suur karvakasv

Olen 19 aastane tüdruk ning mul on selline mure, et mind on terev eluaeg õnnistatud just mitte vähese karvakasvuga ja see on mu jaoks suur probleem. Olen pikemat aega püsisuhtes ka ning nii tüütu on, et karvaeemaldusega peab mingil määral iga päev tegelema. Olen proovinud erinevaid meetodeid, kuid siiski leidub ehk midagi efektiivsemat veel? Olen kuulnud, et beebipillid võivad olla abiks, mis teie arvate? Ma arvan, et olukord on tõesti hull, mul on karvane kõht, selg, pepu, jalad ja kõik :oops: ja mitte vähe. Umbes asta pärast kolime poisiga kokku ilmselt ning ma tahaks ennast temaga olles murevabalt tunda, mitte nii tihti tõrjuda kui ta mind puudutada või silitada soovib :) kas oleks pillidest kasu? või millest? Ega ju mingeid karvakasvu vähendavaid tablette vms ei müüda?

Re: suur karvakasv

Ma olen veidi noorem, aga on sama probleem. Epilaator teeb veidi pikemaks ajaks sileda naha, aga mitte kunagi nii nagu enamusel (et pool kuud-kuu püsiks karvavaba). Eraldi teema on veel see, et epilaatoriga on valus, võtab kaua aega ja päriselt vist ei sobigi mulle (nii tundlik nahk). +see, et mu nö kaenlaalused karvad polegi enam nii kaenlaalused. Need on juba KÕVASTI kaenla alt kaugemale (rinna poole ja küünarnuki poole) liikunud...
Ma ei tea ka mida enam teha...isegi mu vend ütleb mulle pidevalt, et ma olen karvane ja teeb nägusid kõhukarvade (selle triibu nagu meestel on) üle. Naljaga küll, aga seegi teeb haiget. No ma ei saa ju ise oma karvakasvu reguleerida! :evil:

Epilaator ei sobi mõnes kohas minulegi, tekitab veel kohati punnikesi ja siis hakkavad karedad tüükad tagasi kasvama ja nende eemaldamiseks peab jälle ootama, kuid kui iga päev tahta ilus ja sile olla, siis ma ei oskagi mingit võimalust peale tüütu raseerimise leida.

Paraku on karvad üks nuhtlus ja ega lõputult miski nende vastu ei aita. Oleneb karva toonist, struktuurist ja tugevusest, mis vahendid võiksid olla kõige mõjusamad ning samuti loeb ka naha tüüp. Kiired võimalused on raseerimine ja depilatsioonikreemi kasutamine, veidi "riskantsemad" meetodid on vahatamine ja epileerimine. Riskantsemad, kuna võimalus sissekasvanud karvade tekkeks on suurem. Näiteks ei sobi epileerimine mulle, kuna nõrgestab karva, mistõttu kaotab karv oma tugevuse ja jõu ega suuda end karvanääpsust läbi suruda, mille tulemuseks on sissekasvanud karv. Vahatada ma endal ei suuda. Muidu aga soovitaksin epileerimist, kui nahk vähegi kannatab. Parima tulemuse saavutamiseks aitab kaasa enne protseduuri koorimine ning pärast kreemitamine. Ära eales jäta sissekasvanud karvu tähelepanuta, kuna tagajärg võib olla väga inetu. Viimane variant on lasereemaldus, mida saab teha ilukeskustes, kuid märksa odavam tuleb teha seda kodus, ostes laserepilaatori. Samas tuleb osata seda õigesti kasutada ning oluline on ka see, et karv ei oleks väga hele. Ostsin endalegi selle, kuid paraku jäi kasutamine soiku ja suvel seda teha ei tohi, nii et alustan sügisel uuesti. Beebipillid nüüd asja vast paremaks ei muuda.. Karvakasv on naistel tugevam siis, kui kehas on liiga palju meessuguhormoone, mis võivad tulla nt mõne terviseprobleemiga (nt kilpnäärme hädad). Võid pöörduda oma murega nahaarsti juurde (või kilpnäärmearstile, kui selle näidud pole päris õiged) ning tema peaks väidetavalt mingit rohtu välja kirjutama.
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”