FB

Kas õpetaja (klassijuhataja) võib keelata FB's käimist? Pean silmas et me oleme alla 13,14 või palju iganes olema peab et võib FB kontot omada. Ja veel see ka et me saime sellepärast ka õpetajal õiendada kuna meil ei ole oma reaalne vanus FB's. Mina olen 12, aga FB's on mu vanus 18. Okei ma tean et see ikka palju vanem kui ma tegelikult, aga ma olen samaskuskilt lugenud te netti ei tohiks isegi oma reaalset vanust panna.

Re: FB

Facebooki reeglite järgi ei tohiks 13aastased seal kontot omada ning õpetajast on õige juhtida tähelepanu sellele. Kuidagi reaalselt keelata ta ei saa, sest mingeid "karistusmeetmeid" tal pole ju võimalik kasutada. Võimalik, et ta juhtis sellepärast tähelepanu sellele, et paljud varateismelised on lihtsalt liiga rumalad ja jagavad endast infot, pilte jms, mida tegelikult oleks mõtekas mitte üles panna. Keelamise asemel võiks ta siis pigem rääkida tulenevatest ohtudest (nt kui sa oled pildi FB pannud. Oleks see sulle okei, kui see sama pilt ripuks Viru keskuse välisseinal, kõigile nähtaval kohal?) ning mida oleks tark postitada ja mida mitte. Samuti ka privaatsusseadmed tuleks panna võimalikult rangeks.

Netti ei tohiks oma reaalset vanust panna, tõsi. Aga samas oleks hea järgida lehekülgede enda nõudeid.

Re: FB

vanust saab seal varjata, valetama ei pea. kui su vanus on avalikult nähtav kui 18, siis võivad hakata täisealised onud sulle seal külge lööma, mida peetakse laste peibutamiseks ja nii oleks lihtne pedofiili silt külge saada, kui sa peaksid hakkama kellelegi kittuma.

vanusepiirang on facebookis rakendatud lastekaitse eesmärgil. sa ise seda arvatavasti ei teadvusta, aga sinu vanusekaaslased on enamasti liiga väheinformeeritud või liiga lollid, et end kaasnevate ohtude eest kaitsta.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”