suur mure :(

olen siis 15 aastane (kohe 16) ja mul on mingil imelikul põhjusel päraku juures hemorroid. juba mitu kuud tagasi avastasin selle aga ei pööranud suurt tähelepanu. nüüd aga sooviks väga kutiga anaalseksi proovida ja mul on hirm et äkki ei õnnestu :S äkki on valus või ma ei tea.. kas hemorroidiga on võimalik anaalseksi teha? ei taha arstile ka pöörduda sest ma ei tahaks seda eriti kellegile näidata..
oskab keegi head nõu anda?
tänud ette!!!!!

Re: suur mure :(

Kuna anaalseks võib päraku piirkonda vigastada, võib tekkida seetõttu hiljem ka hemorroid. Kui on juba hemorroid tekkinud, soovitatakse pigem vältida aga kui isu on nii suur, siis väga ettevaatlikult ning rohkelt libestit kasutades proovida.

Hemorroidid tekivad põhimõtteliselt seetõttu, et sidekude on natuke nõrgavõitu, kinnine kõht, palju istumist ja vähe liikumist.

Re: suur mure :(

Hemorroidide päris ravi on kirurgiline, aga sellega ei ole kiire. Võib-olla paari aastaga sult kaob asjatu häbitunne ja oled juba valmis oma tagumikku arstile näitama. Seda oodates võiksid kasutada apteegis ilma retseptita müüdavaid salve ja ravimküünlaid. Neid peaks olema lai valik. Oma toitlustamist võiksid nii sättida, et sul ei oleks kõhu kinnisust.
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”