Snus

Tervist kogu foorumirahvas.

Tahaksin siis küsida,et kui kahjulik on Snus ,ehk siis mokatubakas? Milliseid haiguseid see toob ? Kas see on suitsust kahjulikum või ei ?? Kas keegi on ise mõnda haigust kogenud ?

Ise ma olen juba natuke aega pannud, ja midagi nagu pole juhtunud aga eks ma ettevaatlik inimene ja mõtlen ette..Olen ka kuulnud,et paljused sportlased kasutavad,sest suits on ju nõme.

Palun vastake siis.

Re: Snus

lihtsalt copy-paste kuskilt:

Tunni lõpetuseks rääkis õpetaja meile, mida sisaldab mokatubakas..wohoo..igasugu õlisid ja uraaniumit, mingit tuuma ülejääke, atsetüleeni, igasugu bensiini mingeid asju.. jnejne.. omg kõigil jäi suu lahti! niiet mõelge enne kui seda kasutate või uurige netist täpselt järele mis te omale suhu topite:D

orly? Ja Rootsis müüakse seda siis? Snus peaks olema kuivatatud tubakapuru, koos soola ja veel mõne asjaga mis kiirendavad tatieritust. See kama on kotis, mis on tehtud samast asjast mis teekottki. Mitte mingit klaasipuru, uraaniumi, bensiini ega uriini.

Ma ise ei tee seda muidu, saan ka ilma nikolaksuta.

no tegelt eks ta erinevat keemiat sisaldab, kuid võrreldes teiste ainetega on ta siiski suht kahjutu. ikka parem kui suitsetamine. ise muidugi ei tee, sest see on rõveda maitsega ja üldse terve see protsess on väga ebameeldiv.. ja mõju on ka pigem halb kui hea - paneb vaid pea hetkeks ringi käima ja muud mitte midagi.
aga no kui teed, siis pead arvestama ka võimalike tagajärgedega - suuvähk näiteks. vaata pilti...
http://www.deseretnews.com/photos/2780764.jpg

BILLIONAIRE kirjutas:
Külaline kirjutas:kui kissida inimesega kas teeb snusi jne, on see kahjulik?
räägiks eesti keeles ehk. ei ole kahjulik. vähemalt ei tohiks olla.
kahjulik jah mitte, aga väga rõve küll. Räägin muidu maitsest.
Ja inimesel kes ei tee ise suitsu võib ära laksata :D
Kohene reaktsioon - Pärast kahetsust ei tule,
Hiline reaktsioon - Nutad ärkvel ja unes...

Z0ne kirjutas:
BILLIONAIRE kirjutas:
Külaline kirjutas:kui kissida inimesega kas teeb snusi jne, on see kahjulik?
a, te räägite kui nagu all on padi? :D no kui patja/muda all pole ja oled midagi joonud v sõõnud peale, siis ei ole ju mingit maitset? :D
Mis on au? me vist räägime millestki muust. Ütleme ilge mark, täitsa bläss. Me ei ütle au.

BILLIONAIRE kirjutas:
Z0ne kirjutas:
BILLIONAIRE kirjutas:
a, te räägite kui nagu all on padi? :D no kui patja/muda all pole ja oled midagi joonud v sõõnud peale, siis ei ole ju mingit maitset? :D
No mina sain aru et kui padi all, nüüd kui loen uuesti siis arvan et postitaja mõtles et kui teeb aga mitte all.
Siis jah ei ole maitset ega midagi.
Kohene reaktsioon - Pärast kahetsust ei tule,
Hiline reaktsioon - Nutad ärkvel ja unes...

ise tegin migi aasta tagasi, jätsin maha pmst, sest sõbrannad inisesid, et mingi kala haisuga on jne.. aga muidu mai tea.. on küll vist kahjulik, ma olen kuulnud, et see on isegi kahjulikum kui suits, et see on umbes nagu kui 3-4 suitsu.. ega ma ei tea.. mina olen niimoodi kuulnud, ja sõbrad on kah nii rääkind. aga mulle meeldis, oli hea istuda sellise uimas peaga tundides :D

Mingeid klaasikilde pole seal iial olnud. Snus on soolavees leotatud tubakas. Seal nikotiini küll 10x rohkem kui suitsus, aga mitte see ei ole ohtlik, vaid see tahm, mida suitsuga endale sisse tõmbad. Rootsis on Euroopa madalaim tubakast tingitud haiguste %. Tho umbes 50% Rootslastest kasutab Snusi.
Gently, my mind escapes

Jahvatatud tubakale lisatakse vett, soola, sodium carbonate, aroomiaineid.Niiske snus sisaldab üle 50 % vett.

Mõju tervisele
Kuna snus ei ole mõeldud sissehingamiseks, siis ta ei kahjusta kopse nagu sigaretid. Nikotiinisisaldus on snusil suurem kui sigarettidel ja see võib põhjustada suuõõne vähki. World Health Organization (WHO) andmetel on Rootsi meestel Euroopa väikseim kopsuvähki haigestumine, mis on suures osas seotud vähese sigarettide suitsetamisega. EU keelas snusi müügi 1992 aastal tuginedes WHO uurimusele1985 aastast, kus leiti, et snus on vähki tekitava mõjuga, kuigi sama uurimuses tõdeti, et selle mõju on jäänud ebaselgeks. Praeguseks on suurenemas arvamus, et snusi kasutamisele piirangute seadmine ei ole õigustatud. Nagu juhtub Eestis suhteliselt tihti igasuguste keelamiste ja piirangutega, on ka huuletubakaga astutud ämbrisse. Näiteks on Eestis lubatud närimistubaka müük. Seda valmistatakse põhiliselt Ameerikas. Keelamisega tegelevad ametkonnad ei suuda aga selgitada, mis on nende kahe asja vahe. Mulle on snusi valmistajad otse öelnud, et närimistubaka saamiseks tuleb snusi algmaterjali lihtsalt vähem jahvatada. Üldjuhul on närimistubakas valmistatud lühema fermenteerimisprotsessiga ja sellega seoses sisaldab ta suuremal hulgal kahjulikke aineid. Miks on Rootsis huuletubakas lubatud? Arvatakse, et Rootsi ei oleks astunud muidu Euroopa Liitu (ligi 1 miljon huuletubaka tarbijat).

Huuletubaka kaitseks võiks öelda järgmist
selle tarbimine ei mõju teiste inimeste tervisele
ei ole avastatud seda, et ta tekitaks vähki
tunduvalt väheneb sigarettide tarbimine

Negatiivsed küljed
tekitab suuremat sõltuvust kui suitsetamine, kuna nikotiini tase organismis ühtlasem kui sigaretisuitsetamisel;
paljudele inimestele tundub tarbimine ebaeesteetiline

Ohh jahh, Google ja Wikipedia on kõikvõimsad.
22 aastat elukogemust on vähe teadmaks kõike, mida teada soovin.

ise teen ka snusi ja siiamaani ei tundu ,et see väga kahjulik oleks , varem tegin suitsu , see on hoopis mugavam , ei jää mingit rõvedat suitsuhaisu ja muud sellist ,aga eks ta kindlasti mingi ingel sul moka all pole , natuke kahjulik on ka kindlasti .

ma olen teind foresti.. thunderit pole teinud aga tean et osad klassivennad teevad, tunniajal jne. pmst siis üldiselt.. snusist mingit mõnu ma küll ei saanud. lihtsalt topid mingi väikse pruuni tubakapurust padjakese endale huulte alla ja ootad millal see ära laksab. ei no mingeid väga mõtetuid asju mõeldakse ikka välja :D ja see kes siin rääkis et see pidavat linnalegend vms olema, et snusil on klaasikillupuru sees. siis sorri, sa eksid. Seal sees ongi klaasipuru, mis pole silmaga nähtav, need on imeväikesed tükid mis teevad igeme katki ja nikotiin pääseb verre.
Do what u love & f'ck the rest

hypercaine kirjutas:ma olen teind foresti.. thunderit pole teinud aga tean et osad klassivennad teevad, tunniajal jne. pmst siis üldiselt.. snusist mingit mõnu ma küll ei saanud. lihtsalt topid mingi väikse pruuni tubakapurust padjakese endale huulte alla ja ootad millal see ära laksab. ei no mingeid väga mõtetuid asju mõeldakse ikka välja :D ja see kes siin rääkis et see pidavat linnalegend vms olema, et snusil on klaasikillupuru sees. siis sorri, sa eksid. Seal sees ongi klaasipuru, mis pole silmaga nähtav, need on imeväikesed tükid mis teevad igeme katki ja nikotiin pääseb verre.

Tänapäeval ei ole enam mingit klaasikillupuru seal sees.

Esialgu, kui te hakkate tupse karbist moka alla toppima, siis enne seda võiks tupsu panna taskurätiku sisse ja siis kergelt liigne vesi sellest välja pigistada. See aitab lekkimise vastu. Endal püsib sellisel meetodil 25-45min ja lekkima ei hakka.
Tupsu tegemise ajal ei ole soovitatav juua, sest see ajab tupsu väga kiiresti lekkima. Ja välja võiks sülitada suhu koguneva liigse sülje.

Enda kogemusest ei soovitaks seda isegi oma kõige hullemale vaenlasele. No olgem ausad, see on tõsine mürk ju. Kunagi klassivend andis, et pane alla. Olin loll ka, ei teadnud sellest midagi, teadsin vaid tema juttu, et "laksab" hästi. No panin selle moka alla siis ja ütles kohe peale seda, et kõik see vedelik mis tuleb neela alla ja hoia nii 30Min all, siis on üli hea olla. No ma loll kohe tegin ka seda, ausaltöeldes alguses oli tõesti tohutult hea olla. Pea pööritas, hästi kuumaks läksin ja üleüldse muutusin kohe. Kuid nii natukese ajapärast tundsin, kuidas midagi on nihu. Klassivend ütles, et ouu võta alt ära muidu paned ketti ka veel. Läksin näost valgeks nagu surnu. Külm higi tuli üle keha laiali ja tundsin, et kohe tuleb ülesse. Ja peale seda olin tervelt 1 tund wc ja piinlesin valude käes. Nüüd, kui seda haisu juba tunnen, on selline tunne, et tuleb ülesse. Väga väga rõve asjandus. Ja nagu hiljem aru sain tuttavatelt, et seda ei tohigi alla neelata.

Last Time kirjutas:Enda kogemusest ei soovitaks seda isegi oma kõige hullemale vaenlasele. No olgem ausad, see on tõsine mürk ju. Kunagi klassivend andis, et pane alla. Olin loll ka, ei teadnud sellest midagi, teadsin vaid tema juttu, et "laksab" hästi. No panin selle moka alla siis ja ütles kohe peale seda, et kõik see vedelik mis tuleb neela alla ja hoia nii 30Min all, siis on üli hea olla. No ma loll kohe tegin ka seda, ausaltöeldes alguses oli tõesti tohutult hea olla. Pea pööritas, hästi kuumaks läksin ja üleüldse muutusin kohe. Kuid nii natukese ajapärast tundsin, kuidas midagi on nihu. Klassivend ütles, et ouu võta alt ära muidu paned ketti ka veel. Läksin näost valgeks nagu surnu. Külm higi tuli üle keha laiali ja tundsin, et kohe tuleb ülesse. Ja peale seda olin tervelt 1 tund wc ja piinlesin valude käes. Nüüd, kui seda haisu juba tunnen, on selline tunne, et tuleb ülesse. Väga väga rõve asjandus. Ja nagu hiljem aru sain tuttavatelt, et seda ei tohigi alla neelata.
Mul oli samasugune kogemus. Õhtul ma ei suutnud end liigutadagi, nii halb oli sellest olla

Külaline kirjutas:Te ei mõista kasutada,ma ise alkoholi tarvitades kasutan karbi õhtu jooksul.
Ma panin selle lihtsalt huule alla, nagu vanad 'meistrid' õpetasid. Seisin rahulikult kontserdil, kõrgetel kontsadel kuni äkki tuli peale tunne et ma kukun kohe maha. Ma võtsin kontsad jalast ning istusin seina äärde maha. Mul oli tunne et maailm variseb kokku ja järgmine asi, mida ma mäletan on see kui ma karjusin kõigi peale. Oli kohutav olla.

Klõps kirjutas:
Külaline kirjutas:Te ei mõista kasutada,ma ise alkoholi tarvitades kasutan karbi õhtu jooksul.
Ma panin selle lihtsalt huule alla, nagu vanad 'meistrid' õpetasid. Seisin rahulikult kontserdil, kõrgetel kontsadel kuni äkki tuli peale tunne et ma kukun kohe maha. Ma võtsin kontsad jalast ning istusin seina äärde maha. Mul oli tunne et maailm variseb kokku ja järgmine asi, mida ma mäletan on see kui ma karjusin kõigi peale. Oli kohutav olla.
U are awesome! :lol:

Tahate snusi kohta midagi teada, minge www.tai.ee kirjutage otsingusse huuletubakas ja saate kõik teada.
Muidu lihtsalt mainin

Snusi kasutamine võib kaasa tuua: huule-, keele-, põse-, kõri- ja neeluvähki seda tänu 2000 keemilisele ühendile, mida mokatubakas sisaldab. Sammuti juhul kui tarvitaja neelab alla tarbimisest tekkiva vedeliku on ohustatud ka söögitoru ja kõhunääre.
Nagu nikotiinil ikka siis on ka motubakas oleval nikotiinil veresooni ahandav toime, mis võib viia insuldi või südameatakini, see kahjustab kesknärvisüsteemi, mis omakorda viib konsentratsiooni raskusteni ja närvilisuseni. Mokatubakas tõstab teise astme diabeedi ohutu ja rasedatel naistel suureneb imiku tüsistuste ning enneaegse sünni oht.

Niiet palun mõtle enne kui seda tarvitad

termomeeter kirjutas:See on õige point - kui juba hambakaelad näha tulevad, hakkavad hambad päris kiiresti lagunema.
kuna sinuga teisiti kontakti ei saa, pean siia kirjutama. mis probleem sul on, et mind pidevalt bännida lased/bännid? arvad et kui mul kaks IP-d ära bännid, et siis mujal ma arvutisse ei saa? või arvad, et see bännimine õpetab midagi lollile? see selleks. haige on lihtsalt see, et sa ju näed kindlasti ise ka, et tegelikult püüan ma kordades rohkem inimestele nõu anda, mitte ei ütle sitas.ti. ja mis vihaõhutamisest nendes bännides üldse soiutakse? kas ma peaksin tõesti inimestele mingit ilusat juttu ajama, kui õigesti nad ikka kõike teevad ja käituvad, selle asemel et öelda ausalt välja nagu asi on? milleks see kahepalgelisus? ma ei saa aru, kas sa tunned konkurentsi, et mind igati kõrvaldada püüad? sest vastaseljuhul oled sa küll valesti aru saanud - ega ma kedagi meelega üldjuhul mõnitama ikka ei tule küll.

termoka vihaalune kirjutas:
termomeeter kirjutas:See on õige point - kui juba hambakaelad näha tulevad, hakkavad hambad päris kiiresti lagunema.
kuna sinuga teisiti kontakti ei saa, pean siia kirjutama. mis probleem sul on, et mind pidevalt bännida lased/bännid? arvad et kui mul kaks IP-d ära bännid, et siis mujal ma arvutisse ei saa? või arvad, et see bännimine õpetab midagi lollile? see selleks. haige on lihtsalt see, et sa ju näed kindlasti ise ka, et tegelikult püüan ma kordades rohkem inimestele nõu anda, mitte ei ütle sitas.ti. ja mis vihaõhutamisest nendes bännides üldse soiutakse? kas ma peaksin tõesti inimestele mingit ilusat juttu ajama, kui õigesti nad ikka kõike teevad ja käituvad, selle asemel et öelda ausalt välja nagu asi on? milleks see kahepalgelisus? ma ei saa aru, kas sa tunned konkurentsi, et mind igati kõrvaldada püüad? sest vastaseljuhul oled sa küll valesti aru saanud - ega ma kedagi meelega üldjuhul mõnitama ikka ei tule küll.
lisa:
soovitan soojalt sul edaspidi, kui kedagi hirmasti bännida tahad/bännida lasta tahad, kammida ka antud IP-de alt postitatud ülejäänud postitused läbi, mitte paari negatiivsema varjundiga sõna põhjal kohe ''karistama'' hakata.
Vasta

Mine “Kas see on tõesti kahjulik? Ja miks?”