Kipitus peale vahekorda.

Tere. Minu mure seisneb selles, et poisiga vahekorras olles on kõik korras, kuid mõne minuti pärast peale lõppu, kui olen vetsus ära käinud, tunnen tupes ägedat kipitust ja sellist põletuse tunnet. Kuna oleme pidevalt kasutanud Durexi libestit siis arvasin, et ehk olen sellele allergiline vms... Proovisime ilma, ent kipitus hullemgi - kui tavaliselt kadus see paari tunniga, siis seekord andis veel hommikulgi korralikult tunda (vahekord oli õhtul). Niiet ma ei tea mida teha.. tõsiselt häirivaks muutub see juba. Näiteks mingit "teist roundi" ei kannataks vist kunagi teha, kuigi mõnikord nagu tahaks. Aga siukse kipitava tundega ju ei saa, kõik nii hell seal allpool jne. Ise arvan, et nt. tupeseen see ei saa olla, kuna muid sümptomeid pole. Arstil käisin ka suht hiljuti isegi ning temalt ma midagi tarka ei kuulnud. Aa ja veel, see on kestnud vahelduva eduga (pigem koguaeg) seksuaalelu algusest peale, umbes 3-4 kuud. Oskab keegi ehk midagi arvata?

Re: Kipitus peale vahekorda.

hmm, ei tulegi praegu pähe midagi, mis seda põhjustada võiks, sest oled ise juba põhilised põhjused välistanud. oleks öelnud, et alguses nahk õrnem ja hõõrdumise tõttu kipitab, samas ütlesid, et 3-4 kuud juba nii. aga võib ikkagi olla n-ö alguse asi. või ega teil see vahekord väga pikk ei ole? kui väga pikaks minna, nt teha pool tundi või tund, siis võib jah ära hõõruda. ja kui kipitab nii kõvasti, siis äkki peaksid laskma paraneda. nt kui ühel õhtul teete, siis üks päev jääb vahele paranemiseks. sest kui on lihtsalt ära hõõrutud ehk siis mingid mikrorebendid, siis see vajab igal juhul paranemist. muidu ongi äkki nii, et hõõrud ja vigastad aina uuesti ja polegi võimalik, et ära paraneb ja üle läheb.

kondoomi ei kasuta? lateksi vastu võib ka allergia olla, ei pea olema vaid libesti. on veel olemas mingi spermaallergia, aga ei tea, kuidas väljendub, ja see ei ole ka eriti levinud.

mul endal on viimane kuu aega olnud vahekord enneolematult valus, nagu kaotaks iga kord süütuse, aga samas selline kibe valu, mitte päris süütusekaotamisevalu. ja pärast seda ka veel hommikul, nagu sinulgi. + igapäevane vahelduva eduga sügelemine. niisiis käisin ja kurtsin ka seda muret naistearstile. ta ütles, et on mingi seeneke seal, ja saatis mu apteeki vaginaalseid piimhappebakteri tablette ostma. ostsin ära ja 2-3 päevaga kadus see jama ära. niisiis pakun, et võib-olla sul on ka tupe mikrofloora sassis. mine mõne teise arsti juurde, sest su arst ei pruugi kas kõike teada või kõige peale tulla, või siis paku oma enda arstile see seene või mikrofloora variant välja ja las uurib veel.

Mul sama värk juba aastaid,peale vahekorda tekib põiepõletiku tunne. Arstidel käinud ja uuringuid teinud hunnikus (no varem ma olin täiesti kindel, et see on ikka põiepõletik). Nüüd olen pidanud leppima, et ei saagi mitte midagi teha. ju siis see on mingi minu iseärasus, et iga väiksemgi hõõrumine jms muudab nii tundlikuks lihtsalt. nõme.

autor kirjutas:esimene Külaline: Kas neid vaginaalseid piimhappebakteri tablette on võimalik saada ainult arsti retseptiga? Igatahes kui ka mitte, andis see mulle palju lootust, et ehk on minulgi sama asi ja kaob sama ruttu kui Sul. :)
ei ole vaja arstiretsepti : ). otsisin sulle pildid kolmest, mida tean, et saab ilma retseptita:

tabletid - 7,49 euri.
http://www.apteekkituotteet.fi/WebRoot/ ... bletti.jpg

tuppe pigistatav geel - umbes 9 euri.
http://www.orionpharma.lv/OrionPharmaLV ... _small.jpg

ja hinda ei tea :)
http://www.terveyskaupat.net/WebRoot/Ha ... ecovag.JPG

Külaline kirjutas:Mul sama värk juba aastaid,peale vahekorda tekib põiepõletiku tunne. Arstidel käinud ja uuringuid teinud hunnikus (no varem ma olin täiesti kindel, et see on ikka põiepõletik). Nüüd olen pidanud leppima, et ei saagi mitte midagi teha. ju siis see on mingi minu iseärasus, et iga väiksemgi hõõrumine jms muudab nii tundlikuks lihtsalt. nõme.
käi nii kaua erinevate arstide juures, kuni lõpuks keegi sulle midagi tarka öelda oskab. muidu arenebki millekski hulluks välja äkki.

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Mul sama värk juba aastaid,peale vahekorda tekib põiepõletiku tunne. Arstidel käinud ja uuringuid teinud hunnikus (no varem ma olin täiesti kindel, et see on ikka põiepõletik). Nüüd olen pidanud leppima, et ei saagi mitte midagi teha. ju siis see on mingi minu iseärasus, et iga väiksemgi hõõrumine jms muudab nii tundlikuks lihtsalt. nõme.
käi nii kaua erinevate arstide juures, kuni lõpuks keegi sulle midagi tarka öelda oskab. muidu arenebki millekski hulluks välja äkki.

Kuidas see saab millekski hulluks välja areneda, kui mul midagi viga pole? Kui oleks mida ravida, siis oleks juba ravitud.

Minul on umbes sama. Olin õhtul vahekorras ja hommikul oli selline kibe ja kipitav urineerida, tunne nagu oleks põiepõletik. See on kestnud umbes 2 päeva.
Me ei kasuta kondoomi, samuti ei kasuta mingeid muid rasestumisvastaseid vahendeid. Kui olen eelnevalt temaga vahekorras olnud, ei ole sellist olukorda olnud. Kuid nüüd on. See valu meenutab seda, kui olin esimest korda vahekorras. Peale seda ei ole esinenud sellist asja, aga nüüd on jälle.
Põiepõletik oli viimati üleeelmine kuu, ning seda ravisin antibiootikumidega.
Günekoloogi juures käisin ka mai kuu sees kontrollis, ning ei olnud mingeid probleeme.

Ma ei oska midagi peale hakata. Ei taha veel arstile minna, tahaks mingit aimu saada, kas see on normaalne või on mul midagi viga ?
Võib mul tõesti olla tundlik nahk, ning iga suurem hõõrumine tekitab sellise asja?
Või kas peaksin uuesti minema arsti juurde kontrolli ?
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”