Saksa keel ja õppealajuhataja

Tere ning kaunist koolialgust kõigile!
Täna, esimesel päeval, kus toimusid tunnid, sain ma teada, et mul oleks põhimõtteliselt võimalik minna vene keelelt üle saksa keelele. Olen õppinud kuuendast klassist vene keelt ning pean tunnistama, et mul on tõsiseid probleeme sellega. Ärge arvake, et ma pole seda õppinud ning villin tunnist, sest asi on vastupidine. Vene keeles on alati kõik tehtud ning üritan asjadest aru saada, aga selle ainega on mul tõsiseid probleeme. Näiteks hääldamine. Valisin vene keele kuuendas, kuna kõik sõbrad valisid ning põhimõtteliselt oli see vabatahtlikult kohustulik.
Täna rääkisin saksa keele õpetajaga, kes oleks nõus mind õpetama, kui ma oleksin ise tubli ja püüdlik, käiksin konsultatsioonis ja õpiksin palju iseseisvalt. Hiljem rääkisin sellest õppealajuhatajaga, kes põhimõtteliselt keeldus minuga seda teemat arutamast, tõi ainukeseks väiteks, et tasemed on liiga erinevad. Peale tunde käisin rääkimas direktoriga, kes ütles, et ma võin minna saksa keelt õppima, kui teen avalduse selle kohta.
Probleem on, aga selles, et ma ei kujuta ette, kuidas ma saaksin õppealajuhatajaga räägitud, et ta nõus oleks. Äkki te oskaksite öelda, milliseid väiteid ta võiks veel kasutada minu vastu, et keelata mul saksa keele õppimist nendega, kes on õppinud seda kuuendast klassist saati. Ma tean, et ma suudaksin aasta lõpuks saksa keelt rääkida paremini, kui vene keelt praegu.
Aitäh lugemast ning teretulnud on kõik soovitused.
Aga mis siis, kui sa ühel heal päeval ärkad üles ning avastad, et terve viimane aasta on olnud uni?

Re: Saksa keel ja õppealajuhataja

Kas Sul on mingid eelteadmised saksa keele kohta?

Eks kool muretseb seda, et nemad peavad kooli lõpuks mingi võõrkeele õpilastele kindlal tasemel selgeks saama ning siis on oht, et lõpuks ei saa Sa kumbagi keelt selgeks.

Mis klassis Sa muidu oled? Kaua Sa vene keelt õppinud oled ja teised saksa keelt?
Ehk oleks lahendus, kui teha mingi üleminekuaeg, kus õpid mõlemat keelt ning täielikult saksa keelele lähed üle, kui õpetaja on veendunud, et Sa selle selgeks suudad saada?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Saksa keel ja õppealajuhataja

Üleminekuaeg oleks kindlus ka sulle endale, et sa tõesti saad hakkama. Saksa keel võib ka väga raske olla (minu eriline "armastus" kuulub sellele, et erinevalt vene keelest ei ole saksa keeles sõna soo määramisel reeglit) aga kui sa ise pingutad ja vaeva näed, saad hakkama.

Igaljuhul, korja kokku load (kirjalikult) direktorilt, oma vanematelt ja ka õpetajalt. Õpetaja peab ka nõustuma sellega, et ta pühendab sulle ekstra aega. Ja õpetajaga saad kokku leppida üleminekuaja kestvuse ja selle, et kuidas selle lõppedes otsustatakse, et võid minna teise keelerühma või ei.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”