Õpetajad "kiusavad" minu klassikaaslast/sõpra

Minu kooli õpsid siis "kiusavad" minu sõpra. Sõber muidu on lahke, hea nagu mina. Põhimõtteliselt ta saab riielda iga liigutuse pealt. Kui ta räägib või teeb isegi ühe väikse piiksu saab ta riielda. ma ei näe põhjust miks peaks täiskasvanud õpetajad niimoodi õpilasega käituma. Ta ise on auto huviline ja tahab kokaks saada. Koolis saab häid hindeid kuid kahelised ja kolmelised on tal mate ja vene keel. Mis te arvate?

Re: Õpetajad "kiusavad" minu klassikaaslast/sõpra

esmalt rääkida ikka rahulikult nende konkreetsete õpetajatega, ja mitte keset tundi, vaid mingil eraldi rahulikul ajal minna rääkima. võid ka ise sõbra eest minna ja öeldagi, et tema ei palunud, aga sulle on silma jäänud, et see sõber on mitme õpetaja puhul liiga tähelepanu all, et saab pisiasjade eest rohkem pahandada kui teised. et sa näed et ta on õnnetu seepärast ja tahtsid rääkima tulla, et äkki on jäänud mulje varasemast, et see sõber on nn paha poiss, aga et tegelikult on ta nüüd täiesti tavaline ja ei vääri sellist eritähelepanu.

Re: Õpetajad "kiusavad" minu klassikaaslast/sõpra

Õpetajad valivad klassis ühe ohvri välja. Teevad teda maha ja riidlevad lootes sellega tõsta oma autoriteeti. Minu mata õps oli ka üks selline, kes tihti ütles halvasti, aga tunnis oli kord ja me õppisime kõik korralikult.
Kui need õpetajad õpetavad vene keelt või matat, siis saan isegi sellisest tögamisest aru. Kui ikka hinded korras pole, siis mida sa segad tundi ning lobised? Samas iga inimene ei saagi matast aru.
Igaljuhul võid kurta muret klassijuhatajale ning kui midagi ei muutu direktori/õppelajuhataja juurde jutule.
”Don't touch my soul with dirty hands."
30.01.16
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”