Re: Snuff

#3
Mõju tervisele

Kuna snus ei ole mõeldud sissehingamiseks, siis ta ei kahjusta kopse nagu sigaretid. Nikotiinisisaldus on snusil suurem kui sigarettidel ja see võib põhjustada suuõõne vähki.

World Health Organization (WHO) andmetel on Rootsi meestel Euroopa väikseim kopsuvähki haigestumine, mis on suures osas seotud vähese sigarettide suitsetamisega. EU keelas snusi müügi 1992 aastal tuginedes WHO uurimusele1985 aastast, kus leiti, et snus on vähki tekitava mõjuga, kuigi sama uurimuses tõdeti, et selle mõju on jäänud ebaselgeks.
Praeguseks on suurenemas arvamus, et snusi kasutamisele piirangute seadmine ei ole õigustatud.

Nagu juhtub Eestis suhteliselt tihti igasuguste keelamiste ja piirangutega, on ka huuletubakaga astutud ämbrisse. Näiteks on Eestis lubatud närimistubaka müük. Seda valmistatakse põhiliselt Ameerikas. Keelamisega tegelevad ametkonnad ei suuda aga selgitada, mis on nende kahe asja vahe. On öeldud, et närimistubaka saamiseks tuleb snusi algmaterjali lihtsalt vähem jahvatada.
Üldjuhul on närimistubakas valmistatud lühema fermenteerimisprotsessiga ja sellega seoses sisaldab ta suuremal hulgal kahjulikke aineid.

Hetkel üksi firma Eestisse närimistubakat ei impordi.

Miks on Rootsis huuletubakas lubatud? Arvatakse, et Rootsi ei oleks astunud muidu Euroopa Liitu (ligi 1 miljon huuletubaka tarbijat)

Huuletubaka kaitseks võiks öelda järgmist:
- selle tarbimine ei mõju teiste inimeste tervisele
- ei ole avastatud seda, et ta tekitaks vähki
- tunduvalt väheneb sigarettide tarbimine

Negatiivsed küljed on:
- tekitab suuremat sõltuvust kui suitsetamine, kuna nikotiini tase organismis ühtlasem kui sigaretisuitsetamisel;
- paljudele inimestele tundub tarbimine ebaeesteetiline
22 aastat elukogemust on vähe teadmaks kõike, mida teada soovin.
Vasta

Mine “Kas see on tõesti kahjulik? Ja miks?”