Re: Kohv

Blistna kirjutas:
30 Aug 2018, 19:24
Tere, kas teie joote kohvi? Kui joote siis mitme aastaselt alustasite ja mitme aastane praegu olete? Olen ise 14 aastane poiss ja mõtlen kas hakata kohvi jooma või ei.
Olen 13 a,alustasin 11 v 10 aastaselt nii sama pole mõtet kohvi juua rohkem see naq energia jaoks vni . Mis kysimus see kyll oli🤣

hahaha, nagu esimest korda hakkaks suitsu proovima, et ma ei tea kas hakata v mitte :D

joon jah kohvi, hakkasin jooma oh ma ei teagi, pole nagu otsest korda millal “hakkasin” jooma, proovida sain juba väikse lapsena, esimese topsi jõin mingi 9-10 aastaselt ja kuskil peale seda mõned korrad ostsin ja siis hakkasin tihedamini ostma ja nii see läks, prg 17
proovi ära ja kui ei maitse siis ära alla sunni, ohisver, samamoodi võid teha selle küsitluse limonaadi või apelsinimahla kohta :D
armas süütu hingeke, ega sa mingi badass oma kohvitopsiga ei ole ja sa pole kuigi ärikam kui kuskilt putkast kohvi ostad või hommikuti termoses kooli vead :D
kõik on sodi

Pole kunagi alustanud ja seda vajalikuks pidanud. Vahel joon kohvi kui teised joovad. Kohvil pole mingit erilist mmm maitset minujaoks ega ka mingit muud mõju. Ma rohkem tee inimene.
Kohvi sobib ideaalselt esimese hommiku suitsu ja mõte minutitele.

Kohvi joomises ei pidavat otseselt midagi halba olema kui seda tarbida mõõdukalt. Aga nagu igast sõltuvust tekitavate asjadega. Siis pigem tarbitakse rohkem kui vaja oleks.

Ma ei leia ühtki põhjust miks peaks nii noorelt kohvi tarbima hakkama. Kohvi on kallis asi minu meelest.
Viimati muutis kakkybabenasa, 30 Aug 2018, 21:51, muudetud 1 kord kokku.
If it doesn't feel right, it probably isn't.

Proovisin kohvi 13aastaselt ja eriti maitsenud/polnud hea maitse (jõin topsi täie, kohvi maitse hajutamiseks sõin samal ajal viinamarju, apelsini/mandariini viile) ja muutusin palju unisemaks (kui ma joon kohvi jään hoopis magama 😂)
Praegu 18 ja kohvi ei joo.
Viimati muutis mery17, 30 Aug 2018, 21:52, muudetud 1 kord kokku.
💚💜💚💜

Olen joonud kohvi igahommikuse harjumusena 6-7 aastat vist juba. Olen 17-aastane. Ei joo sellepärast, et kuidagi energiat või midagi annaks, pigem sellepärast et maitseb rohkem kui tee või vesi hommikusöögi kõrvale. Kohvil minu jaoks mingit erilist efekti ei ole, aga ma ei ole samas andnud endale võimalust kohvist end võõrutada, kuna väga kiiresti löövad esile peavalud:)

Mõnel perioodil joon, mõnel mitte. Eelistan neid perioode, mil seda harjumust pole, sest kuigi kohv pole otseselt just ülikahjulik (kui ei liialda), siis kehale see mõnus pole, tekib ikkagi mõningane sõltuvus sellest. St pärast joomist on jah ehk hea ja värske olla, aga ülejäänud ajal on jällegi veidi uimasem-unisem olla, kuni uue kohvini. Kui mõtled, kas alustada, siis pigem ei soovita - pigem toitu tervislikult, liiguta piisavalt (tee trenni) ja on stabiilselt hea ja värske olla päeva jooksul. Eks sellel kohvijoomisel on jah selline n-ö äge maine, käiakse topsikestega mööda linna ringi jm, aga sellele kohustuslikule topsitamisele ei pea alluma.
Vasta

Mine “Kas see on tõesti kahjulik? Ja miks?”