klassijuhatajatund

minu klassijuhataja on ka mu matemaatikaõpetaja. mul on nädalas 5 matemaatikatundi. nädala maksimaalne tundide arv on 30. tundi (käin 6. klassis). AGA! õps on lisanud klassijuhatajatunni tunniplaani mis teeb kokku 31 tundi nädalas. kui ma rääkisin talle, et see tund on üleliigne ja seda ei tohiks olla, kuna see ei mahu nädala sisse, siis ta ütles, et see ei peagi mahtuma tunniplaani, sest see on infotund. see õps kasutab väga tihti seda tundi ära, et teha sellest tunnist matemaatikatund või kui nt. kunstiõpetaja jääb haigeks ja kunstitund on vaba, siis ta teeb selle mataks. niiet, vahest ongi nädalas 6. matat.
mis mind arusaamatuks tegi, on: kas tunde tohib nii muuta? kas õpetaja käitub lubatult? mida ma teha saan, et see muutuks?
olen rääkinud ka direga, aga ta ei taha sellega tegeleda, sest kedagi ei koti reeglid (kuigi nad on ise meile 17 lk kirjutanud).
see õps ei kavatse oma korrupstiooni muuta.

Re: klassijuhatajatund

jah, hull probleem siis nüüd. minu klassijuhataja on geograafiaõpetaja ja tihtipeale teeme klassijuhataja tunnis midagi geograafiaga seotut, sest alati ei ole nii palju infot edasi anda. mis see üks lisatund teeb sinuga, tapab ära? kas ise täidad kohusetundlikult kõiki reegleid et teistelt sama nõuad?
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Mulle kõlab see ka naljakalt, et ühe tunni pärast selline probleem, lausa haridusministeeriumisse vaja minna jne. Ega see tund sul ju mööda külge maha jookse, liiga targaks pole ka võimalik saada. Kusjuures, väga paljudes koolides eiratakse seda maksimaalset tundide arvu, et õpilastele paremini õppekavas ettenähtu selgeks teha. Ära üle paanitse, see on ju hea asi, et õpetaja sellega tegeleb, et te aine korralikult selgeks saaksite.

Kui mõni ainetund jääb ära, siis tuleb see asendada, seega on asendatud tunnid matemaatikaga. Lisa tunnid, eriti matemaatika tunnid tulevad sulle kasuks! Sul tuleb see aasta tasemetöö ning, mida rohkem sa õpid, seda lihtsam on sul riiklik tasemetöö sooritada.
Mis puutub klassijuhatajatundi, siis see on tavaline. Seda tundi pole ette nähtud, ning õpetaja tahab teist ülevaadet saada- mis tuleb ka teile kasuks. Ning tavaliselt ei kesta klassijuhatajatund ju terve tunni?

mind segab see, et õpetaja teeb selle tunni mataks. mis kasu sellest lisatunnist on kui ta ei õpeta midagi seal ja lõpuks jätab ikka terve uue teema iseseisvalt kodus õppida. kui mataõps saab tunde ette ja taha teha, miks siis teised aineõpetajad ei saa? näiteks: kunstiõpetaja tunnid jäid ära, sest ta oli haige. mataõps tegi need tunnid mataks. kunstiõpetaja ei saa ju kuskilt aega juurde võtta ja neid järgi teha? 
kui seda klassijussi tundi poleks, ei saaks ju mataõps neid mataks teha. teiste aineõpetajatega on küll nii, et kui tund jääb ära, siis jääb ära.
Eelmistele, kes ütlesid, et "issand jummel, ühe tunni pärast siuke probleem! niikuinii neid eiratakse" Aga kellele siis neid reegleid tehakse? See on täpselt sama kui te ütleksite, et "ma lähen punase tulega üle tee, sest nii kui nii reegleid eiratakse!" Kas teil oleks suva kui te peate tööd tegema 1 tunni rohkem, kuigi selle eest tunnitasu ei maksta?

Tere

Kõigepealt. Haridusministeeriumisse kaebamine on väga mitme sammu vahele jätmine.
Enamus koole Eestis haldab kohalik omavalitsus. Ehk siis nende eest vastutab vald või linn, mitte riik. Riigikoolid on väga vähesed, mingi suurema eripäraga koolid.
Seega kui kaebamiseks läheb, siis ministeerium on vale koht. (Kui Sa just riigikoolis ei käi). See kooliväline asutus, kellega siis probleeme klattida, oleks siis Tallinna näitel Tallinna Haridusamet. Eks igas linnas-vallas on mingi analoogne koht.

Aga ka Haridusamet on sammude vahelejätmine. Ning otse sinna minnes jätad lihtsalt endast halva mulje.

ALATI tuleb probleemid kõigepealt püüda lahendada kooli sees.

Kui Sind see klassijuhatajatund häirib, siis suhtle näiteks oma kooli õpilasesindusega. Vaata, mis nõu nad Sulle anda oskavad. Nemad on ka konkreetse olukorraga paremini kursis.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus: Aitäh, abi eest. Ma lihtsalt ei osanud kuskile pöörduda.
Jootekol: Asi on põhimõttes. Reeglid on tehtud selleks, et inimesed saaksid omavahel läbi ja poleks ebaõiglust. Mind segab, et see õpetaja rikub pidevalt seadust, sest see puudutab mind ka. Ma pole midagi illegaalset teinud, aga kui ma oleks? Kas see muudaks fakti, et õpetaja rikub reegleid? Ei muudaks.

Rahune nüüd kõigepealt maha.
See 1 tund ei võta sult tükki küljest, ma saan aru, kui sa räägiksid 2-4 tunnist. Haridusministeeriumis naerdakse sind lihtsalt välja, patsutatakse õlale ja saadetakse koju tagasi. Õpetaja töö ongi teid õpetada ja kui nüüd rääkida reeglitest, siis sa ei kujuta ettegi, kui palju neid siin ilmas rikutakse. Aga sellest ei tehta osade asjade puhul suurt numbrit, ka mitte sinu ühe tunni pärast.
Mis sa nüüd teed, kui ma ütlen, et kontrolltöid tehakse ka nädalas rohkem, kui lubatud? Lähed presidendi jutule?

See veidi mõtetu teema ei ole mille kallal viriseda? Vaata näiteks Tallinna Prantsuse Lütseumi 6. klassi tunniplaani, seal nädalas mingi 34 tundi 6. klassis. Või peaaegu ükskõik millise kooli tunniplaani vaadata, enamikes koolides on rohkem tunde kui lubatud... Eliitkoolides eriti, kuid ka tavalistes koolides. Mul endal on ka klassijuhataja tunde mataga asendatud kuid ma ei ei ole kunagi isegi mõelnud selle üle virisemisele

Ma vist ei hakka oma klassijuhatajast rääkidagi. Meie klassijuhataja tund kestab alati 45 min aga mu õel kes käib 7 klassis mina 6 klassis sellel puudub üldse klassijuhataja tund sest kui midagi vaja rääkida tuleb ta vahetult klassi ja räägib kui meie sellest oma klassij rääkisime ütles et see on lubamatu neli ei ole aga meil on. Meie klassijuhataja on kooli logopeed ta koguaeg klassijuhataja tunni ajal räägib põhiliselt inimeseõpetusese (seda sama mida me seal räägime)ja veel ta suhtub meisse nagu lasteaia lastesse ta ütles et me jõulupeol klassika jõuluvanale estaksime ühe lasteaia laulu. Ja veel ta koguaeg korrutab ühte sama asja vähemalt 6 korda kas te ikka saite aru kui ei saanud sis öelge et see ikka käib nii räägi kuidas sina sellest aru said. Lihtsalt ta ajab mind nii närvi

Sõnasta täpsemalt, milles siis mure seisneb?

Et klassijuhataja teeb klassijuhataja tunde?
Et ta veendub, et te kõik infost aru saite?
Et ta jõulupeole mingi tegevuse mõtles, mis Sulle ei meeldi?

Lasteaialaulud on mõnikord täitsa vahvad lapsepõlve meenutamiseks. Mina nt just täna laulsin lasteaia laule. Täitsa vahva oli :)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”