Kas õpetaja on täitsa peast segi läinud?

Olen 14 a tüdruk.Mul on noorem vend kes käib 2.klassis. Istusin täna oma toas ja äkki kuulsin kuidas ta nuttis, ma läksin ta tuppa ja küsisin mis juhtus. Ta ütles et peab homme heegelnõela ja lõnga kooli kaasa võtma ja nad hakkavad heegeldama... Ja tõepoolest oli niimodi eKoolis kirjas. Lohutasin teda ja ütlesin et mul on kõik asjad olemas ja ma õpetan talle seda. Aga mul on üks küsimus, kas see on normaalne et TEISE klassi POISID peaksid heegeldamist õppima? Mina (tüdruk) õppisin küll seda alles neljandas klassis ja minuteada poisse heegeldama ei õpetatagi... Varem on ka see tema klassijuhataja silma jäänud oma "mu klass on teistest targem" jutuga. Täitsa lõpp!Kas see õpetaja on peast segi? Kusjuures mu vend ütles mulle veel et "meie kõrval olev klass heegeldab ka"(nende kõrval on 4.klass) ja pärast ütles ta veel et "õpetaja ütles et ta võib õpetada salli teha". Aga see on ju jube raske poisile, veel 2.klassis! Ma tegin 4.klassis veel ainult pajalappe.Ei noh loomulikult aitan ma oma venda, kasvõi teen kogu töö tema eest ära, sest mina isiklikult oleksin küll solvunud saada halba hinnet kui ma näiteks ei saaks hakkama...

Re: Kas õpetaja on täitsa peast segi läinud?

See on küll iseenesest tore, et oma venna käekäigu pärast muretsed, aga õpetaja planeeritud heegeldamine on teisele klassile täiesti paras ja normaalne tegevus. Kui nad õpivad seda kõige lihtsamat heegelsilmust, siis seal küll teise klassi lapsele midagi rasket ei ole, ka lasteaialapsed saavad sellega hakkama. Seda sa kindlasti ei peaks tegema, et tema eest heegeldama hakkad ja ka ette õpetada pole vaja, küll koolis õpetatakse. Ja see mure, et poisse ei peakski heegeldama õpetama - ega selle eesmärk pole vaid, et poisid sellega pidevalt tegelema hakkaks, ka tüdrukutest hakkab vaid mõni üksik veel edaspidises elus heegeldama. Eesmärk on ikka võimalikult paljude erinevate tegevuste ja käsitöövormidega kokkupuude tekitada, samuti on see heegeldamine peenmotoorikale hea harjutus. See, et õpetaja VÕIB huvitatutele õpetada salli teha - mis selles halba on? See pole ju kohustuslik. Ehk mõnele sobib selline käsitöö ja miks ta siis ei võiks salli teha? Sall ja pajalapid ei ole tehniliselt just kuigi erinevad asjad, lihtsalt salli heegeldamine on aeganõudvam.

Arvan, et muretsed üle ja võiksid lasta vennal ise oma asjadega hakkama saada, mitte ka tema ees õhutada seda õpetajale vastandumist, et õpetaja on segane ja ei peaks neid asju teiega tegema jne. Toeta, ütle, et selles pole midagi rasket ja et kui ei saa aru, palugu õpetajal üle seletada, anna märku, et usud, et ta saab hästi hakkama jne. Kui sa ütled, et see on teise klassi lapsele liiga raske ja küll sa aitad tal ära teha, siis vend usubki, et on raske. Teiste suhtumine määrabki suures osas selle, kuidas inimene ise ülesandesse suhtub.

Heegeldamine on vägagi normaalne. Ka meie pidime seda algklassides oskama ning poistele ei tehtud mingeid järeleandmisi. See, et tal on püksis midagi muud ning rindu pole, ei tähenda, et ta nii loll on, et heegeldada ei oska.
Aga kui teie tüdrukud heegeldaksite ning posid seda tegema ei peaks, mida peaksid poisid tegema?
Ning nagunii peavad poisid õppima veidi õmblemist, kui nad soovivad ajateenistuses hakkama saada.

Ma mäletan et ma heegeldasin lasteaias 5 meetrit pika nööri ja sellest mA tegin pildi liikusin paberile väga uhke olin. Ma arvan et su vend õpib selle ära ja kui koolis mitte siis kodus. Minul on olnud väga hull klassijuhataja 1-4 klass ta on 54 aastane naine kõhu peal suur rasvakorts väga kole aga see selleks meie pidime 1 klassis mõlema looma sellepärast et meie koolis on liitklassid ja kolmas klass tegi seda ta oli tõesti väga jube. Praegu annab ta mulle kunsti. Ta on koolis kõike rarrituim õpetaja ta teeb kõike nagu temal koolis tehti kui ta väike oli.

Külaline kirjutas:Ma mäletan et ma heegeldasin lasteaias 5 meetrit pika nööri ja sellest mA tegin pildi liikusin paberile väga uhke olin. Ma arvan et su vend õpib selle ära ja kui koolis mitte siis kodus. Minul on olnud väga hull klassijuhataja 1-4 klass ta on 54 aastane naine kõhu peal suur rasvakorts väga kole aga see selleks meie pidime 1 klassis mõlema looma sellepärast et meie koolis on liitklassid ja kolmas klass tegi seda ta oli tõesti väga jube. Praegu annab ta mulle kunsti. Ta on koolis kõike rarrituim õpetaja ta teeb kõike nagu temal koolis tehti kui ta väike oli.
Noh, ma arvan, et see "rasvakorts" jms ei puutu eriti sellesse, kuidas õpetaja õpetab. Igast tühjast-tähjast ei tasuks ka probleemi teha.

Külaline kirjutas:2. klassi õpilased saavad heegeldamisega vabalt hakkama? Ma käin 10.klassis, vanust 17 aastat, ning pole kunagi heegeldanud, pole õrna aimu kah kuidas see käib.
ja see, et sina pole kunagi heegeldanud, tähendab kindlasti, et teise klassi õpilased heegeldamisega hakkama ei saa? kust sa tead, kui sind oleks teises klassis heegeldama õpetatud, ehk oleksid osanud, oskaksid nüüdki?
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”