Õpetajate imelik suhtumine minusse

Käin täiest tavalises koolis üheksandas klassis. Olen viimasel ajal tähelepannud, et paljudel õpetajatel on minust mingi kindel mulje jäänud, mis mõjutab ka nende suhtmist minusse. Nt vene keel õps arvab, et ma oskan tema ainet mega hästi ning pani mu olümpiaadile kirja. Muidugi ta küsis seda, kas ma tahan minna. Ma nõustusin, sest ma ei julgenud ära öelda. Tegelikkus on see, et mu vene keele oskus on väga halb, ma ei oksa ülde grammatikat, sõnu oskan natukene paremini. Ja miks ta arvab, et ma venkut oskan? Seepärast, et ma teen kodusedülesanded alati ära ja saan kt`d vähemalt neljad. Kodusteülesannete tegemiseks kasutan alati sõnastiku ja grammatika raamatut. Suht jama oleks kui ma olümpiaadil viimase koha saaks.

Esta õps annab mulle koguaeg mingeid eeliseid, nt paneb kirjandi nelja asemel viie, sest tegelikult olen ma paremaks võimeline. Samuti olen ma saanud kaks kt`d suuliselt ära teha, kuigi teised teevad neid kirjalikult. Ükskord oli nii, et puudusin põhjuseta, aga puudumist ei saanud. Ma ei saa absoluutselt aru, miks ta mind eelistab...

Nii on veel paljude õpsidega. Nad kas annavad mulle eeliseid või, siis keelevad mul midagi teha, mida teised teha tohivad. See hakkab juba vaikselt pinda käima. Miks ma peaksin mingeid eeliseid või keelde saama, kui teised neid tavaliselt ei saa?

Re: Õpetajate imelik suhtumine minusse

Võibolla ongi asi selles, et ma käitun hästi ja ei ole selline nagu enamus klassikaaslased. Paljud mu klassis on ülbed ja lärmakad. Mu klassis on ainult üks inimene, kes on minu sarnane. Tal küll mingeid eeliseid pole, aga arvatavasti on asi selles, et tal on halvemad hinded kui mul. Ausalt, ma ei viitsi venkut õppida, sest see on lihtsalt nii igav ja ma ei saa sellest muhvigi aru. Mõtlesin, et teeks end meelega haigeks, siis ei peaks sinna minema.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”