PALUN AVAGE, VASTUSEGA KIIRE!!!!!!!!!

Tere. Lugu selline, et mu klassijuss on täiega imelik.
Iga kord kui olen haige (olen väga nõrga tervisega) helistab koju ja küsib, et mis viga on ja kas arsti juures oled käinud jne. Ma ei hakka ju 38.5 palavikuga arsti juurde minema.
See pole muidugi kuigi hull, aga ma lasin ükskord klj tunnist jalga, et bussile jõuda ja nüüd ta helistas selle asemel, et mu emaga ühendust võtta mu isale, kes elab u. 100 km kaugusel. Ja rääkis, et mul on hunnik põhjusetta puudumisi ja, et ma laskvat pidevalt tundidest jalga.
Nüüd on mul esmaspäeval õppenõukogu ja taodeldakse käitumishinde alandust (samas meil uks poiss paneb pidevalt poppi ja ei ole käitumishinde alandust saanud).
Lisaks kõigele on õpetaja i*ikas ja rägib hullu vene aktsendiga nii, et tast on võimatu aru saada. Ja on nagu ülemäära jälgiv/ ahistav. Ja kommenteerib koguaeg kui keegi midagi kannab, et kandku pikkemaid riideid nendega hakkab külm ja need on liiga paljastavad või kui keegi juukseid värvib, et see on kahjulik ja bla-bla- bla (ta on erialalt lotta õps).

Igaljuhul mida teha???

Kas kui mul oleks tunnistusel mudu kõik 5-ed, aga palju puudumisu (põhjusetta puudumisi pole va. üks poppi tegemine) annab istuma jätta.

Sry et pikk tuli, loodan et viitsisite lugeda.

Tänan juba ette.

Re: PALUN AVAGE, VASTUSEGA KIIRE!!!!!!!!!

Minu arvates pole selles midagi imelikku, kui õpetaja on oma töös pühendunud ning ilmselt ka muretseb iga õpilase pärast.

See, et klassijuhataja helistas isale - oli talle eelnevalt su vanemate poolt öeldud, et ühendust võtta eelkõige emaga? Kui ei, siis on ju normaalne, et suheldakse mõlema vanemaga, samuti võis olla ka nii, et su ema ei võtnud telefoni vastu. Mul helistas muusikakooli õpetaja ükskord mu isale, kes elas samamoodi hoopis maal ja polnud eales mu muusikakooli asjadest midagi kuulnud. See oli ka naljakas, aga samas täiesti normaalne. 100 km kaugusel olemine ei tähenda ju, et oma laste käekäiguga kursis olma ei peaks.

Kas ma saan õigesti aru, et käitumishinde alandamist taodeldakse selle põhjal, et läksid ühe korra klassijuhataja tunnist ära? Või jätsid midagi veel rääkimata? Ühe puudumise põhjal hinde alandamine tundub natuke liig jah, samas ükskord pani mul klassijuhataja samamoodi hoolsuse koondhindeks kolme (kuigi kõik õpetajad olid pannud 5, sh ta ise) ja kui küsisin, et miks, siis ütles ta, et mul oli üks põhjuseta puudumine. Kuigi mul isegi polnud. Nii et jah, ju siis on normaalne neid hindeid üsna suvaliselt laduda.

"Lisaks on õpetaja idikas" - Milles see siis täpsemalt väljendub? Ainult selles, et vene aktsendiga räägib? Kui ta on rahvuselt venelane, siis on ju loomulik, et ta räägib aktsendiga. Kui see klassijuhataja teil päris uus ei ole, peaksite olema ära harjunud. Ja kui tõesti mõnest lausest aru ei saa, siis paluge lihtsalt korrata. Vaevalt et õpetaja meelega teiega hullemat aktsenti kasutab, et te aru ei saaks.

See, mis riideid keegi kannab või kas juukseid värvib, on tõepoolest pigem inimese enda asi, aga soovituste andmine on ju normaalne - liiga õhukeste riietega võib ju neerud jms ära külmetada, juuste värvimine on tõepoolest kahjulik ja ei tasuks seda, eriti lapsena, üleliia tihti teha. Selles mõttes on normaalne, et ta neid asju vahel mainib.

Kui on viied ja üks põhjuseta puudumine, siis selle peale küll istuma ei jäeta.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”