Palun väga abi kolmel tähtsal teemal! :)

Minul on kolm mure...
Alustan esimesest.
Kas tõesti on beebipillid nii kahjulikud?Inimesed räägivad, et täiskasvanuna võib olla raskusi lapse saamisega. On see tõsi?!
Teine.
Kuidas oleks kõige mugavam ja tõhusam viis pikiinipiirkonna karvdest vabanemiseks? Raseerimisega tekivad punnid ja kasvavad üpris kiiresti uued karvad tagasi...
Ja kolmas.
Kas see on normaalne, et mul hakkas 2 päeva tagasi väike tupeveritsus, aga päevadeni on veel kõvasti aega ja päevadel ei oleks ainult selline veri..?Või peaksin arsti juurde minema?

Re: Palun väga abi kolmel tähtsal teemal! :)

1) Ei ole tõestatud veel. Samas pille on tegelikult päris vähe aega kasutatud veel. Aga arvestades seda, et rasedaks on võimalik jääda juba siis kui ühe pilli võtmisega ilmaks jääb, siis ilmselgelt niiii kahjulikud nad pole. Aga muidugi sõltub palju inimesest endast. Kahjuks praegu paremaid alternatiive pole välja mõeldud, kui kondoomi ei saa/ei taha kasutada ning lapsi ka ei soovi.
2) Epileerimine (väga valus, ma ise ei suuda) või siis salongis nt vahatamine. Maksab küll rohkem, ent plats püsib kauem puhas.
3) Mis mõttes "selline veri"? Päevade veri võib varieeruda tumedast heledamini, punasest pruunini ja paksemast vedelamini. Ning tsüklihäireid ikka esineb.

ma täiendaksin Reedetu vastust veel nii palju, et mitte et oleneb inimesest endast, vaid tema organismist. ehk siis võid võtta pille väga täpselt ja nii, nagu ette nähtud, aga ei tea kunagi, kuidas sinu organism toimib. näiteks on pillidega päris suur tromboosioht (veel suurem, kui olla suitsetaja). mul endal on ka päris ohtlikke migreeni ja insuldi vahepealseid olukordi olnud, kui kombineeritud pille võtsin, ja kui seda asja googeldasin, nägin, et selliseid asju on olnud väga paljudel, kes pille võtavad. nii et riskivaba see võtmine kindlasti pole, lisaks kõik kaalutõusud jms, sest see on ikkagi hormoonidega mängimine.

see raskus lapse saamisega võib juhtuda pigem siis, kui oled juba aastakümneid võtnud.

Kaalutõus peaks pillidest tulenevalt olema paari-kolme kilone, sest keha hoiab ajutiselt rohkem vett kinni. Ja see peaks kaduma mõne kuu pärast, nagu ka mitmed muud algsed kõrvalmõjud, kui keha on ära harjunud. Need juhused, kus keegi otseselt pillidest paisub nagu saiapäts on väga harvad. Pigem ikka tuleb suu kaudu sisse. http://www.meelespea.net/ee/kontratsept ... illid/kaal

Nonstopme kirjutas:Minul on kolm mure...
Alustan esimesest.
Kas tõesti on beebipillid nii kahjulikud?Inimesed räägivad, et täiskasvanuna võib olla raskusi lapse saamisega. On see tõsi?!
Teine.
Kuidas oleks kõige mugavam ja tõhusam viis pikiinipiirkonna karvdest vabanemiseks? Raseerimisega tekivad punnid ja kasvavad üpris kiiresti uued karvad tagasi...
Ja kolmas.
Kas see on normaalne, et mul hakkas 2 päeva tagasi väike tupeveritsus, aga päevadeni on veel kõvasti aega ja päevadel ei oleks ainult selline veri..?Või peaksin arsti juurde minema?
1) beebipillid tegelt kahjulikud jah. kõik ravimid on. kui neid kaua võtta, siis võib tõesti olla raskusi lapse saamisega. olen lugenud, et kui mingi 10 aastat võtta, et siis halb, aga tegelt ise usun küll, et piisab palju lühemast ajast selleks, et organismi korralik märk jääks.10 aastat võrdub ju 120 kuud ja see võrdub ikka päris, päris palju tablette.. pillid juba selles suhtes kahjulikud, et soodustavad naistehaigusi, tupekuivust ja no ise näiteks olen üliemotsionaalseks ja -pessimistlikuks muutunud nende nelja kuuga, mil võtnud olen neid nüüd. usun, et juba need 3 asja on mõjuvad näitajad tõestamaks pillide kahjulikkust. samas kui lühiajaliselt võtta neid ja mingeid erilisi kõrvalmõjusid ei esine (osadel ei esine), siis vast pole hullu.

2) kõige mugavam viis on minu meelest raseerimine, kuna on valutu, ja punnid peaksid tekkima igasuguse karvaeemaldusega, kui karvad tagasi hakkavad kasvama.

3) pakun, et kui nädal aega juba kestab, võiks minna arsti juurde jah.

ma rääkisin varem ka siin seda juttu, et keha hoiab ajutiselt vett kinni, ja nii enam-vähem ongi, aga nüüd olen kuulnud ja lugenud ka paljudest näidetest, kus tõesti ei ole rohkem sööma hakatud, aga kaalutõus on pillidega paari kuuga mitukümmend kilo, mis kas mõnel juhul läheb pillide lõpetamisega ära või siis jääb samaks ka pärast lõpetamist. ja neid näiteid pole kahjuks vähe.

Reedetu kirjutas:Kana, lingi palun mingi selleteemaline teaduslik uuring. Pille on väga palju erinevaid ja kui need, mida sina võtad, põhjustavad selliseid kõrvalmõjusid, siis ehk need ei sobi sulle ja oleks vaja vahetada. Mina vahetasin just emotsionaalsuse pärast (kuigi ei ilmnenud algul vaid pärast mitme aastast võtmist) pillid ära ja uutega pole mingeid probleeme.
mkm, seda ma ei tahagi väita, et kõigil peaks nüüd emotsioonidega mingi hull jama hakkama, vaid näide endast ja tõestus sellest, et päris kahjutud need pillid pole.

Nipiraamatus päris pikk artikkel pillide teemal. Kirjutan mõned siia ümber mille üle siin ka arutlesime.

Antibeebipillide võtmisega kaasneb kaalutõus - vale - Pillide võtmise alguses võib kaal tõusta mõni kilo vee kinnipidamise mõjul aga see kaob paari kuuga ja alati saab ravimi vahetada selle vastu, mis vee arvelt kaalu ei tõsta. Pillide ja kehakaalu tõusmise seotamine võib tulla sellest, et pille hakatakse võtma noorelt, kui toimub loomulik kaalutõus. Ja ka sellest, et kui pille hakatakse tarbima eluolu muutumise tagajärjel (nt teise linna partneri juurde kolimine), muutuvad ka muud harjumused ja elutempo.

Pillid on vähkkasvajale riskiteguriks - vale - Uuemate uuringute järgi vähendavad pillid emaka limaskesta, munasarja- ja pärasoolevähi riski. Samamoodi vähendavad pillid ka endometrioosi(valus haigus, võib viia viljatuseni) progresseerumist.

Pillid põhjustavad tuju kõikumist - ei teata - Ükski uuring ei seosta omavahel pille ja depressiooni aga kurtjaid on.

Pillides olevad hormoonid mõjutavad keha lühiajaliselt, kaks ööpäeva pärast pillide kasutamise lõpetamist on kõik ained kehast väljutatud ja tavaline, inimesele omane viljakustsükkel taastub kohe. Seetõttu on ka võimalik jääda rasedaks peale ühe pilli vahelejätmist või hilinemist.

Samas on olemas ka lugu, kus pillide tagajärjel tekkis siinustromboos. Ehk riskid on olemas ja kui ilmnevad kõrvalmõjud (nagu ka sellel naisterahval), on vaja minna kontrolli.
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”