pealkirjas panna polegi vaja seda ju lugege lihtsalt läbi se

Suvaka teema all. Olen 14 ja ühest eesti koolist pärit. Tekkis selline mõte et mida ütleksid mõtleksid igapäevased inimesed mu ümber kui teeksin eneetappu ja seda hakatakse uurima. Igatahes arvan et kõik seal koolis arvaksid et olen ammu juba võinoh suht koguaeg pisut segane inimene olnud või siis 2. võimalus, et nad pole mind märganudki.
Kõik teeb nii haiget lihtsalt koolis ja igalpool. No näiteks kui kõik näevad et klassis on keegi kellel pole sõpru kes on üksik kelle jaoks on kõik niii mõtetu siis miks midagi ei tehta. Teised võiksid olla vähemalt sõbralikud. Ma näen oma klassist allpool tihti kuidas klassides on nö üksikud . Ma ei teagi neil on alati oma põhjus miks nad on sellised on ja ma olin ka kunagi üksik. Aga seda on nii kurb vaadata. Ja no see pole normaalne kui 10aastastel on mingi depreka laadne asi.
õpetajadki võiksid aidata . A no okei see ei kuulu nende tööülesannete hulka ja nad ei saa raha selle eest, aga just see teebki haiget, et vabatahtlikult ei tehta midagi.
Ja mingi mõne aasta tagant vb 5 aasta tagant näiteks kui kooli külastab psühholoog saadavad õpetajad sellised sinna. Eriti piinlik igatahes. Ja ka psühholoogid aitavad selle pärast et nad saavad raha selle eest, ma ei tahaks vist tõesti ealeski psühholoogi juurde minna...

Ning kui oled kaotanud kõik oma sõbrad millegipärast, pole uusi ka kusagilt välja võluda kuna kool on :mrgreen: tore sõbralik ja väikene maakool nagu igalepoole kirjanditesse kirjutan.

Ja elust mõeldes tekibki tahtmine lihtsalt nuga kõrri lüüa et kaotada side selle kõigega. aga kurat elu ongi selline

Nende mõtetega ei pea te absoluutselt midagi peale hakkama, kirjutasin need lihtsalt välja.

...aga siiski , kas te teadsite ka seda et üksikute inimeste jaoks võib olla naeratus ja natuke jutuajamist olla päeva või nädalasündmuseks. Ainult et peale seda võib olla ka hull pettumus lisaks. Nii et ma tõesti ei teagi..

Re: pealkirjas panna polegi vaja seda ju lugege lihtsalt läb

Gü la li ne kirjutas:Ja ka psühholoogid aitavad selle pärast et nad saavad raha selle eest
Nagu inimesed ei teeks tööd raha pärast? Mis maailmas sa elad?

Ülejäänud jutu peale: minu klassis on ka üks vene poiss olnud alati "väljaheidetud" teiste hulgast. Praeguseks juba 9. klass ja ta on kõik 9 aastat üksi istunud. Samas, kui olen üritanud sõbralikult öelda midagi, saan vastuseks vaid vastiku nähvamise.

Kui teeksid enesetapu, hakkaksid kõik sind ümbritsenud inimesed ennast süüdistama. Või vastupidi- nemad pole milleski süüdi, et sina mingi veidrik olid! Muid variante pole.
Kui sul on nii kahju nendest üksikutest, ja usud, et see väike jutuajamine teeb nende päeva paremaks, siis mine ja aja nendega ise juttu.

Tegelikult, psühholoogi tööd ainult raha pärast tehes tekitab probleemj kus 1) põled kiirelt läbi mistõttu 2) iga aastaga selle kindla psühholoogi poolt osutatud teenus võib osutuda ebakvaliteetseks.
Et siiski psühholoogina töötada ja tõesti inimesi aidata, peab selle taga ka midagi muud peituma. Muidu....põled lihtsalt läbi, sest usu mind, see sitt, mida meie näeme pole pooltki sellest, mida psühholoogid näevad ja kuulevad.

Mis teemasse puutub, mõttetu pole, kuid kommenteerin hiljem.

Apoch

Üksiku inimesena võin öelda nii palju, et aja jooksul areneb neil välja isiksus, kes suudab märgata teist mures inimest väga kergelt. See tuleb aga kasuks nii töökohal kui muudes suhtlusolukordades, eriti aga müügitöös.
Elu on hea, aga, sitad inimesed, mida leidub ka siin foorumis(ja ega minu iseloom pole ka kõige parem, seetõttu on vähe sõpru, palju tuttavaid) mõjutavad mõnd inimest rohkem kui teist. Maailm muutub aina ahnemaks ja egoistlikumaks, samas kui iga uus põlvkond sünnib aina tundlikumana.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Tere!

On väga armas, et teiste enesetundele mõtled, et märkad ja hoolid! Tegelikult ei ole see päris nii ka, et keegi ei tahagi midagi teha, lihtsalt mõned inimesed ei märkagi teiste enesetunnet ja näiteks tõrjumist-kiusamist nii hästi, mõnel (nt kooli töötajad) pole piisavat ettevalmistust edasiseks tegutsemiseks, st nad ei tea, et kas ja kuidas üldse aidata saaks, ning võib juhtuda tõepoolest ka seda, et kooli satub töötama inimesi, kes ei ole nii väga motiveeritud oma tööd tegema.

Kui tunned, et see teema on sulle hingelähedane, saad siduda oma tuleviku just noorte aitamisele, et kellelgi teisel või teisTel oleks koolis parem. Kas siis koolis õpetajana, huvijuhina, psühholoogina vm töötades, kooli jaoks mingeid programme välja töötades, noorsootöötajana vm - tegelikult võimalusi on. Mida juba praegu saad teha, on et teha koolile ettepaneku näiteks Tore programmiga liituda (saad lugeda selle kohta nt tore.ee-st). Võid ka üleüldiselt oma tähelepanekutest ja soovist midagi selle vastu ette võtta näiteks mõnele mõistvamale õpetajale või siis juhtkonna liikmele rääkida. Ehk hakkab ka keegi teine siis rohkem neid üksikuks jäänuid märkama ja leidma võimalusi kõigi õpilaste kaasamiseks.

See oli väga armas, et tuletasid meelde, et üksikute inimeste jaoks võib olla naeratus ja natuke jutuajamist päeva või nädala sündmuseks, ja seda ei ole alati nii raske pakkuda!

Edu sulle!
Vasta

Mine “Kas see on tõesti kahjulik? Ja miks?”