päevad ...aidake

Tere . mu sõbral on päevad. mitte nagu mul vaid tal ikka tuleb seda verd liiga palju et laseb kohe sidemetest läbi :/ ainukesena tean sellest mina ja teadaolevalt ta ema.ta ema on talle paksemaid sidemeid ostnud aga sa ei aita ikka tuleb läbi ta on pannud mitu sidet ka alla 2-3 aga läbi laseb ikka.ja päris imelik on kuulata kui koguaeg keegi meie klassis ütleb sul on pepu punane.!! ema on tal mega harva kodus.ja ise ütles tal et see on tavaline ...mida teha?

Re: päevad ...aidake

Just, küsimus sidemete vahetamise sageduses ning mitu päeva peale kulub.
Koolis võib ju vahetamas käia kasvõi iga vahetund, kui muidu hirm, et tuleb läbi.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: päevad ...aidake

Tere.

Mul on ka raske uskuda, et iga tunni jooksul nii palju tuleb, et sidemed läbi laskma hakkavad. Kõige vererohkema perioodi ajal tuleks siis tõepoolest lihtsalt kas või iga tunni vahel vahetada, siis peaks korras olema.

Üks asi, mida mina soovitan, on menstruaalanum. Mooncup, Masmi, Yuuki, OrganiCup jms - neid on nüüdseks juba väga paljudelt tootjatelt. See on küll korraga välja osta kallim kui tampoonipakk (maksab umbes 14-24 eur), aga kasutada saab kuni 10 aastat. Plusse on sellel aga palju, kui kord juba paigaldama ja kasutama õppida - ei leki nii lihtsalt nagu tampoon, korduvkasutatav (puudub mure, et tampoonid on otsa saanud), mahutab tunduvalt rohkem, on väga väga palju keskkonnasõbralikum jne. Mulle tundus see mõte midagi sellist kasutada pikalt võõristav ja ebamugav, aga nüüd saan aru, kui palju mugavam see on. Kõik, keda tean, kes on alustanud kasutamist, kiidavad.

Selle vastu, et teised märkavad, et on läbi lasknud, aitab see, kui kanda päevade ajal tumedaid pükse.

Viimasele postitajale, kes oli mures tampooni sisestamisega - kas sa lugesid tampooni pakis oleva juhendi läbi? Seal on lisaks kirjalikule õpetusele ka pilt, kus on selgelt näha, et mingit vale auku pole olemas - sa saadki seda vaid ühte kohta sisestada. Edu!
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”