Jeanine pillid ja mure

#1
Tere ! 

Hakkasin see kuu esimest korda elus pille tarvitama Jeanine omasid. 3 nädalal 6ndal päeval ? unustasin kogemata ühe pilli võtta rohkem kui 12h. Võtsin järgmine päev kell 18.00 siis kui aeg võtta 2 tabletti järjest. Nüüd 14august sai mul leht läbi ja 15august peaks olema 7 päevane paus. See päev kui unustasin õtta pilli olin ka vahekorras. Kas peaksin jätkama kohe uue lehega või kuna võtsin 2 tabletti järjest teen ikkagi 7päevase pausi ? 
Veel on mure et tean t esimesed kuud võib määrida, kuid mul on mõnikord isegi tugevam veritsu mitte määrimine. Mõtlesin veel proovida et ehk asjad loksuvad paika aga see tihe veritsus segab väga igapäeva elu :(

Re: Jeanine pillid ja mure

#2
Kas oled unustanud võtta ühe pilli ja tavapärasest pillivõtmise ajast on möödas vähem kui 12 tundi?
Pole vaja muretseda. Võta unustatud pill niipea kui meenub ning jätka pillivõtmist. Seetõttu pead võib-olla võtma 2 pilli samal päeval.

Kas oled unustanud ühe või mitu pilli ja tavapärasest pillivõtmise ajast on möödas rohkem kui 12 tundi?JAH -> Pillid ei pruugi nüüd enam toimida.
Tuleb koheselt võtta viimane ununenud pill. Ülejäänud ununenud pillid jäävad alles. Jätka tavaliselt pillide võtmist tabletilehelt.
Lisaks kasuta järgneva 7 päeva jooksul vahekorras olles kondoomi või hoidu vahekorrast.
Seejuures vaata järele, mitmes pillivõtmise nädal on parasjagu käsil.

ESIMENE NÄDAL -> võta kohe unustatud pill, jätka pillide tarvitamist ning kasuta 7 päeva jooksul vahekorras lisakaitsevahendit (kondoomi) või hoidu vahekorrast. NB! Kui olid vahekorras pärast eelmise tabletilehe lõpetamist, siis võib olla vajalik lisaks ka SOS-pillide tarvitamine (neid müüakse retseptita apteegis).

TEINE NÄDAL -> võta unustatud pill, tarvita pakk lõpuni, lisakaitset pole vaja. Tee tavapärane 7-päevane paus ja alusta seejrel uut 21-päevast tabletilehte.

KOLMAS NÄDAL -> võta unustatud pill, jätka käsilolevast pakist pillide võtmist, jäta aga 7-päevane paus vahele ja alusta kohe uuest tabletilehest. Lisaks kasuta 7 päeva jooksul vahekorras olles kondoomi või hoidu vahekorrast. Pillivaba paus ja koos sellega veritsus saabub alles uue pillipaki lõppedes. See võib tähendada, et Sul ei tule enne veritsust, kui oled teise paki lõpetanud. Ära muretse! See pole kahjulik. Samuti pead teadma, et kaht pakki järjestikku võttes võib Sul esineda määrivat veritsust ka pillivõtmise ajal.

Või teine võimalus: tee kohe 7-päevane pillivaba paus (sh. unustatud pill) ja jätka järgmise pakendiga.

(allikas: http://m.naistekas.delfi.ee/article.php?id=63804116)
💚💜💚💜

Re: Jeanine pillid ja mure

#3
Naine22 kirjutas:
14 Aug 2018, 20:30

Veel on mure et tean t esimesed kuud võib määrida, kuid mul on mõnikord isegi tugevam veritsu mitte määrimine. Mõtlesin veel proovida et ehk asjad loksuvad paika aga see tihe veritsus segab väga igapäeva elu :(
… teil tekib ootamatult verejooks

Esimestel kuudel, mil te võtate pille, võib teil esineda menstruatsioonilaadsete vereerituste vahel ebaregulaarne tupekaudne vereeritus (määrimine või läbimurde vereeritus). Sel juhul tuleb kasutada hügieenilisi vahendeid, kuid jätkata pillide võtmist. Ebaregulaarsed vereeritused lõpevad tavaliselt siis, kui teie organism on harjunud pillidega (tavaliselt umbes 3 tablettide kasutamise tsükli jooksul). Kui see jätkub, muutub tugevamaks või algab uuesti, siis peaksite te pöörduma arsti poole.

(allikas: http://www.derma.ee/articles.php?id=97)
💚💜💚💜
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”