Nominaeitea...
Ma olen 16 ja mina veel ei ole nagu sa ütlesid *---* teinud
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"

ei no 13... ise ka sama aga no v6ttes neid 13 aastasi tydrukuid, nad ise ei ole vast huvitatudki sellest sellises vanuses, neile meeldib k2si hoida ja musitatda nii palju kui ise tean ^^ ja ei ole m6tet nii vara veel... leian et vast 14-15 k6ige varasemalt
Yxk6ik mis ei juhtux... J22 rahulikux...

käisin koolitusel kus räägiti seksist...
ise neliteist ja seal räägiti et neljateistkymne aastaselt on täitsa norm alustada sugulise vahekorraga..aga meil seal koolitusel jäi kõigil suu lahti..et nii vara ju...mina igatahes ootan sellega veel...ja see asi on individuaalne oleneb ka kuidas kellegil keha areneb
*-*beautygirl*-*

beautygirl kirjutas:käisin koolitusel kus räägiti seksist...
ise neliteist ja seal räägiti et neljateistkymne aastaselt on täitsa norm alustada sugulise vahekorraga..aga meil seal koolitusel jäi kõigil suu lahti..et nii vara ju...mina igatahes ootan sellega veel...ja see asi on individuaalne oleneb ka kuidas kellegil keha areneb
Mis üritus see oli ja kes või mis organisatsioon selle korraldas?

Kandja kirjutas:
beautygirl kirjutas:käisin koolitusel kus räägiti seksist...

täpselt ma ei mäleta enam, aga tean et need olid mingid sellised, kes teevad klassidele neid koolitusi
*-*beautygirl*-*

Oeh .

Miks kõik seda kohe halvaks peavad, mina alustasin ka oma seksuaaleluga 13 aastaselt, aga ma olin samas ka oma ealkaaslastest ikka palju rohkem arenenud, aga ikkagi, mis selles halba on? Iga inimese asi, mida endaga teeb, tema enda otsus. Ja eks nagu kõik targad ütlevad - iga asi oma ajal - äkki ongi nende jaoks see aeg käes? Igastahes, kui te isee tõesti südames tunnete, et valmis olete, siis miks mitte ;)

Iga otsus pole õige otsus. Mida vanem on inimene, seda paremini ta oskab teha õigeid otsuseid. Paljud meist ei pea 13-aastasi lapsi piisavalt targaks, et nii elutähtsaid otsuseid vastu võtta. Ma arvan, et 13-aastastel pole piisavalt eluteadmisi ja kogemusi, et teada, mis on armastus. Ta ei oska seda õigesti hinnata. Lapsed eksivad liiga tihti, neid on lihtne petta, nad on kergeusklikud, naiivsed. Nad teeksid tihti halbu otsuseid. Me teame seda, kuna oleme kunagi ka ise lapsed olnud, oleme eksinud, oleme uskunud valet, oleme teinud halbu otsuseid. Ärge teie tehke.

Seksimine on väga suur ja väga tähtis otsus. Kas te arvate, et olete juba piisavalt targad õige otsuse tegemiseks? Kas armastus on piisav põhjus seksimiseks? Miks? Miks mõned inimesed soovitavad enne abielu mitte seksida?

Me lihtsalt tahame teid juhatada, et te ei teeks halbu, vaid häid otsuseid. Me tahame teid hoiatada. Loomulikult on see teie enda valik, mida teha. Me tahame teile anda head nõu, kuidas oleks parem elada. Mõelge selle üle, kas meie soovitused on head või mitte. Ning eks te ise otsusta, kas neid nõuandeid järgida või mitte.

Sa mingi ment w?

Iga otsus pole õige otsus. Mida vanem on inimene, seda paremini ta oskab teha õigeid otsuseid. Paljud meist ei pea 13-aastasi lapsi piisavalt targaks, et nii elutähtsaid otsuseid vastu võtta. Ma arvan, et 13-aastastel pole piisavalt eluteadmisi ja kogemusi, et teada, mis on armastus. Ta ei oska seda õigesti hinnata. Lapsed eksivad liiga tihti, neid on lihtne petta, nad on kergeusklikud, naiivsed. Nad teeksid tihti halbu otsuseid. Me teame seda, kuna oleme kunagi ka ise lapsed olnud, oleme eksinud, oleme uskunud valet, oleme teinud halbu otsuseid. Ärge teie tehke.

Seksimine on väga suur ja väga tähtis otsus. Kas te arvate, et olete juba piisavalt targad õige otsuse tegemiseks? Kas armastus on piisav põhjus seksimiseks? Miks? Miks mõned inimesed soovitavad enne abielu mitte seksida?

Me lihtsalt tahame teid juhatada, et te ei teeks halbu, vaid häid otsuseid. Me tahame teid hoiatada. Loomulikult on see teie enda valik, mida teha. Me tahame teile anda head nõu, kuidas oleks parem elada. Mõelge selle üle, kas meie soovitused on head või mitte. Ning eks te ise otsusta, kas neid nõuandeid järgida või mitte.

Minu arust sul pole õigus. Kui nemad ise on nõus tegema seda siis las teevad. Mida sina saad teha. Niikuinii umbes veerand 13. aastastest lastest on seda juba teinud. See ei pea ilmtingimata nende elu rikkuma.
Kas te arvate, et olete juba piisavalt targad õige otsuse tegemiseks? Kas armastus on piisav põhjus seksimiseks? Miks? Miks mõned inimesed soovitavad enne abielu mitte seksida?
Aga kui nad ei tee seda siis kuidas nad saavad targemaks mille eest hoiduda?
It's my life, not yours

suicide kirjutas:Aga kui nad ei tee seda siis kuidas nad saavad targemaks mille eest hoiduda?
Selle üle järele mõeldes, arutledes äkki? Kas ma peaks näiteks purjuspea autorooli istuma või midagi, et saada nii targaks, et teaks hoiduda purjuspea sõitmisest? Selle asemel ma parem mõtlen selle üle järele, või annab ehk keegi tarka nõu.

Minu arvates, nii, et see on inimese täiesti enda asi , mis vanuselt ta seksib ja mis vanuselt ei seksi. Saaksin aru kui 13 täiskasvanuga, aga kui tegemist on ka 13 aastase partneriga, kelle probleem see on, keda huvitab?
enda mure, enda asi ! :roll:
(;

pusserdis :* kirjutas:Minu arvates, nii, et see on inimese täiesti enda asi , mis vanuselt ta seksib ja mis vanuselt ei seksi.
Minu arvates pole nii noored lapsed veel piisavalt targad selliste asjade otsustamiseks. Isegi Eesti Vabariigi seaduste järgi on nad seetõttu käsitletud piiratud teovõimega isikutena.
pusserdis :* kirjutas:Saaksin aru kui 13 täiskasvanuga, aga kui tegemist on ka 13 aastase partneriga, kelle probleem see on, keda huvitab?
enda mure, enda asi ! :roll:
Ühiskonda ning eelkõige lapsevanemaid tõenäoliselt huvitab, sest laps peab olema kaitstud igasuguse seksuaalse ärakasutamise eest, ka oma eakaaslaste poolt.

Samuti on Eesti Vabariigi Lastekaitse seaduses kirjas järgmine:
§ 19. Lapse kohustused ühiskonna ees
Laps on täisväärtuslik ühiskonnaliige. Tema kohustused ühiskonna ees küpsevad koos eaga. Laps peab:
1) täitma oma põhiseaduslikke kohustusi Eesti Vabariigi ees;
2) lugupidavalt suhtuma riigikorda ja tema seadustesse;
3) hoidma kultuuriväärtusi ja elukeskkonda;
4) kinni pidama väärika käitumise tavadest ja järgima elu-, töö- ja õpikoha reegleid.
Seega peab laps kinni pidima väärika käitumise tavadest. Nii noorena, see tähendab lapsena seksida EI OLE väärikas tava.
Eemal natuke.

Nii palju kui mina tean, on alla 14 aastasega seksuaalvahekorda astumine automaatselt käsitletav vägistamisena ja kriminaalselt karistatav. :?
Meie elu sõltub meie valikutest...
Ole see, KES SA OLED
ja vali, KES SA OLLA TAHAD
ning siis vali OLLA SEE, KES SA TAHAD!!! :D
Niisiis - kes sa täna oled? ;)

Ma Olen... kirjutas:Nii palju kui mina tean, on alla 14 aastasega seksuaalvahekorda astumine automaatselt käsitletav vägistamisena ja kriminaalselt karistatav. :?
Karistusseadustik:
§145. Suguühendus lapseealisega

Täisealise isiku poolt noorema kui neljateistaastase isikuga suguühendusse astumise eest - karistatakse kuni viieaastase vangistusega.
Nii see, kui ka vägistamine kuuluvad karistusseadustikus lõigu "Seksuaalse enesemääramise vastased süüteod" alla.
Eemal natuke.

Kandja kirjutas:
pusserdis :* kirjutas:Minu arvates, nii, et see on inimese täiesti enda asi , mis vanuselt ta seksib ja mis vanuselt ei seksi.
Minu arvates pole nii noored lapsed veel piisavalt targad selliste asjade otsustamiseks. Isegi Eesti Vabariigi seaduste järgi on nad seetõttu käsitletud piiratud teovõimega isikutena.
Ta on 13 mitte imbetsill, kes ei teaks oma tegude tagajärgi.Mõni 13-aastane on juba targem, kui 30-aastane.Vanus pole küll mingi tegur mille järgi määrata kas inimene on rumal või mitte ja just seda sa väidad, et 13-aastane on liiga rumal, et seksida.Vanasti juba abielluti sellises vanuses.

anonüümne123 kirjutas:Ta on 13 mitte imbetsill, kes ei teaks oma tegude tagajärgi.
Ma ei ütle, et ta oleks imbetsill. Lihtsalt ma pole kohanud veel ühtegi 13-aastast, kes oleks piisavalt küps nii füüsiliselt kui ka vaimselt, ja eriti vaimselt, et olla valmis sugueluks.
anonüümne123 kirjutas:Mõni 13-aastane on juba targem, kui 30-aastane.
Ma kaldun arvama, et Eesti Vabariigis elavate hulgas pole küll ühtegi 13-aastast, kes oleks targem, kui keskmine Eesti Vabariigis viibiv 30-aastane.
anonüümne123 kirjutas:Vanus pole küll mingi tegur mille järgi määrata kas inimene on rumal või mitte ja just seda sa väidad, et 13-aastane on liiga rumal, et seksida.
Ma ei väidagi, et 13-aastane oleks liiga rumal, et seksida. Seks on nii lihtne asi, et isegi vihmaussid oskavad seda. Ma väidan vaid, et 13-aastane pole veel kaugeltki piisavalt teadlik seksuaalelu kõikidest aspektidest, et peaaegu alati võtta vastu sellega seonduvaid õigeid otsuseid.
anonüümne123 kirjutas:Vanasti juba abielluti sellises vanuses.
Vanasti tegid selliseid otsuseid laste eest nende vanemad.
Eemal natuke.

Eesti vabariigis on piisavalt neid inimesi kes elavad nelja seina vahel ja piisavalt neid kes on noored ja reisivad väga palju ringi. Keegi kes on elanud kogu oma elu eestis ei tea nüüd küll midagi, peale selle nad ei usugi midagi.

tegelikult on asi nii,et vanus pole mingi näitaja , kuula oma sisetunnet .
mõtle ka sellepeale,kas see poiss ütleb selleks et armastab sind,et sind voodisse saada vöi on tal tösised tunded .
sa selles selgusele ja siis hakka mõtlema seksuaal elule exole !
ma pole mingi 20aastane vanamutt ,kes hakkab nüüd öpetama lapsi :D
ise olen ka paras tattnokk,17 ja endal räägiti sellest "armastusest" ärakasutamise eesmärgil .!
enne mötle,kui selle sammu astud .! pärast vöid kahetseda
Olen emo ,so what ? nutke patja :D

mõtle selle peale, et seks on mõeldud eelkõige ju ikkagi järglaste saamiseks. mis siis saab kui 13 aastane tüdruk rasedaks jääb, siis on terve elu rikutud.
pmst ma ei keela kellelgi seksida, lihtsalt alati tuleb tagajärgede eest ka vastutatada.
loodan et minust on abi ja kui mul abi on vaja siis aidatakse :P

ahh,kui inimeste vahel on tõsine klapp,armastus hoolivus
ja paar arvab et nad on selleks valmis

k*rat,keda huvitab..

mina tahan,sina tahad..noo mida me jamame?

jah,olen halb,olen kunagi 13 aastase tütarlapsega seksinud.
mis teha,selle asja nimi on ju armastus...
Kardad surma?...Karda mind ka

Ma lihtsalt ei taipa, miks koguaeg inimesed jahuvad mingist suuuuurest armastusest hellusest hoolivusest ja jumal teab millest kõigest veel kui jutt on seksist.
Seks on täiesti tavaline rahuldust pakkuv tegevus.
Jah, olen küll insensitive :evil: , aga welcome to everyday life.

Re:

s0ul kirjutas:
Ma lihtsalt ei taipa, miks koguaeg inimesed jahuvad mingist suuuuurest armastusest hellusest hoolivusest ja jumal teab millest kõigest veel kui jutt on seksist.
Seks on täiesti tavaline rahuldust pakkuv tegevus.
Jah, olen küll insensitive :evil: , aga welcome to everyday life.
Jutt käib ju esimesest korrast. Süütuse võiks ju kaotada kellegile kellest hoolid ja keda usaldad ja kui kogemused käes siis edasi võib jah teha mis tahad IMHO :)
Mul on oma arvamus ja ma ei karda seda avaldada.
-
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience
Vasta

Mine “Kuidas "seda" teha?”