Re: snus/mokatubakas/tups

paanitseja kirjutas:Snus ei tee sinuga midagi, teaduslikult ei ole veel kindlaks tehtud kas see põhjustab suuõõne vähi või mitte... Aga alati võiks raha millegi mõistlikuma peale raisata. :lol:
Mis kuradi vähist te kõik luuletama hakkate.

Snus tekitab hea mõnu sulle <--- captain obvious.

Õppimisega mul pole probleeme tulnud, nii et miks mitte edasi teha.

15 olen.

Snus on lihtsalt mingi.. nimi seal kandis, kus sa elad ma arvan. Meil nim. seda snuffiks. Ma ei mäleta mis nimi sel oli, aga on ka valgepulber, mida tõmmatakse nina kaudu sisse ja ''laksib'' nii, et paneb sul pea pöörlema ja teeb veidi tuimaks. See pole narko, aga taoline asi, nagu snuffid ja tupsud.
Mokakas, ehk mokatubakas, on täiesti mõttetu minuarust - see esiteks on halva lõhna/maitsega ja see näeb välja nagu kohvipuru - tume must aine, mida paljud topivad pooleks lõigatud süstlaga huule alla.
Tups on aga kõige hullem - see söövitab vms su ülahuule alla pikema kasutamise tõttu augu vms, sest tups sisaldab ka pisikesi klaasikilde, mis kiirendavad seal sees oleva tubaka (või mis see ka ei oleks) mõju, kraapides veidi su nahka sealt seest katki. Ja siis jõuab see sinu verre kiiremini. See teeb ka su hambad kollaseks.
Pigem ma kimun suitsu ja joon viina, kui topin sellist solki endale suhu või tõmban midagi ninna.
Ja eks see mingilmääral sinu kasvamist ikka mõjutab.
Ettan on ka midagi snuffi taolist või mina ei tea, aga tean, et seda saab igaüks osta laevapealt kõigest umbes 20 krooniga.. Eestis võib karp olla vastavalt inimesele. Tavaliselt 75 krooni.
Ise ma pole neid asju tarvitanud, aga kuna paljud neid tarvitavad, tean juba, mida need sinuga teevad või kuidas mõjuvad..
Minu koolis käib palju selliseid, suusatajaid, ja ka Andrus Veerpalu poeg, Andreas, paneb snus 'i, nagu paljud seda nimetavad siin. Mai saa aru, mida see sportlastele annab ?
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.

Prochepy kirjutas:Snus on lihtsalt mingi.. nimi seal kandis, kus sa elad ma arvan. Meil nim. seda snuffiks. Ma ei mäleta mis nimi sel oli, aga on ka valgepulber, mida tõmmatakse nina kaudu sisse ja ''laksib'' nii, et paneb sul pea pöörlema ja teeb veidi tuimaks. See pole narko, aga taoline asi, nagu snuffid ja tupsud.
Mokakas, ehk mokatubakas, on täiesti mõttetu minuarust - see esiteks on halva lõhna/maitsega ja see näeb välja nagu kohvipuru - tume must aine, mida paljud topivad pooleks lõigatud süstlaga huule alla.
Tups on aga kõige hullem - see söövitab vms su ülahuule alla pikema kasutamise tõttu augu vms, sest tups sisaldab ka pisikesi klaasikilde, mis kiirendavad seal sees oleva tubaka (või mis see ka ei oleks) mõju, kraapides veidi su nahka sealt seest katki. Ja siis jõuab see sinu verre kiiremini. See teeb ka su hambad kollaseks.
Pigem ma kimun suitsu ja joon viina, kui topin sellist solki endale suhu või tõmban midagi ninna.
Ja eks see mingilmääral sinu kasvamist ikka mõjutab.
Ettan on ka midagi snuffi taolist või mina ei tea, aga tean, et seda saab igaüks osta laevapealt kõigest umbes 20 krooniga.. Eestis võib karp olla vastavalt inimesele. Tavaliselt 75 krooni.
Ise ma pole neid asju tarvitanud, aga kuna paljud neid tarvitavad, tean juba, mida need sinuga teevad või kuidas mõjuvad..
Minu koolis käib palju selliseid, suusatajaid, ja ka Andrus Veerpalu poeg, Andreas, paneb snus 'i, nagu paljud seda nimetavad siin. Mai saa aru, mida see sportlastele annab ?
mingi idu oled ??
mokatubakas ei ole mingeid klaasikilde

snussssssssss camel kirjutas:http://www.nrk.no/contentfile/file/1.56 ... 610472.jpg , ise pidin ropsima hakkama kui googlest neid pilte vaatasin snusi naeratus. õõh , ma teen kõikemuud paska, aga mitte seda ! .

MUIDEKS seal on klaasikillud . kes see tarkus oli kes ütles et ei ole .

Seal on sool sees, idikas.

Contents: Nicotine (about) 16 Mg/g
Salt (about) 5%
Tobacco
Water (about) 52%
Taste Enhancer (table Salt)
Humectants (E 1520)
Acidity Regulator (E 500)

Re: Snus/mokatubakas/tups

Mokatubakas kuulub tubakatoodete alla, pole narkootikum. Võib tekitada huulevähki ja hambad võivad hakata ära kukkuma. Samas hakkab ajapikku mokk laiemaks minema ja nina ja huule vaheline koht tõmbub kokku, nagu seda poleks. Enda klassist mõned poisid teevad ja see on tõsiselt rõve. -.-

hambaid jne kahjustavad rohkem need kangema nikotiinisisaldusega ja eriti siuksed praagid noh. Thunder jne,

Muidu asi ohutu, aga ei soovita kunagi palju hoida enda lähedal, sest siis hakkad aina rohkem panema kui sul kogu aeg võimalus panna jne. Ise olen 15, enam eriti ei tarvita, vahest kui mõni klassivend annab vms siis ikka.

[quote="Külaline"]hambaid jne kahjustavad rohkem need kangema nikotiinisisaldusega ja eriti siuksed praagid noh. Thunder jne,

Mis kuradi praagid,sa ise oled kerge aju defektiga.Snus kahjustab:igemeid ja hambaemaili,muutes hambaid kollakamaks.Eriti kahjulik on ta mokale.Isiklukult peale snusi tarvitamist loputan kindlalt suud ja võimalusel pesen hambaid koheselt.Vähi faktorist niipalju,et kõik võib põhjustada vähki.Mingeid 16 aastaseid ei ole vaja kuulata,kes pole endale karpigi ostnud.

Mis vähist üldse rääkida, iga neljas inimene sureb vähki kes oleks niikuinii sinna surnud, ilma selleta kas tarbib mingeid aineid või mitte. Mokatubakat võid eluaeg panna kuni oma surmani, ja vähk ei teki veel taevas olles ka. Ise mokka ei tee, suitsu ei tee, ei tunne puudust. Naiskadele ka eriti ei meeldi mokk niiet jah. Smoke weed.

4 aastat tarbinud, hambaarsti juures veel saan viimast pool aastat tasuta hammaste puhastamist. pole tekkinud väga suuri probleeme välja arvatud kerged rahalised probleemid. huule alune on veninud natuke, kuid pole tundnud väga suurt tundlikuse kasvamist, hambad on terved, igemed ei veritse.

Külaline kirjutas:Põhimõtteliselt võib panna, kui sa terve murdeea jooksul seda teed.
Mul üks sõber tegi mingi 10-13 tõmbas tupsu pmst iga päev, ja nüüd on mingi alla 150cm pikk.
Kuidas ta seda siis tõmbas ?Mise muidu panen huule alla,aga kes teab,äkki teen ma valesti.
Vasta

Mine “Kas see on tõesti kahjulik? Ja miks?”