Re: Kondoomita..

Suguhaiguse saamine ei olene sellest, kui mitu korda paljas peenis käib tupes vaid sellest, kas ta üldse käib või mitte. Kondoom oleks praegustest kahtlustest päästnud. Kahjuks üks kontroll ei näita kõike: näiteks HIV-nakatus on vereproovis näha alles peale peiteaega, mis oli vist 3 kuud.

no vaevalt suguhaigus nii kiirelt välja lõi, päris paljudel on pikk peiteaeg, vb herpes näiteks võib kohe välja lüüa, kui tõesti koldega otsene kokkupuude oli, aga seda sa oleks ilmselt märganud. võib olla ka suvaliselt ära hõõrutud sul seal midagi või kas või pesupulber tekitanud mingi reaktsiooni, ära nüüd üle ka paanitse. või olid koos tüdrukuga, kelle puhul on tõesti suur suguhaiguste kahtlus?

nii, asi jõudnud niikaugele et käisin juuli algul kontrollis, kus rääkisin oma mure ja andsin uriiniproovi ja täna sain teada et haigusi ei leitud, kuid uriiniproov näitab ju ainult klamüüdia ja tripperi võimalikust nakatusest... muidu üldiselt enam p.pea ei valuta enam nagu ennem ja mingeid muutusi nagu peenise puhul pole täheldanud, kuid ainukeseks probleemiks võiks nimetada näiteks sagedast urineerimist, nagu ca mõne tunni tagant ja uriinikogus on muidugi väike... Ideid?

Kui on punakas laik või laigud ja nahka koorub, võib tegu olla balaniidiga. See pole ka suguhaigus, nii et suguhaiguste testis seda siis tõenäoliselt ei tuvastatagi.

Sageli võib löövet peenisel põhjustada balaniit ehk siis peenise peaosa naha põletik. Iseloomulik on punetus ja/või laiguline lööve, mõnikord ka eritis. Võib kaasuda vähene sügelus, kuid tihti kaebusi ei ole.
Balaniit ei ole seksuaalselt ülekantav. See on põhjustatud normaalsete naha mikroorganismide (bakterid, pärmseened) liigsest vohamisest. Nende kasvu soodustab soe ja niiske keskkond eesnaha all. Põletik võib tekida, kui piirkonda ei pesta mõned päevad või mõnikord ka peale seksuaalvahekorda.

Balaniidi ravis on oluline peenise ja eesnaha piirkonna puhta ja kuivana hoidmine. Harvem on vajalikud ravimid.

Loe vertigo jutt läbi. Mõnikord on tõesti meesterahvad allergilised naisterahva tupevedeliku suhtes ja see võib tekitada löövet (punaseid laike peenisepeal, paisunud peenisepead, õrna kihelust). Kui julged siis küsi oma seksuaalpartneri käest järgi kas oli märgata mingeid häireid. Juhul kui on tegemist seentest põhjustatud lööbega siis aitab Lamisil nimeline salv. Ei maksa ära ehmatada, et kasutusõpetuses on sihtotstarbelise kohana märgitud varbavahed. Nädalasest määrimisest peaks piisama.
Admin

Külaline kirjutas:Põhimõtteliselt oli nii, et nimetus "paar tõuget" tuli sellest, et kui peenis tuppe läks, siis tekkis kohene ärritus ja jätkata polnud võimalik(valulikkus)
Seened annavadki koheselt sellise reaktsiooni kui meesterahvas on nende vastu allergiline. Käsimüügis olev Lamisil salv aitab. Proovi määrida nädal aega, midagi halba ta ei tee. Kui ärritus ära ei kao siis arst oskab ikkagi kõige õigemat nõu anda. Partner tuleb sellisel juhul korrale kutsuda, las ravib ennast terveks, kuna igasugune kokkupuude tema tupevedelikuga tulevikus annab koheselt sama tulemuse. Kondoomi kasutamisel tuleb samuti äärmist ettevaatlikkust üles näidata, et ei tekiks ühtegi kontakti (ka käte kaudu kondoomi paigaldamisel ja eemaldamisel).

Edu.
Admin

Külaline kirjutas:aitäh nõuande eest Nika.
Kuid ma ei saanud vastust oma kysimusele, et millest siis ikkagi see tihe urineerimine? Kas mul on tekkinud mingisugune põleik juba?
tihe urineerimine ja väike uriinikogus võib olla märk probleemist neerude või põiega üldse.

Külaline kirjutas:aitäh nõuande eest Nika.
Kuid ma ei saanud vastust oma kysimusele, et millest siis ikkagi see tihe urineerimine? Kas mul on tekkinud mingisugune põleik juba?
Ega seegi võimalus ei ole välistatud, et ärritus on edasi mööda kusejuha liikunud. Statistika järgi esineb meestel 6X (kuus korda) harvemini nt. põiepõletikku kui naistel (bioloogilised iseärasused). Tavaliselt peaks uriinianalüüs põletikku näitama. Selle murega tuleb siis juba perearsti juurde pöörduda.
Ka paisunud peenisepea võib sellist reaktsiooni tekitada kuna tekitab paisu ja põis ei tühjene korralikult või somaatiline reaktsioon.

Edu.
Admin

Peenisepea nagu paisunud pole, aga koguaeg on selline tunne , et uriin on peenisepeas ja vaja urineerida tihedalt... selleks ei pea isegi jooma palju .. aga kuidas selle Lamisil kreemi määrimisega on? Kas ma pean seda igapäev siis nädal aega määrima nt. õhtuti ja kas ma pean selle maha ka pesema nt. hommikul või nädalaega ei pese peenisepead või kuidas?
Ja lisan , et see tiheda urineerimise probleem algas peale seda kaitsmata vahekorda , seega peab olema probleem selles...

Külaline kirjutas:Peenisepea nagu paisunud pole, aga koguaeg on selline tunne , et uriin on peenisepeas ja vaja urineerida tihedalt... selleks ei pea isegi jooma palju .. aga kuidas selle Lamisil kreemi määrimisega on? Kas ma pean seda igapäev siis nädal aega määrima nt. õhtuti ja kas ma pean selle maha ka pesema nt. hommikul või nädalaega ei pese peenisepead või kuidas?
Ja lisan , et see tiheda urineerimise probleem algas peale seda kaitsmata vahekorda , seega peab olema probleem selles...
Ega kreemi kasutamine vabasta hügieeni jälgimisest. Määrid hommikul ja õhtul peale ja vahetult ennem järjekordset määrimist pesed puhtaks. Nädala peaks see asi unustatud olema. Kui siiski sümptomid ei kao siis arsti juurde tagasi. Hea oleks ka kui kasutaksid intiimpesuvahendeid aga see on vaid soovituslik.
Anna siis teada tulemustest.

Edu.
Admin

Nii, googeldasin siis enne miskit ja leidsin selle balaniidi kohta niimõndagi ja oli öeldud et see tihe urineerimine võib olla probleemiks eesnäärmepõletikule, mille ravi pidi olema päris pikaajaline ja keerukas? Kas ma peaksin siis minema uuesti arsti juurde ja rääkima seal sellest murest? Muideks, ostsin ka täna selle Lamisil kreemi ära ja õhtu alustan nädalast protseduuri, kuid need tibatillukesed punased mummukesed peenisepea otsas hakkavad vaikselt taanduma ja kui näpuga silitada siis enam ei annagi valusalt tunda nagu varem, kas see võib olla märgiks et asi hakkab paranema? Täiesti lõpp see kõik viib aina rohkem stressi..'
ja leidsin veel ühe probleemi, nimelt lugesin et suulimaskestale võib tekkida ka selline ärritus ja loomulikult tegin ma talle ju keelekat ka ja ma olen juba ammu täheldanud et ülahuul tundub ka nagu söövitatud olevat (tõesti ei oska kirjeldada) kuid seda peab valguse käes ja lähedalt nägema , muidu ei tähelda ning kipitab ka vahel... lugesin et huultele on ka mingid seentevastased salvid/kreemid sellevastu aga ega ma seda Lamisili ju huultele ei hakka määrima egaju ??? oehhh....

Kindluse mõttes käi ikka arstil ära, las teeb analüüsid. Ei ole vaja ennem ennatlikke järeldusi teha kui analüüsid tehtud. Lamisil salvi siiski ei maksa huultele määrida. Seenetest niipalju, et teinekord võib suunurkades küll kandidoosi leiduda aga see on seotud rohkem nõrga immuunsüsteemiga. Suu piirkonna ravimid on reeglina retseptiravimid (nt. daktarin).
Tegelikult on hea, et haigusnähud hakkavad vaikselt taanduma ja ma loodan, et salvi määrimine kiirendab veelgi seda protsessi.

Edu.
Admin

Analüüside tegemiseks peaksin pöörduma uuesti meestearsti poole? Mainiks ka selle, et ei ole veel kreemi määrimisega alustanud kuna olen natuke ettevaatlik ja ei taha negatiivseid tagajärgi, niiet pigem käin arsti juures kontrollis ja kuulan tema nõuannet ning tegutsen haiguse raviks vastavalt..

Külaline kirjutas:Analüüside tegemiseks peaksin pöörduma uuesti meestearsti poole? Mainiks ka selle, et ei ole veel kreemi määrimisega alustanud kuna olen natuke ettevaatlik ja ei taha negatiivseid tagajärgi, niiet pigem käin arsti juures kontrollis ja kuulan tema nõuannet ning tegutsen haiguse raviks vastavalt..
Eks Sa muidugi ise otsustad, kuidas parem on.

Edu soovides.
Admin

tekkis suur mure. Nimelt tegin ma suvel kunagi sellele samale naisterahvale oraalseksi, ja mõni nädal peale seda hakkasin täheldama ülahuule limaskestal sellist helevalget ärritust( huul pole keskelt roosa vaid valge) ja seda on näha ainult lähemalt vaadates, nüüd hakkasin tekkima sellised väikesed punnide kogumikud , midanäeb ka ainult teravalt vaadates, ja mis on minu point, ma tegin uuesti oraalseksi mõni päev tagasi talle, ja see limaskesta ärritus on süvenenud, lisandus kipitus ja kui ma uurisin oma keelt, siis keele otsas mõlemal pool külgedel on sellised paapulid, väikesed punnikesed, ja neid on palju, mis see olla võiks, ega ometi herpes??? kas kandidoos võib sellist ärritust põhjustada? see kondoomita situatsioon oli küll enne neid kahte intsidenti, siis peenisel ma herpesetaolist viirust ei ole siiani taibanud.

keegi ei oska midagi tarka öelda sellepeale? kuna mul oli ju juuni keskel see kaitsmata vahekorra intsident, siis peale toda oli mul peenise peal nagu punane laik, ja vertigo arvas, et see on balaniit, ja balaniit teadupärast tekib kandidoosist, mis omakorda tupeseenest, ja kui uurisin kandidoosi kohta, siis olid sümptomid vastavad : limaskestade kipitus, punetus, valge katt keelel, aga mind panevad muretsema need väikesed punnid mis on kõikjal keelel. Minu teooria oleks selline : suve keskel oli mul tervis korras, sain juuli keskel naisterahvale oraalseksi tehes kandidoosi, mis minu tugeva immuunsüsteemi tõttu end välja väga ei näidanud(kui siis mõni nädal pärast seda ainult see ülahuule valgeks tõmbumine), ja nüüd, kui ma olen olnud paar nädalat tõbine, siis mu immuunsüsteem oli nõrk ja ma sain talt nädal tagsi ägedas vormis selle kandidoosi.. AIDAKE, TUNDKE HUVI PALUN! homseks sain muideks ka aja meestearsti juurde, räägin seal oma murest.

parandaks, et sain seeninfektsioonid mis end välja ei näidanud, aga veel lisaks, et lugedes nende haiguste kohta, siis oli kirjas et antibiootikumide võtmine soodustab seda haiguse protsessi, aga ma olen 2 nädalat urineerimiskaebustele vastavaid tablette võtnud, kas see võib olla mõjutajaks? (nädal enne intsidenti alustasin võtmist)

Nii, käisin arsti juures ära, sperma analüüsi tegin ka eile ära, tänaseks kui arsti juurde oma uue murega pöördusin, siis olid tulemused olemas ja otsest põletikku spermas pole, ainult minimaalselt mingid põletikumikroobid, seega olen nagu enamvähem puhas. Aga selle oraalseksist tulnud seeninfektsiooni kohta ütles ta, et võtaksin mingeid probiootilisi tablette, mis peaksid normaalse mikrofloora taastama, ostsin mingisugused, 10päeva on ravikuur, kuid apteeker ütles et need pole otseselt suu seeninfektsiooni raviks, selleks on selline ravim nagu daktarin, aga seda mulle välja ei kirjutatud. Muidugi on 2nädala pärast uus aeg, söön need tabletikid ära ja siis kui pole midagi muutunud, siis küsin seda daktarini...
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”