma söön üpriski palju, siis ma ükskord võtsin kaks kommi ja pärast süüdistati mind, et mina olin söönud ära pooled kommid, kuigi ma ütlesin, et võtsin aint 2 ja ma võtsingi!!!

Ei ma ei suuda isaga toime tulla, sest nüüd ta enam ei peksa vaid karjub, lihtsalt karjub minu ja mu venna peale ma ei suuda nii juu elada!!!

Muideks tänan kitty kui ma vajan abi mailin sulle :)

PS: Ma ei saa lihtsalt siin Kilingi-Nõmmes elada, kõik minu klassikaaslased ja sõbrad solvavad mind, ei usalda mind ja isa karjub ja peksab. MA TAHAN SIIT ÄRA!!!!
Aga asi on ka selles kuna mu emal on nüüd pension siis ta saab vähe raha ja ei saa meie eest hoolitseda :cry: :cry: :cry: :cry:

[/quote]

mammmukaz kirjutas: No kuulge ega ma ei saa isale öelda, stop lapsi ei tohi peksta, sest muidu ma järgmisel päeval ikka koolis ei ole!!!
On õige ka see, et viha sees inimene ennast ei kontrolli nii hästi kui muidu...

Proovi ta juurde pöörduda kui ta on rahulik ja teie vahel riidu ei ole (loomulikult ka see nõuab julgust, kuid usun, et sa saad hakkama)... Proovi ta juurde pöörduda sellise sõnumiga

"Kas me võime korraks vestelda? Ma tean, et sa vahest ei ole rahul meie käitumisega, ma usun samuti, et su nõudmised meie poole on heast tahest, ning me püüame neid täita. Meil oleks palve, me mõistaksime sind paremini ja suurema heameelega teeksime asju ära kui sa püüaksid seletada meile asju rahulikult ja sõbralikult. Rahuliku vestluse abil on palju kergemini asjani jõuda, kui muidu. Karjumise peale inimesel tõenäoliselt tekkib kas hirm või viha, ja ükski neist ei ole hea abiline pere elus. Ma usun, et su elus ka rohkesti vigu olnud, ning su siiraks sooviks oli neist rahulikult ja mõistlikult üle saada. Aida ka meid palun samaga."

võib ka seda kirjana talle anda, siis lõppus võib juurde kirjutama "Lootes su armastusele ja mõistmisele su lapsed"

Loomulikul selline sõnum lapse suust on mõtlema panev, ning ainult väga psühhiliselt tasakaalustatu inimene keerab asja hullemaks või jättab seda tähelepanuta.

Edu sulle, su vennale ja Isale ja Emale...
Ei konsulteeri enam.

minu isa ka karjub vahest. ja kui ta karjub siis kohe kõvasti ja lõhub asju jne. minu peale ta õnnex ei karju aga minu venna ja ema peale kyll.
vahel on kohe nii et tundub et nüüd isa läheb ja lööb kedagi.....aga õnnex seda pole veel juhtunud. Ja kui ta ära karjub siis järgmisel päeval on rahu majas. ta on sõbralik ja abivalmis....ei saa nagu temast aru kah. mamps ise ütleb et isa karjub sest tal on tööl jamasid. ta peaks sealt töölt ära tulema aga ta ei tule sest talle meeldib see töö. mamps ütleb et ainuke keda isa kuulaks olen mina. Mis ma peaks talle ütlema et tule töölt ära või et ta ei karjuks ja jääks sinna tööle? talle ju meeldib see töö aga kui ta töölt tuleb on ta nii närviline. kui tal talvel puhkus oli 3 kuud ja ta tööl ei käinud siis see 3 kuud ta ei karjunud ka ükski kord. Mis ma siis peaks tegema? :cry:

Tere, Üks tüdruk!

Tundub tõesti nii, et see töö, kus su isa töötab, peale seda, et väga meeldib talle, on ka tema jaoks piinlik. Võimalik leida teised vahendid, peale tülitsemist perekonna liikmetega, pinge maandamiseks. Selleks on hea tegeleda spordiga. Vahel on muidu tööd nii palju ja aega pole muude asjadega tegeleda, aga siiski on vaja seda leida. Ta võib ka peale tööd jalgrattaga sõita, või osta endale trenazööri (nemad on muidu kallid, aga praegu on võimalik ostma neid järelmaksuga) ja tegeleda spordiga kodus.

Kuidas sulle parem temaga rääkida? Kui ta kuulab sind, see on juba hea algus. Võib rääkida oma tunnetest selle kohta, et ta karjub sinu ema ja venna peale. Näiteks, "kui sa karjud, mull on siis väga hirmus...".

Kas on veel põhjused, miks sinu isa karjub venna ja ema peale? Kas ta ise teadvustab, et see on töö pärast? Räägi sellest temaga. Võib küsida, mis temaga toimub, kui ta hakab karjuma, mis seda esile kutsub, kas selle põhjuseks võib olla see, et sinu töö on sinu jaoks väga väsitav. Kui selgub, et töö tõesti tema jaoks on väga piingutav, siis paku talle tegeleda spordiga. Kui ta ei taha seda sellepärast, et tal pole aega ja ta on kogu aeg väsinud peale oma tööd, siis pakku talle vähemalt proovida. Seleta, et sport annab hea võimalust pinget maandada ja ka palju positiivset energiat. Seleta talle ka, et oma pinget, negatiivsete emotsioonide allasurumine viib ainult tugevama stressile ja väsimusele, sest need tunded kuhugi ei kao, nad jäävad ja kogunevad inimese sees.

Räägi temaga rahulikult ja arukalt, ilma nõudmisteta, et ta võtaks sinu sõnad tõsisena.

Edu sulle!!!!!!!
Hanna (konsultant).

nununuu

mina annaks ka oma lapsele peksa,kui ta varastaks,aga mõtle jumal issand peaga,kui ta sulle peksa ei annaks,siis sa ju varastaks edasi...ei mingit kaastunnet sulle,kui tahad,mitte peksa saada,siis ole tubli ja hoia näpud võõrastest asjadest eemale,mina olen ka ühte plikat tagunud selle eest,kui ta mu raha varastas...see on vale aga inimesele tuleb õpetada,mis on õige mis vale....kui oled muutunud tänu vitsale ja ei varasta,siis pea meeles MIS EI TAPA,TEEB TUGEVAKS!

Re: nununuu

deff kirjutas:mina annaks ka oma lapsele peksa,kui ta varastaks,aga mõtle jumal issand peaga,kui ta sulle peksa ei annaks,siis sa ju varastaks edasi...ei mingit kaastunnet sulle,kui tahad,mitte peksa saada,siis ole tubli ja hoia näpud võõrastest asjadest eemale,mina olen ka ühte plikat tagunud selle eest,kui ta mu raha varastas...see on vale aga inimesele tuleb õpetada,mis on õige mis vale....kui oled muutunud tänu vitsale ja ei varasta,siis pea meeles MIS EI TAPA,TEEB TUGEVAKS!
kõik tappab ja hävitab inimest viimse piisani.....
If it doesn't feel right, it probably isn't.

Esiteks ma olen juba poolteist aastat oma näpud teiste asjadest eemal hoidnud ja nii öelda tubli tüdruk olnud ja ta ikka sõimab ja peksab. Tead Deff! Esiteks jah ma sain aru sinu jutust aga sinu ütlemine mis ei tapa teeb tugevaks, tead sellele saand ma vaid vastu öelda aga mida ma siis teed kui ma olengi lõpuks surnud? Sina võibolla õpetad inimesele mis on õige ja mis on vale pekstes aga vabandust mina ei suudaks isegi kõige oma jõuga midagi sellist teha. Selline inimene peab siis ikka väga vägivaldne olema ja tead ma arvan, et sina just oledki selline! Ma olen aasta otsa seda kannatanud ja nüüd ma lihtsalt hakkan talle vastu. Ma karjun ta peale kui ta mu vennale midagi teeb või räägin rahulikult ja lihtsalt ei võta midagi enam tõsiselt.
Mammmukaz

pöördu kasvõi lastekaitse poole, räägi neile, mis kodus toimub.sina ja su vend ei saa ju nii edasi elada, et su isa kogu aeg teie peal nii vaimset kui ka füüsilist vägivalda kasutab. kui see nii jätkub ja sa suureks kord kasvad, võid ise muutuda kibestunuks.sa mainisid, et sind solvatakse klassikaaslaste poolt. äkki saax nii, et teid võetaxe kuskile kasuperesse kuskil teises kohas, kus on inimesed, kes teist ikka hoolivad.kui sa kahtled, siis mõtle oma venna peale, kes on alles nii noor.nii sina kui tema väärite inimväärset kohtlemist.proovida ju võib.sinu isa ei paranda ka enam miski. selline nagu ta on, selliseks ta jääb ka. see on muidugi kõigest minus soovitus, igal juhul edu!!!!
kas teil sugulasi pole, kelle juurde elama minna?

Anonymous kirjutas:pöördu kasvõi lastekaitse poole, räägi neile, mis kodus toimub.sina ja su vend ei saa ju nii edasi elada, et su isa kogu aeg teie peal nii vaimset kui ka füüsilist vägivalda kasutab. kui see nii jätkub ja sa suureks kord kasvad, võid ise muutuda kibestunuks.sa mainisid, et sind solvatakse klassikaaslaste poolt. äkki saax nii, et teid võetaxe kuskile kasuperesse kuskil teises kohas, kus on inimesed, kes teist ikka hoolivad.kui sa kahtled, siis mõtle oma venna peale, kes on alles nii noor.nii sina kui tema väärite inimväärset kohtlemist.proovida ju võib.sinu isa ei paranda ka enam miski. selline nagu ta on, selliseks ta jääb ka. see on muidugi kõigest minus soovitus, igal juhul edu!!!!
kas teil sugulasi pole, kelle juurde elama minna?
füüsilist vägivalda kui sellist pole juba natukene aega olnud. vaimset on kül... ja klassikaaslased ei solva enam. ma olen saanud nendega sõpradeks ja norviad küll aga mitte pahasti :). no aga isa ei paranda küll midagi. aga ma võin öelda, et minu ema on küll paranenud. ja seda on ka näha kuidas ta on. saan hakkama. ja ei mul ei ole sugulasi kelle juurde minna. kõik on isapoolsed sugulased.

Re: nununuu

deff kirjutas:mina annaks ka oma lapsele peksa,kui ta varastaks,aga mõtle jumal issand peaga,kui ta sulle peksa ei annaks,siis sa ju varastaks edasi...ei mingit kaastunnet sulle,kui tahad,mitte peksa saada,siis ole tubli ja hoia näpud võõrastest asjadest eemale,mina olen ka ühte plikat tagunud selle eest,kui ta mu raha varastas...see on vale aga inimesele tuleb õpetada,mis on õige mis vale....kui oled muutunud tänu vitsale ja ei varasta,siis pea meeles MIS EI TAPA,TEEB TUGEVAKS!
MITTE ÜKSKI INIMENE EI OLE ÄRA TEENINUD VÄGIVALDA!
No ,we are above God.

She can obviously defend herself. It's not like n00b is an insult. I mean, she IS a new person.

ega jh. :cry: Siin maailmas ei ole lastel võimu.Mõned vanemad lihtsalt lähevad hulluks.Lapsed ei saa siin loos kuidagi aidata.Siin tuleb juba suurte inimeste jõud mängu panna

:cry: tunnen kaasa :cry:
Ole see kes sa oled...Ära ole see kes sind sunnitakse olema...

Teil võib vits olla kuskil kapi otsas..minu laps(3 aastane Leo)teab mis asi see vits on!!Kui ma ütlen et kui sa nii veel teed saad sa ata - ata!lõpetab ta ära...aga noh...kui tõesti siis ....Mu laps on 1 kord nahe peale saanud....VITSA TOHIB ANDA AGA AINULT SIIS KUI MUU EI AITA...PANGU SIIS LAPS PAARIKS TUNNIKS NURKA KAS VÕI!!olen oma last 2 tundi nurgas hoidnud!!Nüüd ta enam oma väikest õde(5kuune Liina)ei Kiusa!!!

Mu sõbrannal on nii et ta ema peksab teda iga väikse asja peale nt.kui ta saab koolis 3 veel hullem kui 2...siis kui ta ei saa mõnest matemaatika või ka muu aine ülesandest aru!Ta ei raatsi sellest teistele rääkida..ta isegi kardab oma ema!Vend ka peksab...Ema andis vitsa selle eest et ta kogemata komistas ning kukkus maha koos taldrikuga mis läks loomulikult katki!TA KARDAB TEMA PEALE KAEVATA!!!

Noo...ma saan ka iga asja peale vitsa...aga olen sellega harjunud...mulle anti vitsa selle eest et vahepeal kui kedagi kodus polnd läksin jalutama ja...suplema!Siis oli loomulikult suvi!

Re: Vanem peksab!

Mul isa peksab. Vahel võtab kasvõi riidepuu, et kuidagi mulle lajatada, peaasi et saab lajatada. Ja kui ühe allkirja jaoks on vaja paar tilka tinti, ning seda allkirja tegelikult ei olnud üldse vaja, sõimab ta mind lolliks. kõige enam meeldib talle öelda, et olen mõttetu inimene. Enamik lapsi ei vihka kohe selle pärast oma vanemaid, aga mina vihkan, ja kuidas veel!
vahel olen mõelnud, et tapan end ära, kirjutan kirja juurde, nagu filmides. aga ei, ma ei saa seda teha oma poisile, sest armastan teda liiga palju.
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”