Re: Järjejutt

no ma saan aru et sjukseid noori kirjanikke peaks ergutama aga sorri no . :D
Hispaania ja ema uus boyfriend kellega ta kuurortile puhkama läks ja kisakoor ja ära kirjuta homodest enne kui sul reaalselt on mingi gayfriend ja miks panna oma tegelastele nimed nagu nad elaskid kuskil aam.. Ameerikas?? See ei tee su järjekat lahedamaks kui sa tegevuse Ameerikasse viid, no yldse ei tee.
Ja yldse, reidi päevikud on sjukse kräpi jaoks.

-Kui sul on plaan kirjutada mõnest subkultuurist, tee see endale täiesti selgeks. Ükskõik, kas kavatsed kasutada kogu ideoloogiat või ainult nt riietumisstiili.
-Kirjutamine võiks ladusam olla.
-Esimeses lõigus kõige ära rääkimine (kes, kus ja mis) võtab sul vähemaks võimalusi seda hiljem teha. Kevinit oleksid võinud nt siis kirjeldada, kui ta sisse tuli.
-Kirjelda. Šoppamise võinuks teha tunduvalt pikema kui kaks rida.
-Keskendu natuke rohkem. Miks on vaja kuhjata kokku nii mitu sündmust, neid ühtegi lähemalt selgitamata. Hetkel siis on ühes peatükis: šoppamine, teibiga mässamine, õe sõbrannadega tutvumine, Ramon ja Adriana(nii kiirelt paar?!), msnivestlus, südamepuistamine, pidu, võrriga sõitmine. Kokku on sul ühte postitusse mahutatud kaheksa täiesti erinevat teemat. Miks? Lugemine on suhteliselt raske ja sul endal lõppevad ideed enne kümnendat postitust.
-"veits kadakas*"?

Igaljuhul:
-Mõtle välja kindel liin, mida sa tahad ajada ja mis peaks tulemuseks olema ning hakka niimoodi kirjutama, et tegelaste elu liigub sinna poole
-Lühenda oma postitusi aga tihenda samas. Rohkem emotsioone, kirjeldamist ja palun, ära kuhja nii paljusid sündmusi ühte lühikesse lõiku.
-Natuke reaalsust ei teeks paha

Tegelikult nendest homoseksuaalsetest rääkides, see jutt ei ole üldse minu seisukohalt võttes, nagu ma ei räägi sedasi, ma ei ole selline ja ma ei suhtu sedasi.
Mul on küll gay-sõpru, 3 isegi. Ja ausaltöeldes ma olen ise ka poolenisti gay. :)
Aga kuna see jutt on väga ammu kirjutatud ja ma ka vaatasin et võiks pikemalt kirjutada neid asju (siis mul oli ilge ideede tuhin peal ja ma lihtsalt pidin kõik teemad läbi käima, ennem kui unustan) niiet ma mõtlesin et...kirjutaks ümber kogu selle jama. Minumeelest on sellel pmst potensiaali.
Nimed on sellised, kuna tegevus toimubki Ameerikas. Mul oli kirjutamise algul plaanis, et hiljem tuleb see, et Justin ja Austin (ma tegelikult ei mõista, miks ma panin tüdrukutele poiste nimed...) tahavad oma kodumaale tagasi minna ja whatever ja nad teevad seda hääletades. Aga ma arvan et Eestist Mehhikosse väga hääletada ei saa :D
Ma pean oma vihiku üles otsima, kus sees need ideed mul kirjas olid.
Ja ma arvan et ma pean kogu loo uuesti üles ehitama, aga ma kasutan ikka sama ''vundamenti''.
Aga tänan kriitika eest! Väga keeruline on kirjutada, kui kõik ütlevad ainult: hea! normaalne! kõva! jnejnejne.
Endalgi nõme tunne, kui aru saad et su sõber valetab sulle, sest ta ei taha sind solvata.

p.s! Plaanis on, et hiljem tuleb Fredil ja Kevinil suhe.

Kui sul on plaan Justin ja Austin kodumaale tagasi saata, siis mõtle ka see välja, kuidas nad saavad USA-s olla. Kas sündisid seal (saab automaatselt) või on üks vanem ameeriklane või mis seos on neil nii Mehhiko kui ka USA-ga. Sest ega kui vaadata päriselu, siis on rohkem ikka suund Mehhiko -> USA mitte vastupidi.

Vaata, et see lugu sul ka liiga suureks ei lähe. Ehk pole mõtet siis ühel ajal liiga palju liine sisse tuua. Korraga hallata (ja ka meeles pidada) tüdrukute juhtumisi, kes Mehhikosse hääletavad ja kahe sõbra suhet pluss veel midagi nibin-nabinat võib suht raskeks minna. Googelda ka programmi yWriter. Kui sa tervet programmi selgeks ei viitsi õppida, saad vähemalt kindlasse kohta tegelased kirja panna (et poole jutu pealt ei unustaks ära, et silmavärv on sinine mitte roheline) ja ka tähtsamate tubade kirjeldused. Muide, kui sul Sims on, siis seal on väga hea toad n-ö valmis teha xD Siis ei tõsta igas ueus peatükis kogemata voodit ümber.

Teemade kirjapanekuks peaks aitama 3 astet: 1) kuidas algab 2) mis sündmused peavad vahepeal toimuma, ehk mida sa juba tead, et tahad kindlalt lisada 3) mis peaks olema lõpptulemus. Niipoodi ei pea väga pikalt kirjutama aga meelest ära ka ei lähe.

Ja kindlasti, tee koopia. Kui sa kirjutad algul paberile ja siis arvuti pole vaja. Aga kui ainult arvutisse, siis kindlasti tee koopiad. Sa ei taha teada, mis tunne see on, kui jutt lihtsalt haihtub :( Sobib näiteks Gmaili drive, mille abil saad oma dokumendid kiirelt mailile saata.

Ma saan aru, et punkarite jutt, jne,, blabla..

Aga minu arust on seal liiga palju vandumist. Ja üks asi veel, ennast ja enda sõpru võiks ikka kirjeldada jutu sees. Muidu jääb kõik algusess ja pärast pole enam huvitav. Kuid see on soovitus. Mulle lihtsalt sellised järjekad ei istu. : )
*Hetkel Piretiga jalutamas*
Pulmakellad helisegu! 30ndal pulmad!!!!
*Ootan lapsi nimega Dora ja Daisy!*
Minust saab Vaher!
*Piret on pahur täna*
Vasta

Mine “Minu looming”