Õpetaja võib nii teha?

Mul on küsimus, et kas õpetaja võib lugeda ühe õpilase kirjandi terve klassi ees ette, ilma et õpilane ise seda sooviks? Õpetaja luges minu kirjandist pika lõigu kõigile ette ja siis rääkis, et mis seal kõik halvasti on. Ütlesin talle, et ära loe palun, aga te ei teinud sellest väljagi. Kas see oli minu õiguste rikkumine tema poolt, või ongi tal õigus seda teha?

Re: Õpetaja võib nii teha?

Reedetu, kindel? Sest hinnetega oli küll minu gümnaasiumiajal juba see teema, et tegelikult neid kõvasti välja öelda ei oleks tohtinud, vaid igaüks oleks pidanud ainult oma hinde teada saama, mõni õps naljaga rääkis sellest seadusest, et kuidas tegelt olema peaks. Ja kui tulemusi ei tohi kõigile avalikustada, siis kirjandiga ju suht sama lugu, eriti kui kritiseeritakse, mis kõik valesti on, kas see pole juba sama, mis hinne? Tegelikult imestan, et niimoodi ette loeti, et nimi ka öeldi, tavaliselt sellisel juhul loetakse ette ja autorit ei mainita, eks siis autor ise teab, kas teeskleb, nagu poleks tema oma või naerab või punastab vms.

---. kirjutas:Kõigepealt ütlesin "palun ära loe" ja siis kohe parandasin ennast. Muidugi sain selle kõige peale kohe väga ülbelt ja vihaselt öeldud vastuse "ära sinata mind".
Tuletab ajaloo õpetajat meelde, kes iga "sina" peale ütles, et ära semutse!
iamanxiety kirjutas:Meil on nii, et õpetaja loeb mõned paremad "killud" ette aga ta ei ütle, kelle kirjutatud.
Meil oli ka nii. Ilma nõusolekuta kellegi teise kirjandit ette lugeda on väga ebaeetiline, kuid seadusega ta tõenäoliselt vastuolus küll ei ole.

Reedetu kirjutas:Ei ole tõesti sellise seaduse otsa koperdanud. Muidugi võiks õpilasesindus olla aktiivne ja sellise punkti viia sisse kooli sisekorda.
Siis hakkaksid laisad õpilased direktori juures vinguma: "Õpetaja luges minu kirjandist klassile ette, ei, ta ei öelnud mu nime, aga vaatas kogu aeg minu poole..."

Õpetajaid ei sinatata. Arste ei sinatata. Sõprade vanemaid ja muidu ka võõraid endast vanemaid inimesi ei sinatata. Vähemalt Eestis.
Kuigi, üks õpetaja ütles mulle kunagi, et kui inimene pole gümnaasiumiks ära õppinud, et õpetajale öeldakse "teie", siis ei hakka tema ennast selle lolliga vaevama ja laseb rahus sinatada.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”