Vene keele õps.......või kas ikka on õige meie jaoks?

Mure on järgmine:
Kolme aasta eest vahetasin kooli ja samal aastal tuli sinna kooli uus vene keele õps, ukrainlanna. algul tundus tore nii 1 aasta kuna ta uus oli. Kuid teisel aastal hakkas õpilasi nookima tegema igast ebaviisakaid kärkusi nt. no jah mõnel siin polegi millegagi mõtelda vaadates konkreetsele õpilasele otsa, see tüdruk tundis end jube halvasti kuid ta on tagasi hoidlik ja neelas selle alla ja märkus oli meie meelest täiesti kohatu kuna tüdruk õpib viitele ka venes.Eriti nokib ta veel neid kes venet hästi ei jaga ja õpetada ta ka ei oska räägib näoga tahvli poole vene keeles mingitest käänetest nii umbes 4 tundi ja siis ütleb lahendage ül. me ei oska küsime siis saab ta pahaseks jne. pm ta istub vahest terve tunni ja tegeleb oma asjadega ning meie tõökigu vmi.
Sel aastal on asi veel hullem, ta jõudis minuni, kes ma ka muidu õppin suht igas asjas viiele ka venes aga aegajalt kasutan spikreid ja jäin talle poolaasta lõpus vahele ja nüüd ma enam peale olmede muid hindeid ei saagi ta nagu meelega teeks seda. nt. me pidime kirjutama juttu ja siis pähe õppima ja kui me tunnis seda kirjutasime küsisin ta käest mõndi asju ja ta tuli ja ajas mu vihikus lausa näpuga järge kuidas ja mis kirjutada tuleb, kuid kuima kodus hakkasin lõpetama ja emalt abi küsisin ütles ema et kõik on valede lõpude ja sünastustega! ma olin vihane! ja 2 näide.oli sõnade töö aga puudusin ja järgmisel tunnil ütles ta et kes puudusid peavad selle sõnade töö praegu tegema ma siis ütsin et ma pole valmistund ja ta läks närvi ja käskis klassist kõigil välja minna. Noh läksime siis välja ja ta tuli ka varsti järele ning kogu klassi(grupi) ees ta ütles et sellisedi asju saab viisakalt ka ajada, aga jah ega mõni inimene ei oskagi käituda ja haugub vastu! mul jäi nagu karp lahti mis mõttes ei oska käituda ja nii ta kiusab mind juba terve see õppe aasta ja see on talumatu, ning kui me kaebama läksime et ta ei õpeta ja sellised märkusi tütles õppelajuss et me oleme selles ise süüdi, Kuidas küll?????????

Aidake pliis, me sureme inna tundi juba!!!!!

Re: Vene keele õps.......või kas ikka on õige meie jaoks?

Kas klassijuhatajaga olete rääkinud sellest?
Kui ei, siis rääkige kindlasti ja kogu klassiga, muidu ei pruugi klassijuhataja seda tõsiselt võtta.

Meil oli see mure, et õpetaja oli juba nii vana, et ei suutnud enam õpetada. Proovis küll aga keegi aru ei saanud ja ega viitsinud ka. Siis lollitati tunnis ja spikerdati raamat lahti maha.. Rääkisime klassijuhatajale, et selle õpetajaga me ei suuda õppida midagi.. Kooli juhtkond tuli tundi ja rääkisime, et kuidas edasi võiks käituda jne, meil paluti lahendusi välja tuua. Õppeaasta lõpuni oli see vene keele õpetaja ja siis keskkoolist tuli juba uus.. ja rangem..

Me oleme klassijuhatajale rääkinud juba palju kordi aga ta lihtsalt kas ei julge midagi ette võtta, unustab ära või mai tea kardab ta midagi öelda kuna ta mingi 5 aastat pensionini ja ei taha tööst ilma jääda sellepärast nt ta ei taha meid 9 klassi lõpu resile viia, mis oleks ööbimisega!Meie klassijuhatajal on suuuuuuur soeng kuid tundub et selle all pole midagi nii väga suurt ega tarka :lol:

Chico kirjutas:Kas klassijuhatajaga olete rääkinud sellest?
Kui ei, siis rääkige kindlasti ja kogu klassiga, muidu ei pruugi klassijuhataja seda tõsiselt võtta.

Meil oli see mure, et õpetaja oli juba nii vana, et ei suutnud enam õpetada. Proovis küll aga keegi aru ei saanud ja ega viitsinud ka. Siis lollitati tunnis ja spikerdati raamat lahti maha.. Rääkisime klassijuhatajale, et selle õpetajaga me ei suuda õppida midagi.. Kooli juhtkond tuli tundi ja rääkisime, et kuidas edasi võiks käituda jne, meil paluti lahendusi välja tuua. Õppeaasta lõpuni oli see vene keele õpetaja ja siis keskkoolist tuli juba uus.. ja rangem..

meil oli ka üks selline muld vana, küll esta õps, aga sma moodi sai raamat lahti tööd teha ja kuigi ta nägi said ikkagi viie! ta läks küll pensionile 2 aasta eest, aga käib siia maani regulaarselt koolis, vahest täitsa jube kohata, ehmatab ära :D

Meil on ajalooõps selline, kes üritab meid kõiki õpetada nii, nagu läheks terve klass ülikooli ajalugu edasi õppima. Igastahes on selle tagajärg see, et ~30 inimesest on pooled juba suvetööl ja arvatavasti jäävad ülejäänutest osad teise kursusega suvetööle.
Ta teeb töid nii, et töö sisaldab vaevu seda, mis õpikus olemas on. See tähendab, et me peame oma vabast ajast, mida peame veel jagama mitme mitme muu ainega, käima raamatukogus ja lugema ajaloolisi raamatuid.
Oli küll mingi koosistumine, kus pidime kurtma muresi, kuid see nn. kohus lõppes meile kaotusega.
Ühesõnaga, kui teil koolis psühholoog on, siis korraldage mingi ühine vestlus (klassijuhataja, vene keele õps, klass kes selle õpsiga õpivad, psühholoog) ja kurtke oma muresid ühiselt ja ärge tagasi hoidke, jumala eest. Siis on võimalus, et asate oma ukrainlasest lahti.
Life is either a daring adventure or nothing at all.

Hetkel psüholoogi pole koolis ta võtis end lahti päevapealt ja kool pole 1,5 kuuga suutnud uut veel leida! :D Ja üks märge veel selle vene õpsi kohta ta tuli kutse koolist ja ta arvab et me peame saama sama häst ja kiiresti asjale pihta nagu kutsekoolis käivad inimesed, ta ei tunneta meie tasemete erinevusi(kutsekool VS tava kool)!
emaga olen ka probleemist rääkinud ja ta pole mingi papistkiisu ta ütles et kui vene õps mu aasta seisu ära rikub et siis tuleb "sõda", (emal on olnud juba õe ja venna koolis käimise ajalpraktikat tehtud nii õpetajate kui ka kiusajatest õpilaset peal kuidas kord majja saada! :D )

Seletasin siis klassijuhatajale kuidas vene keele õpsiga lood ona, rääkisin pikalt laialt ja palusin tal vene keele õpsile ütleks et too oleks meiega (eel kõige siis minuga) viisakas ja meie (mina) vastan samaga, am nüüd onntan kas juhtub midagi, kuid tundub et ei sest jah see on MEIE klassijuss ja raske uskuda et ta midagi ütleb.Õnneks mul tuleb arengu vestlus kohe, kohe seal saame ema ja klassijussiga seda arutada.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”