Õpetajaga probleem.

Tere.Nimelt olen õpilane, kes jagab asja nii palju, et asi kolme peale ära vastata, kuid vahepeal tulevad ka kahed sisse. Klassis on veel õpilasi, kes ei jaga ültse asja ning kontrolltöö ajal spikerdavad jms. "Tänu" sellele olen mina klassis ainuke "loll," et õpetaja kutsub mind ette vastama ja räägib sellise kurja tooniga, mulle see loomulikult ei meeldi ja ei vasta midagi. Siis ta läheb juba närvi ja hakkab mind klassi ees kompromiteerima, mõnitama minu mainet rikkuma. Kuidas õpetajaga häid suhteid hoida? Kas ma peaksin minema õppima seda ainet ükskord ja töö ise näiteks tugeva kolme või nelja peale tegema?
Mida soovitate?

Re: Õpetajaga probleem.

Guru, proovi eraldada oma probleeme õpetaja probleemidest. See, et õpetaja mõnitab, on tema probleem. Midagi on siis valesti tema elus, midagi talle ei meeldi. Muidu, mõnitamisega oma probleeme ära lahendada ei saa ning teiste inimeste suhtes ei ole see õigustatud, ainult et selles situatsioonis inimene end nõrgalt valdab või ei anda endale aru sellest, mida ta teeb. Sinu mure on hoolitseda selle eest, et sa tuleksid kooliaitega toime, saaksid uusi teadmisi. Proovi säilitada õpetajaga rahu ja viisakust. See aitab teile häid suhteid omavahel hoida.

Edu sulle!
Hanna (konsultant).
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õpetajatega”