Günekoloog (1. x)

Täiesti per*es. Ausalt no. Kirjutan seda küll emotsioonide ajel kuid siiski. Käisin just (eile õhtul) esimest korda günekoloogi juures. Ja see oli no niiii kohutav!!! Juba sinna teisse ruumi minnes, kus paluti alakeha lahti riietuda, tundsin, et plahvatan kohe.. St. hakkan nutma. Olen nii hellik. Hambaarstil ka pidevalt pillin. Miks just mina? Nii nõme. Istusin siis sinna tooli, jalad harki ja lihtsalt nutsin. Keegi polnud mind isegi mitte puudutanud, kuid ma tundsin end nii halvasti ja väärkohelduna. Pealegi polnud sinna minek minu mõte. Ma polnud selleks valmis. Kui siis arst vaikselt seal asjatama hakkas, tundsin nii meeletult valu ja hakkasin karjuma, et palun ärge tehke ja võtke välja.. Nii valus oli. (kuigi mind on lohutatud alati, et vaid ebamugav on ja valus mitte üldse) Ma ei saa aru kuidas ma üldse vahekorras saan olnud olla. Ning ilmselt imestas seda temagi. Mingeid proove ta võtta ei saanud, ainult ühe, mis tupe äärest suht, et midagi kuskile väga sügavale lükata polnud vaja. Munasarju ja muid asju, et kas on ikka korras ja kõik oma koha peal, vaatas läbi UH. Selleks ajaks olin juba maha rahunenud ja tänasin õnne, et see õudus läbi on. Samas oli arst väga tore ja mõistev. Lohutas, et esimese korra kohta on selline reaktsioon täiesti mõistetav. Kartsin muidugi kõige hullemat, et satun mingi mõrra juurde. Seepärast ma ei saagi aru, miks see nii valus oli. Püüdsin küll lõdvestuda ja tundsin end selle arstiga hästi. Aga jah, sain täieliku trauma sealt. Terve õhtu peale seda oli kohutavalt halb tuju ja imelik ebamugavustunne valdas keha.. Siit selle pika pläma peale nüüd minu küsimus, millele tegelikult ilmselt vastust polegi, aga siiski, kuidas ma peaksin veel järgmine kord günekoloogi juurde minna, kui mul esimesest korrast niii halvad kogemused on? Oleks nagu tapamajas käinud.. Ilmselt kuulsid inimesed ooteruumis ka minu palumist ja anumist, et järgi jäetaks. Ma tahan ju lasta end kontrollida ja veenduda, et kõik on korras, kuid ma ei suuda... See pole võrreldav mitte millegiga mida eile seal tundsin. See oli ikka äärmiselt traumeeriv kogemus. Kadestan neid, kelle jaoks see on ei miski ja kes seal vabalt regulaarselt käia suudavad... Mina ei hakka vist kunagi suutma. Hetkel on küll tunne, et see jääb esimeseks ja viimaseks korraks. Olen kindel, et kellegil pole kunagi niimoodi olnud. Ikka ainult mul.. : (

Re: Günekoloog (1. x)

Tuleb rohkem trenni teha sellele kehaosale, siis muutub tuimemaks ja pole valus. :D Ah, see oli loll nali muidugi. Ma arvan, et sa ikka kujutad asja ette. Tegelikult ongi ebamugav, aga ei saa öelda, et valus. Ise külastanud mitut eri günekoloogi oma pika elu jooksul ja nad ongi kõik toredad ja mõistvad. Sellise töö juures muudmoodi eriti ei saa, tegemist ikkagi arstiga, keda klient peab 100% usaldama oma intiimsete piirkondade kallale.

Sellega harjub ära. Günekoloogi töö ongi selline, ma arvan, et ka nemad on sellega harjunud ja reeglina ka rahul.

Vaata, südameprobleemide korral kuulatakse ka sul südant. Selleks võetakse rindkere paljaks ja ainult esimestel kordadel on natuke imelik. See pole küll ehk nii hea näide, aga annab sama välja. Arstid teevadki lihtsalt oma tööd. Sa kujutad tõesti lihtsalt probleemi ette seal, kus seda ei ole.

Ma pakun, et kuna sa olid nii tohutult närvis, siis seetõttu olid ka pinges ja siis on tõesti valusam. Arst ju pidevalt ütleb e lõdvestu ning lase lõdvaks. Ma arvan, et sa võiksid siiski arstiga läbi rääkida ja äkki järgmine kord ka minna. Siis teaba arst ka, et sa oled niivõrd närvis. Ehk aitaks see, kui ta seletab igat sammu ja igat asja. Miks ta teeb, millega ta teeb, kuidas ja mis arstiriist see on. Võid uurida arstilt, kas ehk sobiks kui sul nt lai seelik seljas oleks, et siis poleks alakeha täiesti paljas.

Ma olen kindel, et sa pole ainus, kes selliselt end tundnud on. Tegu on ju siiski privaatse kohaga ja võib olla veider kellelegi end niimoodi avada, kes pole su lähedane inimene. Võimalik, et asi on ka selles, et sinnaminek polnud sinu mõte (miks siis läksid?)

arvan ka, et eelkõige alguse asi, et imelik see teiste ees paljastamine jne. nagu Mamie ütles, siis südameprobleemide korral peab ka paljaks võtma ja tõesti oli alguses suht imelik ka seda teha, eriti kui mingi meesarst lähedal on. kui koormustesti läksin tegema, siis pidin ka nn paljaks võtma (ülakeha) ja pandi ka need südame asjad külge ja pidin veel koormustesti nii tegema poolpaljalt. suht ebamugav iseenesest ja oli ka meesarst, aga kuna see oli hiljuti, siis eriti ei huvitanud, kuna praegu ei põe enam selliseid asju. aga kunagi ammu spordiarsti juures ikka suht imelik olla. nii et loodetavasti läheb sul ka ajaga üle see hirm. arst on arst ja teeb lihtsalt oma tööd ja seda selleks, et sind aidata. võta mingit palderjani või muud rahustit või joo kas või piparmünditeed enne arsti juurde minekut, ehk siis ei teki nii suurt paanikat.

Minul on ka valus olnud!! Ja mitte ebamugav, vaid tõesti valus! Ja kui teist korda käisin, oli sama valus. Ma algul arvasin, et a ainuke, kellel konkreetselt valus on, aga mu õde rääkis, et temal oli ka valus! Nii et, sa pole päris ainukene, kuigi enamus räägivad, et ainult ebamugav on, aga mina ei saa aru nendest, kuidas siis mul nii valus on :S Järgmine kord lähen meesarsti juurde, äkki on see õrnema käega ja ei tee nii palju haiget.

ma käisin ka günekoloogi juures ja valus oli, aga seda ainult selle pärast, et oli samuti põletik ja just neid munasarju uurides oli valus. aga kui lihtsalt suguhaigusi nt minna kontrollima, et kas on olemas midagi, siis küll sulle haiget ei tehta. kontroll ise valus ei ole. noortele tüdrukutele tihti arstid seletavad ka, mis tööriist on mis ja mida ta sellega teeb.

Ärge üldse muretsege kui tahate teada mida tehakse siis... Kõige pealt küsitakse küsitakse küsimusi ja ,bla bla bla. Siis läbivaatusel kõigepealt kobab tuppe väljpoolt ja siis metallist instrumendiga mida kutsutakse peegliks. Selle ta paneb sul tuppe,sel ajal tunned kerget venitust. Siis võtab arst proovid. Mõned vahendid võivad esmapilgul jätta mulje ,et on teravad,aga pole. Teises osas paneb kaks sõrme tuppe ja katsub kõhtu. Läbivaatus kestab 5-10 minutit. Kui sul on valus siis KINDLASTI ü tle .sul on õigus privaatsusele niiet julge ikka küsida.
Vasta

Mine “Seksuaalelu, hügieen, haigused ...”