Müümine

Mul on siis selline küsimus, et kui mulle meeldib näiteks heegeldada või ma teen unenäopüüdjaid ja tahaks neid müüa siis kuidas/kus ma neid müüa saaks. Ma tean, et on igasugused käsitöölaadad ja nii aga ma mõtlen, et just internetis. Kui ma teeksin näiteks Facebookis mingi lehe kus ma saan müüa oma asju siis on selline mure, et kuidas ma selle asja ostjale saadan või kuidas ta mulle raha üle kannaks või nii.

PS. See on mu esimene teema ja postitus lapsemures! :) :) :)
¯\_(ツ)_/¯

Re: Müümine

Etsy.com oleks välismaiselt kõige parem.

Müümisega on nii, et tegelikult peaks sul olema firma, et seaduslikult teha, aga väga paljud teevad ka mitteseaduslikult ja tulu pealt makse ei maksa, nii et probleeme pole.

Aga kuidas reeglina käib:
- ostja vaatab välja, mis meeldib
- võtab ühendust müüjaga, saab teada hinna, kannab raha üle
- müüja paneb posti ja ostja saab kätte
- korras

Kui on võimalik, siis uuri seda, ehk on koolis võimalik õpilasfirma asutada ja selle alt tegutseda.

Ei ole. Selles osas olin jah ebatäpne, et võib ka eraisikuna makse tasuda (aga ega ka seda ei tehta...). Kui aga hakata ausalt tegelema, oleks firma (OÜ peaks kõige kergem olema, õpilasfirma veelgi parem kui võimalik teha) targem otsus, sest siis saab ka kulud kinni maksta.

Aga milleks makse tasuda kui seda niikuinii keegi ei küsi? Maksuamet on liiga hõivatud tööautode ja suurte haide jälitamisega, mitte sellise tiluliluga, mis riigikassat ei täida. Ära lase end selle firma jutust ära hirmutada, lihtsalt müü nagu kõik teised isehakanud.
Vasta

Mine “Minu looming”