sõltlastest sõbrad

mul on selline probleem.meie kandis elab selline kamp,5 tüdrukut ja 6 poissi.ma kolisin siia alles hiljuti,kuid mind võeti ka kampa.olin selle üle väga õnnelik,kes ei olekski?saime kohe tydrukutega hästi läbi,rääkisime maast ja ilmast,käisime koos kambaga kinos ja muud sellist.muidugi,tasapikku tekkis ka poistega väike "hõõrumine"a see pole mingi probleem.kuid hiljuti tekkis üx probleem.kui ma olin mingi 3 nädalat kambas olnud,kutsusuid nad mind jlle õue.tervitasime üksteist,nagu kambas kohane ja hakkasime lobisema.varsti võtsid poisid välja mingi tüki sellist kummi(või midagi sarnast),ja panid selle põlema.nad panid selle mingi plaadi peale ja siis hakkasid kordamööda nuusutama.nad andsid mullegi,ja see oli sellise väga vastiku lõhnaga.siis läks olemine kuidagi natuke vabamaks,mingi selline imelik tunne tuli kopsudesse..mul sai sellest villand,ja ütlesin neile,et nad on sõltlased,ja tulin tulema.sellest ajast peale olen neid vältinud.aga vahepeal igatsen neid.mida ma peaks tegema?kas see 'asi' on kahjulik,või niisama?ma pole sellest tundest puudust tundnud..veel.. :roll: ma ei oska sellest asjad midagi arvata...nad on ikkagi mu ainsad sõbrad kodukandis..või vähemalt olid..kas ma peaks neid vältima või midagi ette võtma?äkk nad teevad mulle midagi,või hakkavad minust mingeid jutte levitama,kui ma neid aidata püüan??

palun aidake. :o
Proovib aidata...

Re: sõltlastest sõbrad

FrozenRose kirjutas:...tulin tulema.sellest ajast peale olen neid vältinud.aga vahepeal igatsen neid.mida ma peaks tegema?kas see 'asi' on kahjulik,või niisama?ma pole sellest tundest puudust
...kas ma peaks neid vältima või midagi ette võtma?äkk nad teevad mulle midagi,või hakkavad minust mingeid jutte levitama,kui ma neid aidata püüan??
Minu esmane reaktsioon oleks ilmselt ka vältimine. Vaata mida tegelt vaja vältida, inimest või nende kahjuliku mõju???

1. Kui sul ei meeldi see mida nemad teevad, siis ära ise seda tee.
2. Kui sa kahtled enda võimetest nende kahjuliku mõjule vastu panna, siis ilmselt parem lahendus vältida nende seltskonda.

Millega tuleks kindlasti arvestada:

1. Sellises seltskonnas olemine võib mõjutada ka sinu mainet. Ehk teised hakkavad sind hindama selle järgi, kellega sa käid. Kui nende tegevus ei piirdu ainul mingite kahtlaste ainete nuusutamisega, vaid näiteks veel ka teised kuritahtlikud teod nagu naiteks vargus ja huligaansus... siiv võivad mõnda aja pärast ka sinust nii arvata.

2. Taolistes kambades, kus pruugitakse psühhikatmõjutavaid aineid on kombeks neid jagada (ja pakkuda... teine kord ka peale surudes) teistega, eriti uute liikmetega. See on ohtlik su enda tervisele, ning ka hiljem ka su lähedastele.

3. Kui sa proovid neid aidata, siis peaküsimused "KAS NAD SEDA TAHAVAD?" ning kui jah... siis "KUIDAS?" Kui sa proovid neid ümber veenma on tõenäolised kaks reaktsioone kas võttavad kuuldele või mitte. Kui jah, siis hea, ning kõik on OK. Kui mitte... siis võimalikud jälle erinevad variandid. Kas lihtsalt ignoreerivad su sõnad, aga suhted säilivad (samas endiselt heaks nad vaevalt jäävad, kuna sa siis nende arust "Eitad osa nende tegudest, osa nende maailmast") või suhted võivad halveneda... siin on fantaasiale lendu küll ja küll.

Mis on võimalikud variandid:

1. Käid endiselt nendega ning vastutad kõike eest mis sellega kaasneb.
2. Proovid nendega rääkida, ning vaatad mis tuleks reaktsiooniks.
3. Lahkud nende seltkonnast ning leiad endale uusi sõpru (võib olla kuskil natukene kaugel kui naabri hoovis)

Lahendusi on ka loomulikult rohkem. Need on esimesed mida ma näen.

Ei konsulteeri enam.

kuule...

...kas sa kaid labi mingi valge rampsuga va? Mingid tanavalapsed voi mingid nomedad rotid on va? Kuule, kui nad kummi nuusutavad, siis nad on ju veidi haiged nagu. Kuule, kummi nuusutavad tavaliselt ju kodutud lapsed kuskil Rumeenias, mitte normaalsed eesti noored. Imelik kohe ma ei tea :? Vaga veider vark. Kummi nuusutada, kui ise oled normaalne inimene, kellel katus peakohal ja koolis populaarne ja uldse monus noor. Kuule, ara tegele nendega enam, otsi omale mingid korralikud sobrad, kes pole mingid isehakanud kodutud rumeenlased. Kummi nuusutada, odavad klemmid ikka. Kui vanad te uldse olete???? Ikka pohikooli omad ma arvan, muidu kull kummi ei nuusutaks, muidu ikka jooks pinacoladat ja suitsetaks kanepit. Ei tea...arvan, et viimane variant oleks veidi normaalsem. Aga kummi nuusutada, see ju paris debiilne. Appi, mis toimub Eestis???????? :shock: :shock: :shock:

Lihtne on öelda,et need ei ole õiged sõbrad ja et hoia neist eemale. mina pole seda juttu kunagi sallinud ,sest keegi ei saa ju minu eest otsustada,kes mulle head sõbrad on. Aga kuna sa isa nendega suhtlemise katkestasid ,siis järelikult ei tahtnud sa vist nendega enam koos olla. Minu tutvusringkonnas on erinevaid inimesi:kellel on pikad näpud ja varastab,keson vägivaldne,kes suitsetab,kes on sõltlane,ühesõnaga igasuguseid.mina lähtun nende puhul põhimõttest,et seni kuni nad minu tõekspidamis austavad,ei pööra mina ka neile selga. mina ei joo ei suitseta ei varasta ei peksa ja nad ei pea mind seepärast imelikuks ja suhtlevad minuga edasi,samas ei lähe ka mina neid kunagi nii öelda heale teele suunama.Muidugi annan neile vahel nõu ja aitan hädas,kuid muidu püüame teineteise kallal mitte nääksuda ja teisi mitte õpetada,sest enda eest otsustab igaüks ikkagi ise. Kui sinu sõbrad lepivad sellega ,et sa nuusutada ei taha ja sina nende kombeid külge ei võta,võiksite ju ikkagi sõbrad olla.Kui sa aga arvad,et nad pole õiged inimesed kellega sõbrustada siis muidugi on sul ka õigus neist loobuda. Igastahes oleks hea kuulda mis sinust ja teie sõprusest sai.
Suletud

Mine “Kas see on tõesti kahjulik? Ja miks?”