Kas mina olen ainuke ja kas see on kahjulik

Nagu ka teil on ka mul juba nutitelefon 4-5a. Kas see on normaalne et õhtul enne magamamineku istuda moblas, surfata netis ja vaadata videosi umbes kella 23.30-00.00 vahepeal isegi kauem ja vahepeal vähem. Ning siis iga hommik 7 üles ärgata. Kas keegi veel surfab õhtul ns telos. Ise olen seda teinud sellest peale kui telo sain. Kindlasti on sew sõltuvus, aga kõige hullem on see et ma teen seda 4-5a ja igapäev. Õhtul hilja magama 23-00 ajal ja hommikul 7-8 ülesse nii 4-5a jutti, olen oma tervise pärast mures, isegi silmade kuna ma istun pimedas juu, õnneks on veel nägemine hea.

Kas olen ainuke?
Kuidas sellest vababeda? Ma lihtaalt ei saa nii, et täna õhtul ei ole telos jne

Re: Kas mina olen ainuke ja kas see on kahjulik

Aga anna telo ööseks vnemate/õdede vendade kätte... Säädne nähtus on suht tavaline, ja see "sõltuvus" on päris paljudel et ei saa maailmavahelisest võrgust välja.
Kõige suuremat kahju tekitab see su tähelepanuvõimele... oled väsinud ja tähelepanu hajub lihtsamini, sest keha ei saa piisavalt puhkust...
Aga noh eeldades, et oled mingi 14-15 on see une hulk võrdlemisi okei... Kehvasti oleks siis kui saaksid pidevalt 4-5 tundi und... aga 7 tundi on juba üsna mõistlik...
Püüa olla füüsiliselt ka aktiivne, käia näiteks õhtupoolikul jooksmas või niisama väljas, ja sõpradega teha midagi ägedat... siis oled õhtuks vässu ja on lihtsam magama jääda.
EXJU - Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu loodud teemasid diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

jah on kahjulik.
esiteks kiiritus. mida vähem on telefon inimese keha ligidal, seda parem, sest kiiritus muundab inimese geene ja nii need tervisehädad ja vähid tulevad. kui telefoni kõhu juures hoida, rikub kiiritus ajapiku munarakke, öösel padja all hoides ajurakke jne. seda on juba ammu räägitud, et kui lastele noorestpeast telefonid kätte anda, tulevad neist mingid kergelt lollakad inimesed. närvilised jne.
teiseks see telefoni/arvuti/ipadi jne ekraanide valgus vahetult enne magamaminekut rikub und. esiteks juba ei tule und, teiseks pole ka tulev uni nii kvaliteetne.

Selle kiirituse jutu lükkaks suuremas osas ümber... Jah, osad lunaatikutest teadlased väidavad seda, aga nendel uurimustel pole väga uurimusega mingit pistmist.
Aga jah, ega ükski aeg ei ole otseselt hilja magama minekuks, oluline on eelkõige magamise pikkus.
EXJU - Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu loodud teemasid diskuteerivad.

Seega sa väidad, et kõrgsageduslik raadiokiirgus on inimesele kahjulik... Seega... Elmari kuulamine on kahjulik... Jess, lõpuks ongi ära tõestatud, et raadio elmar on kahjulik...
Ei tegelikult, jah ei saa vaielda, et igasugune asi liiga palju on inimesele kahjulik... Aga arvan, et 800 Mhz /1200 Mhz (võrk millel meie telefonid suuremaosa ajast töötavad, on võrdlemisi ohutu...
Pigem on probleem mikrolainekiirguses, aga seda ei edasta mobiiltelefon kuigi palju... Mõtle... mikrolaineahi tekitab seda 300x enam...
Aga mobiilid on siiski veel minu arvates ohutud... Läbivad võrdlemisi suure kontrolli jne

Vabandan sisutühja postituse pärast :D tahtsin pisut selgitada lihtsalt, millel minu arvamus põhineb.
EXJU - Jutuka Mode

Külaline kirjutas:jah on kahjulik.
esiteks kiiritus. mida vähem on telefon inimese keha ligidal, seda parem, sest kiiritus muundab inimese geene ja nii need tervisehädad ja vähid tulevad. kui telefoni kõhu juures hoida, rikub kiiritus ajapiku munarakke, öösel padja all hoides ajurakke jne. seda on juba ammu räägitud, et kui lastele noorestpeast telefonid kätte anda, tulevad neist mingid kergelt lollakad inimesed. närvilised jne.
teiseks see telefoni/arvuti/ipadi jne ekraanide valgus vahetult enne magamaminekut rikub und. esiteks juba ei tule und, teiseks pole ka tulev uni nii kvaliteetne.
Nüüd sa küll hirmutasid mind...

Telefoni/teleka/arvuti/tahvelarvuti jms kahjulikkus ei seisne niivõrd kiirguses kui võrd ekraanipildi võnkesageduses mis ei ole kohane inimorganismi silma tavalisele töökeskonnale(metsik loodus/maaelu). Lihtsamini öeldes, iga kord, kui midagi loed, võngub see mitmeid kordi sekundis ja see võnkesagedus ongi enamasti silmakahjustuste tekitaja.

Teine asi on unehäired, eelkõige unenormi mitte täis magamine.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Külaline kirjutas:ei ole sisutühi postitus kusjuures :D. mikrolaineahjud on tõesti saatanast, kohutavad asjad.
aga telefonitootjad peavadki ju rääkima, et nende toodetud telefonid on ohutud ja ostke kõik, ei juhtu teiega mitte midagi. see on ju äri, suured korporatsioonid, palju palju raha.. :)
Kas sa tõesti arvad et EL laseks sellist asja läbi? Alati on piirid määratud ja kõik telefonid testitakse läbi. Sa vist arvad ka et maakera on nagu pitsa ja wifi on kahjulik. Kahjuks pean tõdema et üks tuttav on niimoodi ära keeranud. Telegram.ee iga päev... Pole uuringuid mis tõestaks telefonide ja ajukasvajate seost, enamasti inimesed sellega mäletavad alati oma telefonikasutust just kasvaja pool, vahet pole kas nii tegelt ka oli. Mikrolaineahjud on ju metalliga kaitstud, pealegi neil ei ole mingit radioaktiivset ohtu, need ainult tekitaks sulle päris rämedaid põletusi. Ma nõustun, et telefon padja all ei ole hea mõte, aga absurdseks ka ei saa minna.

Mis trollad siin :D

No kuulge, telefonid on ikka kahjulikud küll. Nii arvan ka mina. Aga egas veel ei teatagi kuidas need mõjuvad kuna praegused noored on ju esimesed kes neid nõnda palju kasutavad. Eks tulevikus ole näha missugused kasvajad ja asjad võivad inimestele külge tulla.

ja südant mõjutab ka veel telefon (halvasti ikka) , ning see sõltuvus mis neist mobiiltelefondest kergesti tekib, ega see ka hea ole.

(aga nu ega see kiirguse asi nii teada tõesti veel pole, et kohe päris kindlalt väita saab, aga see on minu arvamus :wink: )

Cse kirjutas:No kuulge, telefonid on ikka kahjulikud küll. Nii arvan ka mina.

Kahjulikud- miks, kuidas? Põhjenda.
Cse kirjutas:Aga egas veel ei teatagi kuidas need mõjuvad kuna praegused noored on ju esimesed kes neid nõnda palju kasutavad.
Noored on muidugi ainsad, kes neid nõnda palju kasutavad. On ka teises vanuses inimesi olemas!!!!!
Cse kirjutas:Eks tulevikus ole näha missugused kasvajad ja asjad võivad inimestele külge tulla.
Kasvajaid on kogu aeg olnud ja jääb ka tulema. Mida mõtled "asjade" all mis inimestele külge tulevad?
Cse kirjutas:ja südant mõjutab ka veel telefon (halvasti ikka)
Kuidas?

Külaline kirjutas:
Cse kirjutas:No kuulge, telefonid on ikka kahjulikud küll. Nii arvan ka mina.

Kahjulikud- miks, kuidas? Põhjenda.
Cse kirjutas:Aga egas veel ei teatagi kuidas need mõjuvad kuna praegused noored on ju esimesed kes neid nõnda palju kasutavad.
Noored on muidugi ainsad, kes neid nõnda palju kasutavad. On ka teises vanuses inimesi olemas!!!!!
Cse kirjutas:Eks tulevikus ole näha missugused kasvajad ja asjad võivad inimestele külge tulla.
Kasvajaid on kogu aeg olnud ja jääb ka tulema. Mida mõtled "asjade" all mis inimestele külge tulevad?
Cse kirjutas:ja südant mõjutab ka veel telefon (halvasti ikka)
Kuidas?
No põhjendasin juba ikka kah. Mul on õigus - noored kasutavad kõige rohkem telefone. Ja need asjad on igast terviserikked ;) Südant mõjutab see telefon nõnda. Süda tuksub aga telefonis on magnet mis segab selle normaalset tööd. JA siis veel igast kiirgused.

Võibolla ma eksin võib olla inimesi need igast kiirgused ja värgid niiväga ei mõjutagi (kes seda ikka teab), aga sellest peaksite ju kõik aru saama et pole normaalne ikka seda asjandust iga vähe aja tagant vaadata.

(aga te ei peagi mind uskuma, eks näis mida tulevik kaasa toob ;) )

Apocrypha kirjutas:Telefoni/teleka/arvuti/tahvelarvuti jms kahjulikkus ei seisne niivõrd kiirguses kui võrd ekraanipildi võnkesageduses mis ei ole kohane inimorganismi silma tavalisele töökeskonnale(metsik loodus/maaelu). Lihtsamini öeldes, iga kord, kui midagi loed, võngub see mitmeid kordi sekundis ja see võnkesagedus ongi enamasti silmakahjustuste tekitaja.

Teine asi on unehäired, eelkõige unenormi mitte täis magamine.
Suht vana postitus, aga pean parandama. Tänapäeva LCD ekraanid (olgu ta tavaline LCD, TFT, IPS või LED) ei võngu enam. Vedelkristallekraanide parim omadus ongi see, et ei toimu enam pidevat sisse-välja lülitumist. Samuti ei kiirga nad eriti midagi peale silmnähtava valguse. Mis on nutiseadmete puhul tõsiselt kahjulik, on esiteks nende valgus (Sinakas, külm valgus tekitab ajule tunde, nagu poleks veel aeg magama minna ning nii tekivad paljudel inimestel unehäired või lihtsalt ebakvaliteetne uni.) teiseks see, et inimesed ei viitsi enam midagi endale meelde jätta. "Googlest ju leiab.?" Mina ise olen pidanud tunnistama, et arvuti/nutiseade + sellele üleliigne toetumine tähendab mälu taandarengut. Asjad ei jää enam nii hästi meelde kui varem. Alguses ei saanud sellest aru, aga mina arvan, et see on üks suurimaid probleeme, mis praegusel ajahetkel noorte normaalset arengut takistab.

Leian, et igaüks peaks teadlikult tegema (algatuseks) vähemalt paar päeva nädalas, mil ta lihtsalt teadlikult ei võta oma telefoni voodisse kaasa, vaid lihtsalt läheb ~kell 10 magama. Viimasel ajal harrastan varajast magamaminekut ise ka ja julgen soojalt soovitada. :)

Sorry, vist läksin lõpuks teemast mööda. Postitan ikkagi, sest miks mitte.
Vasta

Mine “Kas see on tõesti kahjulik? Ja miks?”