Kitarriõps

Tere! Mida teha, kui käid muusikakoolis ja õpid kitarri. Sinna oli õnneasi saada. Ja ma sain toreda õpetaja, ENT... ta on suitsetaja. Ta haisseb ja meie stuudio on haisu täis. Ta käib mitu korda tunnist ära. "Noote paljundamas" ja annab mulle mingi loo mida mängisa. Tglt paljundab ja teeb ühtlasi suitasu. Mul pea rõvedaly valutab ja mul on keeruline keskenduda. Ma ei tahaks olla passivsuitsetaja, mida teha???

Re: Kitarriõps

Ega muud pole teha, kui õpetajale seda delikaatselt mainida. Mõistan muret täielikult, kuna ka mul endal hakkab suitsuhaisu peale paha ja pea valutama. Ausalt öeldes ei oska ma aga mingit piisavalt head nõu anda, et kuidas oleks kindel toimiv viis õpetajale mainimiseks, nii et ta seda isiklikult ei võtaks. Mul otseselt seda kogemust ei ole, et oleks pidanud kellelegi delikaatselt selgitama. Eks enamik inimesi saaks aru ja võtaks palvet kuulda, aga konkreetselt sinu õpetajat me jällegi ei tunne. Eks sa peadki selgitama, et sul on väga hea meel, et tema õpetajaks said ja oled väga rahul, aga et sul on selline mure, et oled suitsuhaisule (või mõtle selle kohta mingi parem sõna..) väga tundlik ja et see on mitmel korral lausa su keskendumist seganud. Et sa ei ole otseselt selle vastu, et inimesed suitsetada valivad, vaid lihtsalt kui see lõhn sinuni jõuab, siis hakkab halb. Et kui tohib paluda, siis ta suitsetaks võimalusel pärast sinu tundi.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”