Re: AIDS

Täpsusta oma mõttekäiku lähemalt. Kuidas selgitadad siis neid, kellel see diagnoos?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Teema algataja
Oled huvitav vaatanud ulmefilmi? Ei väida et kõik mis seal oleks õige aga siiski. Räägitakse ,et tegelikult aidsi ei ekstisteeriga ja see nii ülepaisatud teema. Aids on loodud selleks ,et tappa inimesi ja ,et ravimi firmad saaksid tohutuid kasumeid.

What. the. kadakas*. Kui maakera on ümmargune, siis aids on ka päris. Või ehk on kuu hologramm? Või sisalikinimesed valitsevad inimkonda? Ravimifirmad saaksid kasumit või? Veits imelik, et aids siis ravimatu on, kas sa ei leia?
"Even hell can get confy once you've setteled in."

AIDS on pikemalt lahtikirjutatuna omandatud immuunpuudulikkuse sündroom.

Haiguseid, millega kaasneb immuunpuudulikkus on maailmas väga palju. Nii et teemaalgataja võib täitsa usukuda, et AIDSi pole olemas aga vaevalt saab eitada kõiki immuunpuudulikkuse haiguseid.

birdile : Miks sa lampi tõid näite grippist? Ma räägin praegu aidsist mitte grippist
Reedetule : Täpselt sinu jutus on point , ehk aidsi minu silmis polegi vaid on sarnased haigused. Mitmeid kordi on aidsi tähendus muutnud ,kui nüüd mõelda kus on kõige rohkem ''aidsi'' haigeid? Aafrikas ,kus on isenesest juba imuunsüsteem nõrk

Külaline kirjutas:birdile : Miks sa lampi tõid näite grippist? Ma räägin praegu aidsist mitte grippist
Reedetule : Täpselt sinu jutus on point , ehk aidsi minu silmis polegi vaid on sarnased haigused. Mitmeid kordi on aidsi tähendus muutnud ,kui nüüd mõelda kus on kõige rohkem ''aidsi'' haigeid? Aafrikas ,kus on isenesest juba imuunsüsteem nõrk
Kuidas sa tõestad seda, et Aafrikas on immuunsüsteem nõrk? Sorri, aga väga imelik väide, millele pole ka mingid tõestust.
Sama hästi võib öelda, et imikutel ja vanematel inimestel on immuunsüsteem nõrk (nõrgem), aga neil pole ju kõige rohkem aidsi diagnoositud...

Inimestele on enne ja müüakse ka tulevikus ilusaid muinasjutte tõe pähe. Nii tegi ka see kaval sell kes kirjutas. et AIDSi pole olemas ja ilmselt teenis sellega palju raha!
Kas olete sattunud lugema reklaami "Elektrit saab tasuta!" ? Seal on ilus pikk jutt kuidas natuke on veel kapitali vaja, ostle aktsiaid ja kui saame aparaadi valmis siis on aktsiate väärtus saja kordne.
Kas Te ei ole saanud Nigeeriast kirju kus pakutakse võimalust miljonieid saada kui algul aitate pisut?

Kahjuks keegi ei anna mulle raha selle eest ja ma olen täiesti tavalibe poiss. Sõber soovitas ulmefilmi ja seda ma ka vaatasin , muidugi tekkisid küsimused ilma vastusteta. Nagu ka hanno ütles : Vanemad inimesed ei pruugi sellest aru saada ,sest neile on terve elu seda propagandat ja jama pähe määritud. Noortele saab see selgeks kiiremini , sest nad on valmis arenena ja tulevad uuele vastu.
Minu tegelik idee oli küsida teie arvamust.
Tänades teema algataja
Kui kedagi huvitav siis ulmefilm.ee

Külaline kirjutas:Kahjuks keegi ei anna mulle raha selle eest ja ma olen täiesti tavalibe poiss. Sõber soovitas ulmefilmi ja seda ma ka vaatasin , muidugi tekkisid küsimused ilma vastusteta. Nagu ka hanno ütles : Vanemad inimesed ei pruugi sellest aru saada ,sest neile on terve elu seda propagandat ja jama pähe määritud. Noortele saab see selgeks kiiremini , sest nad on valmis arenena ja tulevad uuele vastu.
Tänades teema algataja
Kui sulle ulmekad meeldivad siis vaata nt filmi interstellar, matrix, transformerid, inception vms, see jama mida sa toodad on suht boring.

Külaline kirjutas:Kahjuks keegi ei anna mulle raha selle eest ja ma olen täiesti tavalibe poiss. Sõber soovitas ulmefilmi ja seda ma ka vaatasin , muidugi tekkisid küsimused ilma vastusteta. Nagu ka hanno ütles : Vanemad inimesed ei pruugi sellest aru saada ,sest neile on terve elu seda propagandat ja jama pähe määritud. Noortele saab see selgeks kiiremini , sest nad on valmis arenena ja tulevad uuele vastu.
Tänades teema algataja
Loomulikult saab raha selle ulmefilmi tegija, turustaja, mitte vaatajad.
Vaatajd maksavad. Hea kui saab ilma maksmata vaadata. Uskujad aga maksavad tihti ka oma eluga.
Aafrikas on üldiselt väha haridust ja igasugu jama on siis kergem müüa.
Nende Nigeerija miljonitega oli nii, et saadetakse miljom kirja välja ja ikka leidub selle miljoni seas paar tobu jes ünge löhevad . Eestistki mitu tükki on oma säästudest ilma jäänud.
Kindlasti leidub neidki rohkem kes usuvad, et AIDS on väljameldis. Inimest, kes oli veendunud, et Himaaljas koobastes elavad tulnukad kes meid kõike juhivad, olen oma silmaga näinud ja tema juttu kuulanud.

Sa ei ole ainuke.
Aafrikas on kõige rohkem AIDSi, sest aidsi diagnoos pannakse inimestele ilma testi tegemata, lihtsalt välise vaatluse põhjal. Diagnoosi saanu jääb seda uskuma ja sureb sõna otseses mõttes hirmu või siis ravimite tagajärjel. Hirmu sellepärast. et kasvuhormoon ja stressihormoon (kortisool ja adrenaliin) ei tööta kunagi üheaegselt. See tähendab seda, et stressis inimese keha ei arene ja ei tooda eluks vajalikke aineid. Selle tagajärjel inimkeha kurnab ennast välja. Lõpliku löögi annavad muidugi ravimid, millega inimesed tegelikult mürgitavad ennast. Diagnoosi saanud inimene ongi tavaliselt murest murtud terve aeg ja see ta lõpuks tapabki.
HIV- positiivse tulemuse testimisel annab kerge külmetus, nahahaigused, rasedus ja miljon muud erinevat asjaolu, seal hulgas ka see, kui sa oled närvis testi tegemise ajal.
AIDSi otseselt ei ole surnud mitte ükski inimene, surrakse tavalistesse haigustesse nõrga organismi tõttu.

Põhimõtteliselt on tegu hiigelsuure äriga. Ravimitööstuse põhiline eesmärk on siiski kasum ja seda saab enim teenida haigete inimeste pealt, kes "vajavad" kalleid ravimeid.

Soovitan vaadata ka filmi "Vaktsineerida!?!"
Soovitan kõigil hakata mõtlema ja mitte uskuda pimesi arste ja niiöelda teadlasi.

AIDS kui Acquired Immune Deficiency Syndrome ehk Omandatud Immuunpuudulikkuse Sündroom on olemas. Algselt peeti selle peamiseks põhjuseks HI-viirust. Praeguse ei ole selle teemaga eriti kursis. Seetõttu leian, et tähendus võib olla muutunud, aga ei pruugi see nii olla. Küll aga on kindel, et on olemas tapjaviirused ja paljud neist on meile tundmatud, sest ka viirused arenevad ja muteeruvad, kusjuures tuhandeid ja rohkemgi kordi kiiremini kui enamus hulkraksed selgroogsed. Mis on mikroorganismide juures eriti paeluv, on see, et mikroorganismidest sai elu maal alguse ja ka edaspidi elu maal jätkub. Samuti kosmoses(Loimurid näiteks suudavad elada kosmoses, ka kosmose vaakumis ja on ühed kõige arenenumad mikroorganismid) leidub pidevalt uusi atmosfääriga planeete, mis suudavad toetada elu. Samuti on hetkel taas arutusel teooria, et hapniku sisaldus õhus mõjutab organismide kasvu veel enam, kui siiamaale on suudetud seda tõestada.

Küll aga ei ole sa ainuke, kes seda arvab. Kuid, ulmefilmidega on kaks asja:
1) Seal esineb jaburust, aga
2) Mida inimene suudab välja mõelda, seda suudab ta ka saavutada.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Inimestele kes eitavad HIVi või AIDSi pole kahjuks vähemalt foorimus mitte midagi tõestada. Vastata miks HIV viirusi, jah mitte viirust, on raske ravida on lihtsam vastata. HIV viirus muteerub väga kiiresti ja hetkel teatakse ligikaudu 20 HIV viiruse veidi erinevat vormi.. Mis tähendab, et kui leiutataksegi ravim siis ravimit peab olenevalt riigist katsetama kümmekond aastat enne kui seda tarvitada lubatakse. Selle ajaga aga võivad domineerida hoopis uued HIV viiruse tüved. Lisaks on paljudel haigetel korraga mitu HIV viiruse tüve kallal, mis teeb nende ravi eriti keeruliseks. HIV viirus kuulub retroviiruste perekonda mida peetaksegi eriti salakavalaks viiruste grupiks. Ja väga kiiresti muteeruvaks viiruste perekonnaks. Ravimifirmade kasumlikkus ise on seetõttu üks suur müüt mida räägitakse. Väga tavaline on, et ravim töötatakse välja ja ka katsetatakse ligi kümme aastat ja siis mingi detaili tõttu ei saa tootmisluba, esineb liialt kõrvaltoimeid näiteks. Ja kogu aastaid kestnud vaev ja kulutused on maha visatud raha. Selle tõttu ongi paljud ravimid kallid, et tuleb teiste ravimite arendusega tekkinud kahjum katta. Ja taas, eriti keeruline on teenida HIV viiruse ravi pealt, kuna ei jõuta piisavalt kiirelt ravimit tootagi kui toimub viiruse muteerumine. Lõppude lõpuks aga oleks ravimifirmadele kasuks pigem elus patsiendid, mitte surnud patsiendid. HIV viiruse tõttu läbi AIDSI aga sureb inimesi väga palju, ehk nn. ravimifirmade tuluallikaid.
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”