Põhikool

Heihopsti mina tagasi:)

Olen lõpuklassis ja ma ei tea ikka veel mida edasi teha peale 9ndat..paljud klassikaaslased teavad mida edasi teevad, kes läheb kutsekasse, kes kuhugi teise gümnasse jnejne. Naljakas on see, et ma juba mõtlesin kaks aastat tagasi mida ma võiks peale 9ndat edasi teha :lol: aga nagu näha ma sellega kaugele ei jõudnud.

Mul ongi kaks võimalust kas jään oma kooli gümnasse edasi või lähen kutsekasse. AGA siin on kaks aga, esiteks kui ma läheks kutsekasse ss ma ei teaks mis eriala tahan õppida ja ma ei usu, et nüüd paari kuuga saan targemaks ja saan teada mis eriala võiksin õppima minna, teiseks on see, et ma kardan ka gümnaasiumi jääda, sest ma ei saaks keemia, füsa ja mataga hakkama ilma naljata. Ma tean, et kutsekates on samad ained nagu kooliski aga kas ka füsa ja keemia????????????????????????????????

Paljud on öelnud , et gümnaasium on mõtlemise koht mida edasi teha jne aga nagu näha mõtlemine pole mu tugev külg:))

Mingeid nõuandeid?
muchos gracias :D

Re: Põhikool

see olukord oleks tulevikus ikka väga nutune, kui avastad viie aasta pärast et issand küll, tahaks tegeleda ettevõtlusega või raamatupidamisega aga kutsekoolis õppisid kokaks :) pigem jah gümnaasiumi, saad kolm aastat veel mõelda ja targema otsuse teha, mitte aega raisata erialale, mis sind ei huvita või pole veel kindel.
kõik on sodi

Kui sul pole ideid, mis erialal sa karjääri tahad teha, siis vali kindlasti pigem gümnaasium - saad aega veidi mõelda ning otsustada. Kutsekasse võid ka pärast gümnaasiumit minna. Matemaatika ja füüsika läheb gümnaasiumis kindlasti raskemaks, kuid kui ise pingutad ning vahel käid ka vajadusel lisatundides, siis saad kindlasti hakkama - nii raske see nüüd ka pole. Ja kui isegi tunned, et gümnaasium pole siiski sinule, saab iga kell kutsekas jätkata.
Kutsekas on muidu megahea koht, kuid kui kindlat eriala ei ole mõelnud, siis on veidi jama. Algul õpid üht, pärast tahaksid hoopis teist. Kõige hullem on veel siis, kui valid eriala, mis absoluutselt ei huvita.

Liitun ka siin selle arvamusega, et kui ei tea kindlalt, mida kutsekas õppida ja pole midagi sellist, mis hullult köidaks, siis pigem gümnaasiumis. Jah, keemia ja füüsika võivad rasked olla, aga kui sul on vaja õppida kutsekas mingit eriala, millest sul on ikka täiega suva, siis on päris raske motivatsiooni leida.

Kui füüsika ja keemia valmistavad raskusi, siis sul on veel terve 9. klass aega, et järjekindlalt aga tasapisi reaalaineid harjutada. Kui järelaitamistunnid ei toimi (sest võib olla ei sobi õpetaja õpetamismeetod), siis otsi kasvõi eraõpetaja (võib olla nii mõni gümnaasiumi õpilane, ülikooliõpilane vms), kes aitaks kogu põhikooli materjali selgelt üle korrata.

Soovitan minna Kutsekooli, ainult sellepäradt, et seal on kergem. Hinded tunnistusel on täpselt samad.
Eriala? Ole chill ja mine saaremaale paate ehitama xD

Igatähes, ma ei lugenud kasutajate postitusi, aga kui keegi kirub ala "peale kutsekooli ei saa ülikooli" , see alatu laim. Ma isiklikult tean selli kes peale kutsekat läks tartu ülikooli.
Edasi saab kas ülikooli või rakendusse.

Füssa ja mata ja keemia on, aga need on ülimalt easy.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

Vulkaanipurse kirjutas:
12 Nov 2018, 06:59
Soovitan minna Kutsekooli, ainult sellepäradt, et seal on kergem. Hinded tunnistusel on täpselt samad.
Eriala? Ole chill ja mine saaremaale paate ehitama xD

Igatähes, ma ei lugenud kasutajate postitusi, aga kui keegi kirub ala "peale kutsekooli ei saa ülikooli" , see alatu laim. Ma isiklikult tean selli kes peale kutsekat läks tartu ülikooli.
Edasi saab kas ülikooli või rakendusse.

Füssa ja mata ja keemia on, aga need on ülimalt easy.

Hahahahhaaaa tahad siis liituda minuga ja koos hakata paate ehitama?? :lol:

Reedetu kirjutas:
12 Nov 2018, 01:02
Liitun ka siin selle arvamusega, et kui ei tea kindlalt, mida kutsekas õppida ja pole midagi sellist, mis hullult köidaks, siis pigem gümnaasiumis. Jah, keemia ja füüsika võivad rasked olla, aga kui sul on vaja õppida kutsekas mingit eriala, millest sul on ikka täiega suva, siis on päris raske motivatsiooni leida.

Kui füüsika ja keemia valmistavad raskusi, siis sul on veel terve 9. klass aega, et järjekindlalt aga tasapisi reaalaineid harjutada. Kui järelaitamistunnid ei toimi (sest võib olla ei sobi õpetaja õpetamismeetod), siis otsi kasvõi eraõpetaja (võib olla nii mõni gümnaasiumi õpilane, ülikooliõpilane vms), kes aitaks kogu põhikooli materjali selgelt üle korrata.

Jah aga eraõpetajad kallid eriti keemias ja füsas. No praegu ma käin juba abiõppes keemias aga ikka aru ei saa eriti nendest reaktsiooni võrranditest ja tasakaalustamisest hahah

honeybooboo15 kirjutas:
12 Nov 2018, 09:53
Jah aga eraõpetajad kallid eriti keemias ja füsas. No praegu ma käin juba abiõppes keemias aga ikka aru ei saa eriti nendest reaktsiooni võrranditest ja tasakaalustamisest hahah
Siis võta ise erinevad õpikud ette ja hakka tasapisi endale selgeks tegema. Ma sain ka keemia põhiteadmistega just nii järjele, et võtsin ise õpikud ette. Kusjuures erinevates õpikutes on selgitused erinevad ja mõni võib sulle paremini sobida, seega soovitan mitut erinevat õpikut kasutada.

Eraõpetajat võid siis kasutada näiteks harva ja üksikute tundide jaoks. Õpid ise, ja kui üldse enam edasi ei saa, tekib palju küsimusi jms, pöördud õpetaja poole. Soovitan vanematega rääkida, ehk on nad siiski valmis ka sellesse kallisse õpetajasse panustama, kui sellest sõltub sinu hariduskäik.

Edu!
Vasta

Mine “Varia”