Väike mure

Tere!

Olen hetkel 18 ning viimasel ajal tunnen, et mu sotsiaalelu halveneb üleliia. Viimasel ajal on juhtunud nii, et ei tunne ennast oma "sõprade" seltskonnast nii nagu vanasti ja ei suuda lihtsalt leida n.ö. seletust sellele. Proovin ju kõigile paremat ja olla hea sõber, aga kuidagi ikka jään nagu jalgu.
Kõik algas sellest, et üks kutt meie grupist nö ei salli mind. Arvatavasti on äkki kade minu hobide üle, sest ma ei leia muud loogilist seletust sellele. Ühel päeval siis ta sotsiaal-meedias n.ö. mõnitas mind grupichatis, ning lõppes niimodi, et mul pole iseloomu, mitte keegi pole minu sõber ning ma tüütan kõiki. (mainin siinkohal, et mu enesehinnang pole mitte kunagi olnud hea, probs mul mingisugune mentaalne värk nagu bipolaarsus vms, kuid psühholoogi juurde pole kunagi pöördunud).
Chat chatiks, sain hiljem tagasisidet ühelt tüübilt kes seal grupis oli, et ma ei peaks masetsema ja et lihtsalt proovi sulanduda seltsi, kuid viimasel ajal teda pole koolis ning teiste sõpradega on suhted kuidagi vaibunud - ei tunne ennast nagu sõpradega rääkimas vaid lihtsalt koolikaaslastega. Samuti sain hiljem teada, et nad olid teinud eraldi sotsiaalmeedia grupid, kus mind pole - vältimaks mind välja viskamist grupichatist.
Kõige selle juures häiribki see, et nagu teistele tundub kõik korras. Kirjutasin veel ühele, et kas ma tõesti olen halb sõber, kuid mille peale ta vastas, et tema on vale inimene sellise asja juurde pöördumiseks. Olen püüdnud viimasel ajal leida uusi tutvusi, kuid ütlen ausalt, see pole nii kerge kui arvatakse. Ikka ju tahad olla kellegagi ligidane, keda usaldada, aga lihtsalt ei ole sellist inimest kahjuks mul.
Mida teha? Kas mul on mõtet loota, et äkki saan nende seltskonda veel tagasi või pigem isoleeringi ennast sealt? Samuti, mis oleks kergeim viis leida uusi ja paremaid tutvusi?

Re: Väike mure

Ära muretse ausalt. Tean mida tunned (olen nii palju öelnud seda siin foorumis et endalgi juba raske uskuda aga mul lihtsalt ongi lehv elu xd) aga jh ma tean mida tunned... Tegin ise eelmine aasta sama asja läbi... Lase minna... Isoleeri ennast mõneks ajaks ja ss tulevad parimad sõbrad tagasi usu mind 😊 aja Sina rahulikult oma asju ela oma elu .... Kõik saab korda 😊 usu mind 😊 minul sai jaaaa uued tutvused.... Nu mende jaoks soovitan taas omegle't.... Sellel kohal pole just parim maine aga vahest veab ja ka siit foorumist võib uusi inimesi leida.... Suvi ka tulekul saad mööda Eestit liikuda ja ka kohtad inimesi 😊 lihtsalt ole enesekindel ja ära anna alla..... Muu kui nende inimeste suhtes kes Su hylgasid..... Nad lihtsalt ei vääri Sind 😊

GirlNeverLoved kirjutas:
15 Mai 2019, 21:49
Ära muretse ausalt. Tean mida tunned (olen nii palju öelnud seda siin foorumis et endalgi juba raske uskuda aga mul lihtsalt ongi lehv elu xd) aga jh ma tean mida tunned... Tegin ise eelmine aasta sama asja läbi... Lase minna... Isoleeri ennast mõneks ajaks ja ss tulevad parimad sõbrad tagasi usu mind 😊 aja Sina rahulikult oma asju ela oma elu .... Kõik saab korda 😊 usu mind 😊 minul sai jaaaa uued tutvused.... Nu mende jaoks soovitan taas omegle't.... Sellel kohal pole just parim maine aga vahest veab ja ka siit foorumist võib uusi inimesi leida.... Suvi ka tulekul saad mööda Eestit liikuda ja ka kohtad inimesi 😊 lihtsalt ole enesekindel ja ära anna alla..... Muu kui nende inimeste suhtes kes Su hylgasid..... Nad lihtsalt ei vääri Sind 😊
thanks for the motivation! nagu, ma suht olen juba aktsepteerinud ka seda, et no järelikult ma lihtsalt polnud nii hea sõber vms nende seas ja noh, mis teha. elu läheb ikka edasi. inimesed õpivadki oma vigadest.

Seleen kirjutas:
16 Mai 2019, 20:25
see üks kutt tundub imelik
tundub et teised ei taha end segada sellesse lihtsalt ja ma saan sellest aru
küsi otse sellelt kutilt, et mis tal on sinuga, miks ta sind mõnitab jne, tundub veider võibolla, aga kõige efektiivsem viis midagi lahendada
No seda minagi, aga võtsin munad pihku ja uurisin teistelt, et nagu kas ma tõesti olen sitt sõber olnud. Üks vastas, et tal "kassib" siiamaani ning tal pole minu vastu midagi. Teisega saan ma niikuinii läbi, kuid kolmas (keda ma pidasin kõige suuremaks sõbraks endale), vastas, et see oli grupi ühine otsus nö mind mitte enam enda "kambas" hoida.

Muru kirjutas:
16 Mai 2019, 20:18
Väga VÄGA raske on leida uusi sõpru.. ütleks et isegi võimatu. mõnikord.. pole see midagi et ainult lähed ja saad kohe kõigiga jutule.. no ei ole..
Noh selles suhtes jah, olen tähele pannud, et ükskõik kui väga sa ka ei prooviks, siis ikkagi on raske kuuluda kuhugi. Enamvähem olen sellega juba leppinud, kuid kurb on ikka koguaeg üksi olla.

Kui seal kambas on vähemalt üks, kes tegutseb, et sind seal kambas enam poleks, siis arvan, et pole mõtet peale pressida. Kui seal seltskonnas on keegi, kellega muidu hea klapp ja tundsid head sõprust, võid temaga eraldi edasi suhelda, minge rattaga sõitma vms. Eks seda juhtu päris tihti, et sõprussuhted või kambasisesed suhted on head, aga ajaga see muutub ja kõik ei ole igavesti sama hea. Ehk saigi see aeg nüüd täis. Soovitaksin ka pigem uutele tutvustele panustada. Eriti kui on kindel eesmärk uusi tutvusi/sõpru leida, võib see kohe eriti võimatu tunduda. Nooremana olen palju tutvusi internetist (nii siit, eespoolsoovitatud Omeglest kui ka mujalt) leidnud, viimaste aastate uued tutvused on eelkõige koolist ja töölt (erinevad töökohad) olnud. Mis sul suvel plaanis teha on, kuidas aega veedad?
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid sõpradega”