Probleem

Siia teema alla võib ka vist panna selle. Enivei, pole mingi 2-3 aastat ühtegi sõpra omanud, pidev üksinduse tunne, enamik inimesi teeb koolis maha mind. Enam ei tea mida edasi teha, sest usaldusväärsed inimesed puuduvad, vanemad on hullemad kui klassikaaslased isegi kohati. Netis küll on mõni sõber, kellega tihti saan räägitud, kuid see pole sama. Ideid?

Re: Probleem

Külaline kirjutas:Otsi võimalusi netikontaktidega kohtumiseks. Eks usaldusväärseid sõpru ongi inimese elus vähe.
Mõistan et on vähe, ei tahagi palju, ühest piisaks. Aga probleem ongi selles, et suht võimatu on kokku saada, vanemad on mul selle võimaluse täielikult välistanud.

Erksike1 kirjutas:
Külaline kirjutas:Otsi võimalusi netikontaktidega kohtumiseks. Eks usaldusväärseid sõpru ongi inimese elus vähe.
Mõistan et on vähe, ei tahagi palju, ühest piisaks. Aga probleem ongi selles, et suht võimatu on kokku saada, vanemad on mul selle võimaluse täielikult välistanud.

Mida nad ütlevad?

musicmademeaddict kirjutas:
Erksike1 kirjutas:

Mida nad ütlevad?
Et ma ei tohiks võõrastega kohtuda ja et nad ei usalda mind

Külaline kirjutas:Su vanemad võiksid mõista, et sul ei saagi sõpru olla kui nad sinu suhtlust piiravad. Kas sa käid trennis? Või on sul plaan kuskile minna? Seal on võimalus uute inimestega kohtuda.
Ei käi ja pole plaani, sest ma pole eriline meeskonnamängija ja ei taha ka mingites muudes trennides enam käia. Lisaks kõigele lubasid vanemad aasta tagasi, et nemad enam ei maksa ühegi mu hobi/trenni või muu sellise eest.

Sellisel juhul on väga kahju, et su vanemad on sulle põhimõtteliselt ka trennid/huviringid ära keelanud, sest kuidas sa alaealisena nende eest iga kuu maksad. Kui teil rahalisi probleeme pole, võiksid nendega sellest tõsiselt rääkida. On normaalne, isegi vajalik, et noor käiks mingiski ringis. Esiteks tuleks arendada oma keha või andeid ja teiseks on uus trenn või huviring ideaalne paik uute sõprade leidmiseks. Ma ei tea, mis su koolikaaslastel sinu vastu on, kuid uute inimestega saad alustada puhtalt lehelt. Kui tõesti raha puudumine ei takista, siis ükski mõistlik lapsevanem ei keelaks oma lapsele huviringis või trennis käimist.

Metsik roos kirjutas:Sellisel juhul on väga kahju, et su vanemad on sulle põhimõtteliselt ka trennid/huviringid ära keelanud, sest kuidas sa alaealisena nende eest iga kuu maksad. Kui teil rahalisi probleeme pole, võiksid nendega sellest tõsiselt rääkida. On normaalne, isegi vajalik, et noor käiks mingiski ringis. Esiteks tuleks arendada oma keha või andeid ja teiseks on uus trenn või huviring ideaalne paik uute sõprade leidmiseks. Ma ei tea, mis su koolikaaslastel sinu vastu on, kuid uute inimestega saad alustada puhtalt lehelt. Kui tõesti raha puudumine ei takista, siis ükski mõistlik lapsevanem ei keelaks oma lapsele huviringis või trennis käimist.
"Kui tõesti raha puudumine ei takista, siis mõistlik lapsevanem ei keelaks oma lapsele huviringis või trennis käimist". Siin ma just rõhutakski, et mõistlik lapsevanem ei teeks nii. Minu vanemad ei paista just kõige mõistlikumad olevat. Probleemide lahendamine käib nende meelest nii, et tuleb lapsed iga võimaliku sõnaga läbi sõimata ja kui ei piisa, siis ähvardusi loopida. Peamiselt on need midagi sellist, et "üks päev ma löön su maha" või "üks päev te ajate mu hullumajja". Rahas pole tõesti probleemi.

Mul on väga kahju seda kuulda. Kui sul endal vanematega rääkida ei õnnestu, siis ehk on sul mõni toredam sugulane, nt tädi või onu, kes täiskasvanud inimesena suudaks ehk su vanemaid veenda? Sõpru võid siiski üritada leida ka siis, kui su vanemad sul trenni/huviringi minna ei lase, kuigi selline käitumine nende poolt on minu silmis väga vastutulematu ja nõme. Kas koolis leidub ka sõbralikumaid inimesi, kes sind maha ei tee? Kas oleks võimalik nendega suhtlema hakata? Mõnikord võib kasvõi ühe inimesega suhtlema hakkamine viia paljude uute tuttavateni, kui nad kutsuvad sind näiteks oma semudega välja vms. Aga, nagu sa väga õigesti ütlesid, siis ka vähe sõpru on parem kui mitte üldse, tore on ju ka see, kui sul on üksainuski lähedane sõber. Nii, siis kas sinu kodukoha läheduses ei asu ehk mõnda noortekeskust? Ka neis saad uute inimestega tutvuda ja võid leida uusi sõpru. Samuti ütlesid, et suhtled internetis kellegagi. Kus tema elab? Kas teil poleks võimalust päriselus kohtuda? Äkki leiad interneti teel mõne eakaaslase, kes elab sinu lähedal ning saaksite oma sõpruse ka arvuti tagant välja tuua? Sellise inimese võid leida kasvõi siitsamast foorumist, mõnest Facebooki grupist jne.

No enamik siiski teevad maha kuna ma nendele "mõjuvõimukatele ja lahedatele" ei meeldi.
Noortekeskus pole minu jaoks variant, kuna just need kes mind maha teevad, hängivad seal.
See, kellega ma internetis suhtlen, asub minust ~300km eemal.
Ei usu eriti, et siit lähedalt inimeste otsimisest ka kasu oleks, sest minna oleks ikka vaja kuskile. Siit linnast ma kindlalt omale sõpra ei leia. Lähim teine linn aga on 30km siit eemal ja kuna taskuraha ega midagi sellist ma ei saa siis jällegi ei saa kuskile minna

Kuidas saad öelda, et ükski huviring ei köida?
Kust mõtled muidu inimesi leida kui ise selle nimel tegutseda ei taha?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:Kuidas saad öelda, et ükski huviring ei köida?
Kust mõtled muidu inimesi leida kui ise selle nimel tegutseda ei taha?
Niimoodi saangi, ma ei suuda ühegi huviga tegeleda. Vähemalt mitte pikas perpektiivis. Maksimaalselt olen paar kuud käinud hea meelega mõnes huviringis, pärast seda tundub kõik tuim sundimine, mis kuhugi ei vii.
Ei teagi, kust ma inimesi leida kavatsen, kui ei leia siis ei leia, pole midagi hullu ka.
Vasta

Mine “Üksildus”