arglikkus

kuidas saada üle arglikkusest? ma väga tahaks uute inimestega suhelda ja uusi sõpru saada jne, aga ma lihtsalt ei suuda, sest ma olen väga häbelik. olen muidu 17a ja nagu peaksin juba töö peale mõtlema, aga ma ei julge inimestega suheldagi väga..

Re: arglikkus

Külaline kirjutas:Sa ei peaks töö peale mõtlema, kui sa koolis käid? Seda sa tegelikult ei täpsustanudki, et kas käid. Ja kui ei käi, siis mida sa üldse teed?
käin küll koolis ja.. ei no ma mõtlen, et no aasta pärast peaks juba tööle minema poole kohaga, et nt ülikooli vms kõrvalt natuke teenida jne

Ise olen ka arglik, väiksest saati kardan klassis kätt tõsta, vetsu küsida, tahvli ees käia ja nii edasi. Praegu plaanin minna kuskile vabatahtlikuks ja samuti trenni (pole varem käinud), et saaks tutvusi ja enda kohutavat suhtlemisoskust arendada.
Koolis olen tegelikult natuke arengut teinud küll. Julgen rohkem enda eest seista ja ei lase endaga haukuda, enne ei julgenud üldse sõna võtta. Rühmatöödes üritan alati avatud olla ja näidata, et mind huvitab antud töö ja tahan kõigiga läbi saada.
Seega- sa ei pea veel töö peale mõtlema, kui olud just ei sunni vms. Proovi igast huviringe ja näita, et oled inimeste jutust huvitatud. Samuti mind on aidanud selline mõtteviis nagu "mis mul ikka kaotada on" kui midagi kardan :)

Kõigepealt - mis keskkonnast sa räägid, et oled arglik ja tahaks inimestega rohkem suhelda? Kas kool? Arvan, et sa ei peaks endale sisendama, et oled arglik ja häbelik, sest niimoodi hakkadki seda aina rohkem ise ka uskuma ja ongi raskem ennast "muuta", kuigi võib-olla ei olegi vaja muuta, vaid kuskil mujal ja teiste inimestega, kellega end mugavalt tunned, oledki täiesti tavaline suhtleja. Ma võiks ka uskuda, et olen häbelik, sest paljude inimestega ja mitmes keskkonnas olengi vaikne, samas mõnes teises pole jällegi üldse.

Eelmise postitaja soovitused, et teha vabatahtliku tööd ja liituda huviringidega, on väga head. Ise olen mõlema mainitud variandi kaudu elu jooksul suure osa tutvustest saanud. Eks need suhtlemisoskused arenegi eelkõige suhtlemise kaudu.

Töö peale ära üleliia veel mõtle, aega on.

Edu!
Vasta

Mine “Üksildus”