Re: kirjastusi

Anna kellelegi täistekst lugeda, sõbrale või kasvõi kirjandusõpetajale. Ja seejärel kui nende tagasiside on olemas, siis loe ise veel läbi ja vii parandusi sisse. Bermot7 soovitus lasta veel veidi settida, ei ole ka halb - saad siis ise uue pilguga vaadata ja paremaks teha.

Kui oled aga kindel, et kõik on viimistletud, siis kirjuta lihtsalt kirjastusele ja pane fail kaasa.

Kas kirjanduse õpetaja ütleski vaid, et "meeldis" või andis ka mingit konkreetsemat tagasisidet? Kahtlen, et üks küllaltki noore inimese poolt kirjutatud raamat saab kohe olla nii täiuslik, et mingit järelemõtlemist ja viimistlemist ei vaja. Eks sa saada jah, kui tõesti kripeldab, aga minu arvates tasuks teos ikka väga palju kordi veel üle vaadata enne kui kirjastusele saata, sest ega nad seal sulle pikka tagasisidet anna, vaid kui ei sobi, siis lihtsalt ei võeta vastu. Õigemini, vaevalt terve raamatki läbi loetakse, kui näiteks päris algus piisavalt meeldima ei peaks. Kirjastuses on paljulugenud inimesed ja nad ütlevad paari hetkega ära, kas üldse mingit potentsiaali oleks. Ja sa ei saa siis ju neile korduvalt ja korduvalt sama teost uuesti saatma hakata. Parem teha ikka korralik raamat valmis ja siis saata, kui ise selles täiesti kindel oled.

80 lk pole ka eriline raamatupaksus. Ma lugesin hiljuti 68-leheküljelise raamatu läbi ja tundus pigem brošüüri kui raamatuna. Selles mõttes soovitaks ikka jätkata ja juurde kirjutada.

Edu!

Kui kirjastus näeb potentsiaali, siis antakse ka raamat välja, olenemata sellest kui tuntud/vähetuntud autor on. Vastasel juhul ei avastatakski ju uusi kirjanikke. Muidugi kui varasemalt raamatuid avaldanud pole, siis on keskpärase käsikirjaga raskem löögile saada, samas kui tuntud nimi saab ehk ka keskpärase käsikirja välja antud.

Tean, et veits vana teema aga. Tõsiselt, oota veel. Ise ka suur kirjutamise fänn ja koguaeg kriban midagi (ning kohekindlasti asun kunagi ka päris raamatute juurde). Ja ma ütlen sulle päris omast kogemusest, juba poole aasta pärast oled sa nii palju arenenud, et see raamat tundub sulle kasutuskõlbmatu. Ma mitte paha pärast. Aga jah. Tegelikult, usu mind, sa arened väga kiirelt. Positiivset tagasisidet saad sa muidugi aga need lugejad on vaadanud su raamatut kui läbi 12 arenemisjärgus lapse silmade ja nad on su üle väga uhked. Tead mida tee, kirjyta see raamat valmis ja veel teisigi ning aastate pärast lugedes saad sa sealt palju inspiratsiooni (võibolla kogunisti kirjutad mõne päris raamatuks ümber) ja ikka on nunnu lugeda midagi mida väiksena kirjutanud.Häid kirjastusi on muidu palju: varrak, tänapäev jne... Mine raamatukokku ja vaata leiad palju kirjastusi.
Vasta

Mine “Minu looming”