isu niiiiiiii suuuur .

Hei, olen 15 aastane tüdruk, nagu iga teine. Minu elu on lihtne, sõbrad, õhtused väljas käigud, kool(neljad, viied) jne... Paar aastat tagasi olin kõva peomutt ja ma ei ole selle üle ühke, üks joomine ja laaberdaine käis. Nüüdseks on nii palju aru pähe tulnud, et harva joon või suitsetanud. Viimati oli vast novembris vist, kui ma jõin ja suitsetasin. 2010 sai üldse kuidagi vähe "pätust" tehtud. Viimati oli koolis meil mingi koolitus ja siis seal öeldi, et need suitsetajad, kes on sõltuvuses ütlevad, et neile meeldib suitsetada kuna nad kardavad näidata/öelda, et nad on sõltuvuses. Kuid mina, kes ei ole niiiiiii ammu midagi sllist teinud aga isu on niii suuur. Ja see on ilmselgelt võimatu, et ma olen sõltuvuses. Mingi kuu või kaks olen mõelnud, et tahaks juuua ja suitsetada, kuid ma ei julge. Äkki ma jään sõltuvusse, ma ei taha seda. Kuna ma olen nö pühapäeva suitsetaja, siis ma saan suitsust hea kaifi ja ma tõestin tahan seda. Mida teha, kas teha üks väike suits või ei, kas juua või mitte?

Re: isu niiiiiiii suuuur .

No seadus näeb ette et sinuvanune üldse juua ei tohiks ega suitsetada.
Mina isiklikult ei soovita kumbagi, püüa üle olla. Tõesti, nii noorena suitsetamine ja joomine ei ole kasulik, vana teada-tuntud asi. Püüa saada sellest harjumusest üle, joo näiteks alkoholivaba siidrit kui muidu ei saa vms.

Külaline kirjutas:Ma pole ju üle 5 kuu vähemalt tilkagi võtnud! Kui mul ei oleks iseloomu oleks ammu joonud, kuid mind kõige enam ajab närvi see, et kuskilt lampi tuli isu peale ja see ainult kasvab.
Heh, mul oli sama asi, jube kaua olin kaine.
Tuli ka isu, tõmbasin nosu nii täis et hommiku ei tahtnud millegist peale WC-poti teada kuna nii jube pohmakas oli.
Nüüd jälle üle poole aasta kaine olnud.
It’s always darkest just before the dawn, so stay awake with me, let’s prove them wrong.

Muide mul oli sama, püsisin pool aastat kaine (kaasaarvatud aastavahetus) ja selline isu oli. Umbes märtsis sain tuttavatega jälle juua ja suitsetada, ning nii on siiani iga nädalavahetus olnud. Kahetsen seda, et üldse nendega kaasa läksin (polnud ammu midagi sellist teinud - isu oli ja tahtsin ka lahe olla ma usun) niiet ma ei teagi millal see kaine nädalavahetus tuleb. Su enda valik, kui isu on siis korra kuus vms võid teha ju - parem kui pakk päevas.

Ahja ja lisaks sõltuvuse kohta, ma ütlen, et mulle meeldib teha, aga sõltuvusse ei jää ma mitte kuidagi, mu isa oli varem ahelsuitsetaja, aga ilmselgelt ma seda ei pärinud. Kui mul isu on siis kannatan vabalt ära. Ehk siis ma suitsetan nädalate/kuude mitte päevade kaupa. Sellele peaksid sa ise selgusele jõudma, kas oled sõltuvuses. Kuus kolm korda on isu, aga päevas kaks korda on sõltuvus.
Vasta

Mine “Kas see on tõesti kahjulik? Ja miks?”