Probleem õpetajaga! Palun abi

Mu probleem seisneb selles, et mu õps käitub liclt üliveidralt minuga. Enamjaolt hateb mind täiega. Ma pole matas üldse hea ja ta koguaeg mõnitab mind sellepärast terve klassi ees. Piinlik on! Ja vahest hakkab lic mulama(ebasiiralt) et ma olen üks ta lemmikutest ja et ma olen estas kõõõige parem... kuid järgmine tund ta lihtsalt mõnitab kõiges! Ta ütleb mulle lambikalt keset tundi: Kas sa järjekordselt ei tööta tunnis kaasa või?! Kuigi ma loen jumala vaikselt õpikust teksti. Mu ema ja sugulased on kõik öelnud et see õps on suht hull. Tal oli rinnavähk ja peale seda on ta niiii vastikuks muutunud! Ja just minu ja mu sõpradega. Ta tahab mulle koguaeg käru keerata ja kui arenguvestlus on valetab ta mu emale näkku phmtslt. Ma vihkan seda kõike! Ja ta sunnib meid koolisööklas vastikuid toite sööma (nt kalasuppi milles on hiiglaslikud kalatükid ning salatit mis on jõhkralt äädikane).
See on tõsi... kahjuks. Kellelgi veel nii? Palun aidake.

Re: Probleem õpetajaga! Palun abi

Kui ta sunnib, siis ütle et ei söö ja punkt. Ta ju ei hakka sulle sööki suhu toppima.
Ja kui ta ütleb, et kas sa jälle ei tööta tunnis, siis vasta, et sa loed praegu.

Kui sa pole ainus, kes selle all kannatab, siis võite hakata koguma vanemate allkirju, et see õpetaja vallandataks. Kui kellegil on sarnane probleem.
Kaks krokodilli ujuvad. Üks oli roheline ja teine keeras ka paremale.

Kuidas see söömise sundimine ette näeb? Kas ta tuleb kõrvale vaatama ja ootab kuni sa ära sööd või lausa võtan söögiriistad ise kätte ja hakkab vägisi söötma?
Ma ei usu, et see asi nii hull on. Igatahes ei ole tal mingit õigust sind millekski sundida. Sa lihtsalt ei söö ja kogu lugu.
Mina soovitaksin sul mõne klassiõe või klassivennaga, kellega ka tundides halvasti käitutakse, õppealajuhataja juurde minna. Tavaliselt olen mina just niimoodi lahenduse leidnud.

Arvan, et paanitsed üle. Mäletan isegi seda vanust ja aega, kus poolte õpetajate vastu streigiti, keegi ei kõlvanud, nende vastu kirjutati avaldusi jne. Iga lause, mis õpetaja ütles, oli nõme, iga manitsus või keeld, mis talt tuli, oli lihtsalt võimu näitamine, mitte põhjendatud jne jne jne. Juhtumeid oli palju, aga eriti eredalt meenub, kuidas paralleelklassil oli üks matemaatikaõpetaja, kes "ei õpetanud mitte midagi" ja oli üldse igatepidi õpetajaks sobimatu, samamoodi sõditi ja koguti allkirju. Gümnaasiumis hakkas ta ka mulle matemaatikat andma ja minu kogemuse järgi on ta parim õpetaja üldse! Ja ei olnud ma mingi ainus, enamik said hästi aru, kes vähegi kaasa mõelda viitsisid. Lihtsalt põhikooli lõpus tulebki see sõdimisiga peale ja tundubki, et ükski õpetaja pole piisavalt hea.

Õpetaja võib küll raske natuur olla, aga ilmselt siiski on ka selles asi, et sul/teil on käimas puberteet ja siis ollaksegi kõige osas väga tundlik ja tujukas ja tahetakse täiskasvanutele vastanduda. Võtke selle õpetajaga suhtlemist kui kogemust eluks, sest elu jooksul peate kokku puutuma igasuguste inimestega, ka palju raskematega kui see õpetaja. Ja ka nendega tuleb hakkama saada ise viisakaks ja rahulikuks jäädes.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”