Mida teha oma eluga edasi? Kuidas mõtteid ellu viia?

Tervist!

Ei tea millest alustadagi ja kas see sobib siia foorumise või alateema alla.
Olen 20a noormees kes lõpetab keskeri viimast kursust. Varasemalt käisin gümnaasiumis kuid pärast kasuisa surma hakkas kasuema jooma(olen lapsendatud) ja sealt tekkis igapäevane tülitsemine, olen suhteliselt ükskõikne inimene kuid kasuema on alati suutnud öelda asju mis ajavad kopsu üle maksa aga see selleks, see kaldub teemast mööda. Mida ma selle jutuga pigem tahtsin öelda on see, et asi pole mõistuses kinni.
Mul on suhteliselt kurb elu olnud. Mulle meeldib olla üksi kuigi tunnen puudust inimesest kellega mõtteid jagada.
Mind inspireerivad jubedalt sellised melanhoolilised/kurvad asjad, melanhooniline rahulik muusika, filmid mis on enesehävitava hõnguga("Requiem for a dream" on üks mu lemmikuid) , pildid jne...tahaks isegi teha kuid mul pole talenti selle kohapealt.
Joonistada ma ei oska hästi. Laulda ma ka ei oska kuigi tahaksin väga. Kitarri olen proovinud kuid ei oska oma peas mõeldud meloodiat ellu viia ja videote/filmide tegemist peab õppima ja sinna nii kergelt ei saa(kuna keskeri siis vaevalt sisse saan ülikooli).
Olen proovinud raamatut kirjutada kuhu ma olen pannud inspireerivad ütlused mida olen välja mõelnud ja loo aga see on poolikuks jäänud.
Nüüd jõuame poindini:
Mida teha oma eluga? Ma tahaks teha midagi mis mulle meeldib kuid ei oska. Ehk on erialasi millest ma kuulnud pole ja peaksin proovima?

Tänud.

Re: Mida teha oma eluga edasi? Kuidas mõtteid ellu viia?

Kõigepealt õnnitle ennast, sest oled välja selgitanud suuna, kuhu tahaksid liikuda ja mis Sul südames on - see on ilmselgelt loomevaldkond.

Teiseks ära väga muretse - oled ju 20-aastane, Sul seisab ees veel vähemalt 2x sama palju töist elu. On hea, et Sul on rakenduslik haridus ja elukutse olemas, see on nö turvaline tagala. Võta rahulikult ja vaata, mis Sulle meeldib, ega enamik inimesi polegi kohe peale kooli lõpetamist unelmate töökohale komistanud. ;)

Tere

Omamoodi on see eneseotsing täiesti normaalne. Oma elule mõeldes soovitan kindlasti mõelda piirideta ja vabalt. Ära hakka mõtlema, et mis haridus Sul juba on jms. Mõtle, mida teha tahaksid ning hakka selle poole liikuma. Kiirelt vaadates tundus, et Balti Filmi - ja Meediakoolis on sisseastumine suuresti sisseastumiseksami najalt. Seega kui Sul nende teemade vastu huvi, siis uuri selle kohta lähemalt, saa iseseisvalt nii palju teadmisi kui võimalik ning mine ja proovi sisse saada.
Ülikoolid näevad, kui Sul on endal suur teadmine ja huvi mingi teema vastu ning üldiselt ka hindavad seda.

Üks nõu, mida Sulle veel soovitada saab on, et mine karjäärinõustamisele. Mina omal ajal näiteks käisin seal. See oli minule igati hea kogemus. Läksin sinna, rääkisin ära oma senise haridustee ja huvid, tegin mingid testid ning koos arutasime, mis võimalused mul on.
Tasuta karjäärinõustamisele saad end registreerida siit: https://rajaleidja.innove.ee/karjaarinoustamine/

Julget tegutsemist!
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"

Paistab, et Sa tead juba päris palju enda kohta! Muusika, filmindus, kirjutamine - kõik väga loomingulised tegevused tõesti. Ja positiivne on ka see, et Sa üldse esitad sellise küsimuse nagu "Mida oma eluga edasi teha?" - paljud inimesed ei jõuagi selleni, vaid lihtsalt driftivad kuhugi suvalisesse kohta.

Nüüd kooli ja eriala teema suhtes soovitan hoida pilti võimalikult laiana. See tähendab, et otsusta kõiges võimalusi näha ning ära sulge ühtegi ust vaid ebakindluse või hirmu pärast (tee seda ainult siis, kui oled kindel, et ei taha sealt läbi astuda). Sa võid saada nii ülikooli sisse kui leida ka alternatiivse võimaluse. Ülikooli saamine ei otsusta elus midagi - see võib küll palju aidata, aga alati on ka teisi võimalusi. Usalda, et Sinuni jõuab selline võimalus, mida just Sulle vaja on.

Selleks, et võimalusi leida, aitab kõigepealt see, et teed endale kindlaks, milline on kõige olulisem. Õnneks on need variandid (film, muusika või kirjutamine) omavahel hästi seotud, nii et ühega süvitsi minemine aitab kindlasti ka teiste osas selgusele jõuda. Aga siiski on hea endalt küsida, millest alustada. Mida hing kõige rohkem ihaldab?

Kus linnas muidu elad? Ise käin Tallinnas laulukooris ja hääleseades, ning vajadusel saaksin selles osas nõu anda. Aga kindlasti on neid võimalusi igalpool - pead vaid teadma, mida otsid. Siis edasi saad uurida juba sisseastumistingimusi ja proovida.

Ja muide ma küll ütlesin, et selgus on oluline, aga selgus tuleb tavaliselt teekonna jooksul. Pole hullu, kui Sa praegu veel kõike täpselt ei tea ja enda tulevikus kahtled. Lihtsalt tee esimene samm selles suunas, mis kõige rohkem hetkel tõmbab, ja kõik muu läheb ise paika.

Veelkord kiidan, et selliseid küsimusi esitad (Y). Palju edu!

Õppida võib alati, samuti avastada uusi valdkondi, mis edaspidi huvi pakkuma hakkavad. Unistuste täitumiseni viib üldjuhul suur töö, pingutus, tõusud ja langused. Erinevaid ameteid on väga palju ja ehk ei olegi sul hetkel ülevaadet, kus ja kuidas saaksid oma huvid rakendada. Tasub proovida kooli sisse saada. Kui saad, on väga tore ja saad edasi püüelda oma unistuste poole, kuid kui millegipärast kooli sisse ei saa, võid proovida mõne aja pärast uuesti. Kindlasti ei tasuks alla anda. Tasub end huvipakkuvates valdkondades edasi arendada (lugeda huvipakkuva eriala kohta raamatuid, suhelda "õigete" inimestega). Kui nüüd jutt inimestele läks, siis tulevikuks on oluline luua häid kontakte. Paraku on filmi- ja meediateema hetkel minu meelest väga populaarne ning ilmselt siis ka tung nii kooli kui ka tööpõllul üsna suur. Kui sa kooli sisse ei saa, siis põhitöö kõrvalt on mõistlik hakata uurima erinevate projektide kohta ning neist osa võtma. Paraku lihtsalt huvidest, soovist jmt ei piisa, vaja on suurt tööd, eneseületusi ja pühendumist. Kui põruda, siis nagu pole ka midagi, lihtsalt vale ala peale sattunud ja ehk aja jooksul saab leida midagi muud huvipakkuvat. Olen ka mõelnud mõne asja peale, mida tahaks elus teha (töö mõttes), aga kuna pole piisavalt andekas, siis tean, et paraku minu jaoks see pole ning kahjuks pole võimalik end lõplikult välja arendada, kui pole konkreetse asja osas üldse annet antud. Aga sulle edu!

NurioF kirjutas: Paistab, et Sa tead juba päris palju enda kohta! Muusika, filmindus, kirjutamine - kõik väga loomingulised tegevused tõesti. Ja positiivne on ka see, et Sa üldse esitad sellise küsimuse nagu "Mida oma eluga edasi teha?" - paljud inimesed ei jõuagi selleni, vaid lihtsalt driftivad kuhugi suvalisesse kohta.

Nüüd kooli ja eriala teema suhtes soovitan hoida pilti võimalikult laiana. See tähendab, et otsusta kõiges võimalusi näha ning ära sulge ühtegi ust vaid ebakindluse või hirmu pärast (tee seda ainult siis, kui oled kindel, et ei taha sealt läbi astuda). Sa võid saada nii ülikooli sisse kui leida ka alternatiivse võimaluse. Ülikooli saamine ei otsusta elus midagi - see võib küll palju aidata, aga alati on ka teisi võimalusi. Usalda, et Sinuni jõuab selline võimalus, mida just Sulle vaja on.

Selleks, et võimalusi leida, aitab kõigepealt see, et teed endale kindlaks, milline on kõige olulisem. Õnneks on need variandid (film, muusika või kirjutamine) omavahel hästi seotud, nii et ühega süvitsi minemine aitab kindlasti ka teiste osas selgusele jõuda. Aga siiski on hea endalt küsida, millest alustada. Mida hing kõige rohkem ihaldab?

Kus linnas muidu elad? Ise käin Tallinnas laulukooris ja hääleseades, ning vajadusel saaksin selles osas nõu anda. Aga kindlasti on neid võimalusi igalpool - pead vaid teadma, mida otsid. Siis edasi saad uurida juba sisseastumistingimusi ja proovida.

Ja muide ma küll ütlesin, et selgus on oluline, aga selgus tuleb tavaliselt teekonna jooksul. Pole hullu, kui Sa praegu veel kõike täpselt ei tea ja enda tulevikus kahtled. Lihtsalt tee esimene samm selles suunas, mis kõige rohkem hetkel tõmbab, ja kõik muu läheb ise paika.

Veelkord kiidan, et selliseid küsimusi esitad (Y). Palju edu!
Tänud vastuse eest!

Ise elan samuti Tallinnas ja kui tüli ei teeks siis sooviksin ikka nõu laulu suhtes jne... isegi kui välja ei tuleks oleksin kogemuse võrra rikkam ja oleks suurem ettekujutus asjast.

See "Proovin ja vaatan, kuhu jõuan", on väga lahe suhtumine.

Minu mõttekäik on, et halb on, kui jääb tulevikku mingi kahetsus või kõhklemine, et "kui ma oleks proovinud seda, mis siis oleks olnud".
Proovida ja üritada näiteks ülikooli sisse saada muidugi tasub. Lihtsalt alati tuleb mõelda ka plaan B.
See, kui plaan A ei õnnestu, ei ole läbi kukkumine :) Lihtsalt selle nimel tasub püüelda ning alati tasub mõelda ka plaan Ble.

Ja 5+ ka karjäärinõustamisele registreerimise eest!!!
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"
Vasta

Mine “Üksildus”