Kehahaisud

Koolis on pea võimatu ennast normaalselt tunda. Küll haiseb kellegi suu või siis midagi muud. Saan aru, et vahest võibolla ei jõua mingil juhul pesta vms, aga et iga päev. Pinginaabriga on lugu eriti hull...ma lihtsalt ei saa enam ta ümber hingatagi. Samas julgust pole, et öelda otse seda ja kuidagi mõista anda. Ei taha ju teisele mingeid hingelisi traumasid ka teha. Tahtsingi ennast lihtsalt kuskil välja elada...

Re: Kehahaisud

Mul oli keskkoolis ühes aines pinginaaber, kes suitsetas vahetundidel. Polnud väga lõbus :p

Aga proovi kavalalt. Paku talle tic-tac'i vms
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Tihti lõhnab suu sellepärast halvasti, et hambad on katkised. Võid pakkuda pinginaabrile koos hambaarsti juurde kontrolli minna, näiteks? Kui niisama ka suhtlete ja sõbrannad olete. Ja niisama saab ka midagi suuhügieenist rääkida, näiteks kiidad mingit uut suuvett vms. Ei peagi esimese asjana ütlema, et ta suu lõhnab halvasti, ehk saab tõepoolest teistmoodi natuke seda asja mõjutada.

Aga jah, mõned inimesed ongi lõhnatundlikumad, sinna pole midagi teha. Ma olen ka. Ja samamoodi on olnud, et mõne kursaõega ei tahtnud grupitööd teha ega kõrval istudagi, nii hull oli seis. Eelkõige just suitsetajate puhul on minu jaoks hull.

Tänud teile! See suuvee mõte on isegi päris hea ja teostatav. :) Kuid mida ette võtta, kui sama suureks mureks on ka sõbranna higihais? Ei tea kas see tuleb keha vähesest pesemisest või vahest tundub, et riiete küljes hoopis? Tundub nii veider, et ma sellest siin arutan, kuid selle tõttu lõhnastan ennast veidi rohkem (et siis enamuse ajast vähemalt mõnusamalt olla). Selle juures aga miinus, et kui liiga palju lõhnastada, siis tekib jälle teistmoodi ebamugavus...

Eks võid ka samamoodi uuest antiperspirandist rääkida? :D Või kui selliseid teemasid ei häbene, siis kuidagi jõuda selle teemani, kuidas mõned sünteetilised materjalid hakkavad higi ja higilõhna kiiremini koguma ja väga kiiresti halvasti lõhnama ja teised mitte. Eks see on paratamatu, et puberteedieas on higistamine suurem ja võibki olla tugevam lõhn, aga samas mõjutab riiete materjal seda tõepoolest väga palju.

See pole muidugi kuigi hea variant, et end siis rohkem lõhnastad ja ka sellest võib nii sul endal kui ka teistel paha hakata, sest on päris palju inimesi, kes on ka selliste sünteetiliste lõhnade osas ülitundlikud. Pigem soovitaksin, et kui muud vihjed ja jutud ei aita, ütle või kirjuta ikkagi otse, et sõbra ja pinginaabrina ütled talle otse, et vahel on nii, et tal on higilõhn kas siis mittehingavast matejalist riietuse vm tõttu tugevam ja et juhid tähelepanu sellepärast, et mingil hetkel võivad ka teised märgata ja olukord võib muutuda ebamugavaks.
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”