Re: Süüfilis

Uurija kirjutas:Tere,
Mind huvitab selline asi, et kui oled nakatunud vahekorras, kas siis nakkab haigus edasi kohe järgneva vahekorraga või on mingi periood, millal ta kasvab ja on nakkusvõimeline.
Kui sa olid kaitsmata vahekorras ja peale seda tekkis kahtlus, et said endale suguhaiguse, siis järgmistel kordadel tuleb kindlasti kasutada kondoomi. Sest haiguste tekitajatel (mikroobidel, bakteritel jne) on olemas varjatud periood, millal nad on juba organismis sees, kuid ei anna endast märku, inimene tunneb ennast hästi ja võib ka mitte teada sellest et on nakatanud. Ja kui samal ajal kondoomi mitte kasutada, siis saab nakatada ka teisi, kellega sa seksid, sest haiguse tekitaja on sees ja sugulisel teel see levib ühest inimesest teisele.

Ja kui on suguhaiguse nakkatamise kahtlus, siis tuleks kindlasti pöörduda arsti poole et teha analüüse ja oma tervise seisundit kontrollida.

Süüfilisest põhjalikumalt saad lugeda siit:
http://www.aids.ee/main_est.php?id=49
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Minu teada tekkivad süüfilise haavandid sellesse kohta, kuhu nakatus on saadud, mehel näiteks peenise otsa. Haavand ei voola verd vaid on niisugune koht, kus nahka ei ole. Vähimagi kahtluse puhul tuleb tingimata uuringutele minna, sest süüfilis on surmav haigus. Surm ei saabu küll kohe, vaid alles mitmekümne aasta pärast. Aga kogu aeg on inimesel võimalik teisi nakatada. Raviks on antibiootikumisüst iga päev näiteks kahe nädala vältel.

kalervo kirjutas:Süüfilis on nakatav haigus, ja omast käest ei saa sa nakatust saada. Nii et nii kaua kui sa ainult iseennast rahuldad, pole ohtu.
Jumal tänatud!!! :D Ma pole veel kellegiga vahekorras olnud, mul olid mingid väiksed täpid ääred heledemad juu siis natukene liiga hoogne onaneerimine :P

Ei saanud aru, missugused täpid sul on ja kus kohas täpselt. Eriti ma küll ei usu seda sinu teooriat liiga hoogsest masturbatsioonist, aga muidugi, pole paha anda suguelunditelegi vahepeal natuke puhkust.

Kui sa mõtled seda mida minagi hetkel, ehk neid täppe, siis enamasti kasvavad sealt karvad, minagi algul ehmusin, mõtlesin, et mis need nüüd on, aga hiljem sain aru, et sealt hakkasid karvad kasvama.

Valgeid täppe esineb tavaliselt eesnaha all, sugutipea serva taga. Sealt muidugi karvu ei kasva, tegemist on vist rasunäärmetega. Igatahes on nad ohutud ja midagi pole vaja teha. Süüfilisega nad muidugi ei seostu.

Lugesin, et süüfilise esmane sümptom on haavand, mis tekib nakatumise piirkonda. Kas keegi oskab öelda, milline haavand välja näeb ja kas see võib näha tavalise punni moodi välja? Avastasin "alt poolt" karvapiirilt tupeavause juurest ühe punni, mis polnud valulik ja kadus paari päevaga. Mingisugust haava kui sellist ei olnud, katki nahk ei olnud ja praegu pole punnist enam mingisugust jälge. Süüfilise puhul pidid suurenema ka lümfisõlmed, kuidas sellist olukorda ära tunda? Olen väga mures.

Ma ei näe su kirjelduses vähematki viidet selle kohta, et tegemist võiks olla süüfilisega. Kuid süüfilis on nii tõsine haigus, et väiksemagi kahtluse korral tasub lasta arstil seda vereprooviga uurida. Süüfilise avastamiseks on olemas omaette vereproov.
Suletud

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”