viimane joonistus, mis tegite

see võiks olla ka püsiv teema, kuhu postitada pilte viimastest joonistustest. olen märganud, et siin foorumis on päris palju kunstihuvilisi inimesi, eelkõige vist tüdrukuid. endal mul erilist annet pole ja minu joonistamise tase on selline, et teen vildikatega YouTube logo järgi paberi peale või netist "how to draw a cat" õpetuse järgi, seega ise vist lisama ei hakka, aga teiste pilte tahaks küll näha ja kindlasti tahaksid sellised nn sahtlissejoonistajad ise ka oma loomingut ikkagi jagada. nii et pange siia pilte, et teisedki näha saaks, mis te teete :)

nb. ei pea olema konkreetselt joonistus, võib ka mõni muu kunstiteos olla.

Re: viimane joonistus, mis tegite

termomeeter kirjutas:äkki kohe juba väiksest peast suunatakse, et tüdrukud joonistama ja poisid autodega mängima. ega ma ise ka sellest süüst puhas pole, oma hoolealustest (1,5-3-aastased) pakun ka pigem tüdrukutele välja joonistamist, kui on näha, et nad igavlevad.
sellest arutleti kunagi meedias ma mäletan. et lasteaedades juba jaotatakse tüdrukud ja poisid sooliste ootuste ja stereotüüpide poolest ära, nt poisse ei lubata kööginurka mängima ning tüdrukuid ei lubata autonurka (vihjates et tüdrukute töö on süüa teha ja poiste töö autot juhtida), tüdrukutele surutakse peale roosasid asju ja poistele tumedaid jne.. nii tulebki et kasvatatakse roosasid bimbosid ja roolijoodikuid. hihi

Mind ka lasteaias koguaeg tiriti sinna nukkude nurka mängima, aga ma ronisin poiste hulka koguaeg tagasi sest tüdrukud olid kurjad ja naersid mu üle, pealegi kõik need nukud olid koledad ja riided olid väärakad. Õnneks polnud mul raskusi poiste hulka sulandumisega sest ma sain riideid sugulastelt, kes on ofc kõik poisid, ning tihti olid mul lühikesed juuksed ka.

Aga et asi teemas püsiks siis pilt. Pole küll viimane asi mis maalisin aga üsna hiljutine
430156_352793228082077_100000542086353_1331742_1199809637_n.jpg

vertigo kirjutas:sellest arutleti kunagi meedias ma mäletan. et lasteaedades juba jaotatakse tüdrukud ja poisid sooliste ootuste ja stereotüüpide poolest ära, nt poisse ei lubata kööginurka mängima ning tüdrukuid ei lubata autonurka (vihjates et tüdrukute töö on süüa teha ja poiste töö autot juhtida), tüdrukutele surutakse peale roosasid asju ja poistele tumedaid jne.. nii tulebki et kasvatatakse roosasid bimbosid ja roolijoodikuid. hihi
meil tegelt nii hull pole, sest on nii väiksed, et nagunii veel eriti paljut ei mõista, seda poiste ja tüdrukute teemat alles hiljuti rääkisime (enamik ei saanud nagunii midagi aru) ja kuna mina seda ""loengut"" tegin, siis rääkisin küll meelega nii, et "tavaliselt on poistel.." jne. aga põhiline või isegi ainus asi, millest paar tükki aru said, et kes on poiss ja kes tüdruk, et poistel on noku :D. selle kööginurga ja autonurga teemal ajas isegi närvi, kui mu tööandja oma visiooni seletas ja asjad neisse nurkadesse paigutas, et tüdrukute nurk ja poiste nurk. mina ütleks nukunurk lihtsalt ja poisid ja tüdrukud mängivad meil selles köögiosas ka küll täiesti võrdselt. poisid mängivad nukkudega ka. aga noh eks kui päris lasteaeda lähevad, siis hakatakse neid korralikult tüdrukuteks ja poisteks kujundama.

Puravik kirjutas:
vertigo kirjutas:mida kadakas* puravik, sa joonistad päris hästi.. äkki peaksid hakkama oma maale müüma? saaksid endale uued villased sokid osta

Keegi ei raatsi osta. Ja ega mul mingit erilist annet ka pole, oskan lihtsalt hästi asju maha joonistada. Ise pean midagi välja mõtlema siis on täielik null. xD
tellimustöid teed? mis hinda umbes nõuaksid?

Ma ei tea xD Minult ei tasu kunagi hinda küsida. xD Minujaoks on isegi 5 eurot palju küsida, kuigi ühele õpetajale joonistasin portreed, siis ta küll andis 20 ja ütles et see on vähe sellise pildi eest, aga ma ei tahtnud rohkem, endal hakkab imelik muidu.

No jah, mingi A3 pilt maalituna vist 10 eurot oleks normaalne ma usun, sest paber ja värvid ka maksavad. Aga ma tõesti ei ole nendes rahaasjades eriti hea. :D

Puravik kirjutas:Ma ei tea xD Minult ei tasu kunagi hinda küsida. xD Minujaoks on isegi 5 eurot palju küsida, kuigi ühele õpetajale joonistasin portreed, siis ta küll andis 20 ja ütles et see on vähe sellise pildi eest, aga ma ei tahtnud rohkem, endal hakkab imelik muidu.

No jah, mingi A3 pilt maalituna vist 10 eurot oleks normaalne ma usun, sest paber ja värvid ka maksavad. Aga ma tõesti ei ole nendes rahaasjades eriti hea. :D
selge. kui rikkaks saan, siis võtan ühendust.

xD Ma ei küsigi tavaliselt ise raha, sest minujaoks ei ole joonistused/maalid mingid nii erilised asjad, vähemalt minu omad mitte. Aga inimesed suruvad peale seda arusaama et ei ei, ikka küsi raha, muidu ise oma raha eest ostad kunstitarbeid ja blablablabalblbalabalbalabla.

Ega ma raha pärast ei joonista, pigem ikka lihtsalt meeldiv tegevus. Tulevikus näiteks tööle peaksin minema siis midagi kunstiga seotut ma küll ei tahaks. Lähen sõjaväkke parem.

vertigo kirjutas:mul on hoopis küsimus, mis natuke haakub selle teemaga. miks oskavad tüdrukud reeglina poistest paremini joonistada/maalida? ma ei tea ühtegi poissi, kes oskaks nii hästi joonistada kui paljud tüdrukud kellega ma olen kokku puutunud.
veidi vigane vastus väitlemiseks oleks minu poolt näiteks vanema aja kunstnikud, kes reeglina olid kõik siiski mehed ja naiskunstnikke ma tegelikult ei oskagi ühtegi tollasest ajast nimetada. seega päris nii ka ei saa öelda, et tüdrukud paremad. ühiskonnanormide poolt välja kujunenud olukord ehk.
no kus kurat on kirjas, et inimesed peavad nii lollid olema...

priidik kirjutas:veidi vigane vastus väitlemiseks oleks minu poolt näiteks vanema aja kunstnikud, kes reeglina olid kõik siiski mehed ja naiskunstnikke ma tegelikult ei oskagi ühtegi tollasest ajast nimetada. seega päris nii ka ei saa öelda, et tüdrukud paremad. ühiskonnanormide poolt välja kujunenud olukord ehk.
ma ei mõelnud siiski neid tipptase wunderkinde, vaid kui lihtsalt vaadata tavalist kooliklassi, siis reeglina joonistavad tüdrukud paremini ning on hoolikama/ilusama käekirjaga. ja kui vaadata neid vanu aegu, siis kui palju selliseid prominentseid naisi oskad üldse nimetada v.a Jeanne d'Arc? v-o käputäis, neid ei hinnatud sel ajal. ühte naiskunstnikku oskan nimetada muidu küll, georgia o'keeffe, aga ta polnud keskaja prodigy.

Feanor kirjutas:ei ütleks, et kunstiande näol oleks tegemist vaid ajastunormidest tingituga, kuna meestelgi ongi vaimuskaala laiem - on üliandekaid insenere, aga teises otsas ka täiesti lootusetuid joodikuid. muidugi on ka naised erinevad, kuid mitte nii märgatavalt.
Esimene tark vastus Feanorilt.
Life is either a daring adventure or nothing at all.

Puravik kirjutas:Moon, paintis mingile pildile teksti lisamine ei ole joonistamine/maalimine. Mis sul üldse viga on viimasel ajal? Alguses olid sa küll normaalne isik, nüüd reostad ainult foorumit ja käid inimestele närvi.
Jürgen lihtsalt taipab, et ta oma bieberi soenguga ei suuda eitesid saada, seega mängib foorumis mingit hullu vanti.
Vasta

Mine “Minu looming”