Eesti keele õpetaja ja klassijuhataja

Mul on selline mure, et meie kooli emakeele ja kirjanduse õpetaja (kes on samuti meie klassijuhataja) kas vihkab mind või on omadega segi. Igas tunnis saan ma riielda selle eest, et pinginaabriga räägin, kuigi ma pole midagi öelnud. Kui ma üritan tunnis keskenuda, ütleb ta et ma jõllitan või nihelen oma pingis. Töö, milles on 3 viga on minul 4 aga minu taga istuval tüdrukul 5. Ja vead olid sama kaaluga: kaks komaviga ja üks kirjaviga. Ta norib minu kallal täiesti suvaliste asjade pärast, näiteks talle ei keeldi, kuidas ma väikest k-tähte kirjutan. Ta tõmbab kõik k-tähed kirjandis alla ja paneb mulle 2. Ühtegi teist viga kogu töös ei olnud. Klassijuhatajana pole ta ka suurem asi, igas pahanduses kohe kahtlustab mind ja nt viimase veerandi käitumishinde alandas ta "heaks" ühe varguse pärast, mida mina ei teinud. Ja kui tõestati ära, et see polnud mina, siis ta mõtles lihtsalt välja uue põhjuse miks hinne samaks jätta. Eesti keele veerandihinded olid mul nii: 5- 5 5 4. Ja kuigi ta oleks loogiliselt pidanud panema kas 5- või 4+ pani ta mulle tunnistusele 4 ja ei vaevunud isegi selgitama. Teistega tal sellist vaenu ei ole, ainuot minuga ja tõesti viskab üle juba. Kui järgmine aasta on samamoodi siis ma hakkan vastu ka haukuma, mis võib lõppeda käskkirjaga . Ma ei ole tavaliselt kannatlik inimene, aga tõesti olen pingutanud selle aasta.

Mida teie teeksite sellise õpetajaga

Re: Eesti keele õpetaja ja klassijuhataja

Tasuks õpetajaga nelja silma all tõesti rääkida.
On küll kuulda olnud kiuslikest õpetajatest, aga ma arvan, et sa ise oled ka kuskilt põhjust andnud. Kuigi sa ise ei pruugi seda enam mäletadagi. Kuid see ei anna ikkagi põhjust sedasi teisi eelistada.
Mu oma klassijuhataja kunagi ütles, et on olemas õpetajaid, kes sulle kooli lõpuni võivad keerata kui sa millegagi neid riivad. Võib-olla on selles ka tõetera sees.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”