Re: Suhtest.

#3
Anonymous kirjutas:Tekkis küsimus, et kas õpetaja ja õpilaste vahelised intiimsemad suhted on kuritegu?
Ja kuidas peaks käituma õpetaja kellele külge lüüakse?
Karistusseadustiku järgi see oleks kindlasti kuritegu, kui oleks toime pandud vägisi(vastu tahtmis) või kui oleks rikkutud see alam piir 14 aasta, ehk suguühtsus alaealisega. (on ka muud taolised tingimused).

Tõesti ei oska öelda, kas haridusvaldkonda reguleerivates seadustes on midagi selle kohta või mitte. Ei ole uurinud

Kuid...

Ilmselt ka õpetajatel nagu paljudel teistel (arstidel, psühholoogidel...) on oma eetika koodeks. Võib olla selle järgi on teatud piirangud initiimsuhete kohta olemas.

Näiteks psühholoogidel-konsultantidel-psühhoterapeutidel on APA (Ameerika Psühholoogide Asotsiatsioon) kodektsi järgi täiesti lubamatu intiimvahekorda astumine klientiga sellel aja jooksul, millal käib klient teraapial ja veel umbes 2 aastat peale teraapia lõppu. Peale seda arvatakse, et klient ja terapeut on täielikult selle teraapia suhetest, mõjust on vabanenud, ning võivad korraldada omavahelised suhted nagu tavalised inimesed.
Ei konsulteeri enam.

#4
Kindlasti ei peeta seda heaks tooniks. Aga õpetajana peaksid sa õpilast selle koha pealt eirama. Vähemalt ma arvan, et ei tohiks flirdiga kaasa minna. Kuigi kes teab, ehk neiu/noormees lihtsalt mängib ja paneb oma võimeid proovile. Teismelised ei tunne oma piire ja tihti mõistetakse neid selles suhtes valesti.
Naerata, homme on veel hullem.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”